Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Yoshimatsu napisał:

@Mr Krzychoo

 

IMG_20210104_180608.thumb.jpg.abc087ee517537977f86faa43458c31d.jpg

 

Porównując do EDX, moim zdaniem DQ6 jest ulepszeniem, ponieważ strojenie jest dość gładkie, bez przeszywających średnich i wysokich częstotliwości, z podbitym średnim basem i subbasem. Mają o wiele bardziej "dojrzały" tuning niż wiele innych IEMów KZ, nie spodziewałem się tego.

 

W porównaniu do EDX: EDX jest dla mnie do wytrzymania tylko z piankami Comply TX400 z filtrem anti wax, ponieważ tłumi najbardziej kłujące częstotliwości. Z DQ6, nawet przy bardzo dużej głośności, nie miałem wrażenia, że wysokie lub średnie pasma są zbyt kłujące. Podsumowując, jest to zdecydowanie dojrzalsze strojenie niż strojenie EDX, jeśli lubi się bardziej płynne i dojrzałe strojenie. Z drugiej strony, DQ6 brzmi z tego względu  mniej „fun” i mniej wciągająco, przez co osobiście uważam je za trochę nudne.

Tak naprawdę nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle moich innych IEMów z tej półki cenowej.

 

Największym minusem dla mnie osobiście jest dopasowanie: tulejka jest dość krótka i cienka, więc nie wchodzi u mnie wystarczająco głęboko w ucho. Ze względu na cienką tulejkę moje pianki T400 nie pasują, ponieważ są za duże. Tylko z dłuższymi silikonowymi tipsami (dołączone są absurdalnie krótkie) mogłem uzyskać dobre uszczelnienie.

 

W porównaniu z Tiandirenhe TD06: Dopasowanie do ucha w TD06 u mnie osobiście jest doskonałe w przeciwności do DQ6, znacznie dłuższa i anatomicznie ukształtowana tulejka nie powoduje problemów. TD06 jest znacznie bardziej basowy z mocno podbitym subbasem, z ostrzejszymi średnimi peakami, ale z szerszą sceną dźwiękową. Myślałem, że TD06 ma wąską scenę dźwiękową, w DQ6 mam wrażenie, że jest jeszcze węższa.

 

Nie jest to broń boże zły IEM, wręcz przeciwnie, ja jednak głównie poszukuję produktów wywołujących u mnie efekt "wow", czego przy DQ6 niestety nie zaznałem. 

 

Dzięki wielkie @Yoshimatsu - teraz już wiem, żeby jednak odpuścić. Uwielbiam EDX za ten fun, są to idealne słuchawki na siłownię, tak żeby było głośno, dynamicznie i z przytupem. Chyba wezmę 3 parę na zapas przy najbliższej okazji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 23:00, janek patufka napisał:

Z takich małych ledwo ledwo miałem AK Kinera TYR:

https://pl.aliexpress.com/item/4000786109157.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fyyRAxL

 

Ładne są i fajnie grają po wygrzaniu. 🙄

 

Podobne do Final Audio E3000 budową. Czyżby podzespoły te same a design chiński?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco-polo napisał:

Podobne do Final Audio E3000 budową. Czyżby podzespoły te same a design chiński?

 

No niestety, nie wiem, skończyłem karierę na E500 (wg mnie duuużo gorsze granie niż TYR). Również same TYR znalazły już dawno nowego obsłuchiwacza...😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszły mi KZ EDX czy jakoś tak. Muszę powiedzieć że lekkie, wygodne i czysto grają. Nie są za jasne i nie przebasowione. Jeżeli się mylę to mój  słuch jest do d*py. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
|Baseus Encok W05 Posiadam ten model. Wszystko super! Muzyka, rozmowy itp. Problem mam taki że, jak ktoś do mnie dzwoni, to dźwięku połączenia nie słyszę w słuchawkach, tylko w telefonie. Telefon, to Sony Xperia XZ2 Compact. Pomoże ktoś? To moje pierwsze słuchawki  i może tak ma być, że dźwięk / dzwonka połączenia po prostu jest w telefonie nie w słuchawkach? Laik ze mnie, że aż wstyd ... Pomoże ktoś?
Wcześniej wydawało mi się, że słyszę dźwięk połączenia przychodzącego w w/w słuchawkach i telefonie jednocześnie.
Teraz zaś dźwięk tylko w telefonie.

 

 

 Czy ktoś ze "Znawców" słuchawek/ustwień itp  mi pomoże? Same mądre głowy widzę....

 

image (1).jpg

image.jpg

Edytowane przez Burdylo
brak odpowiedzi od audiofilii i i pseudo-znawców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janek patufka napisał:

Widziałem na fejsie TRN TA 1, takie ładne.. Czy to jest coś nowego...? Trochę niby podobne do TIN....🙄 

Chyba nowość, bo też mi się dzisiaj na fb pojawiło. ale to jest TRN, więc pewnie nadal coś przesadnie jasnegospacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nesper napisał:

Chyba nowość, bo też mi się dzisiaj na fb pojawiło. ale to jest TRN, więc pewnie nadal coś przesadnie jasnego

 

Coś więcej udało Ci się znaleźć? Może przewidywana cena..??? 😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janek patufka napisał:

 

Coś więcej udało Ci się znaleźć? Może przewidywana cena..??? 😶

Wiadomo tylko tyle, że prace nad dźwiękiem wciąż trwają. Pytają się recenzentów o pożądane strojenie, koleś z audioreviews zasugerował zbalansowaną sygnaturę. Cena raczej nie wyższa niż 100$, ale jest to na razie tylko spekulowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, jutro też trochę powęszę w temacie bo mi się zwyczajnie podobają.. jakieś takie kosmiczne 🪐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nowość, bo też mi się dzisiaj na fb pojawiło. ale to jest TRN, więc pewnie nadal coś przesadnie jasnego136691246_245458863648362_1973524952996732717_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=ca434c&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=EL6isXvQkpsAX-pJxTM&_nc_ht=scontent.fktw4-1.fna&tp=14&oh=d3307cdf021c91ef434387da9add6c96&oe=6020A6C4
Oj, idą w konstrukcję podobną do Sony IER-Z1R. Oby użytkownicy nie skończyli jak z Sony - z krwawiącymi uszami.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem póki co BLON BL-03, bo od kiedy zacząłem się interesować IEM-ami to się na nie czaję, ale jakoś nie mogłem się zdecydować. Mam nadzieję, że będzie dobrze zarówno pod względem dźwiękowym oraz - o co się obawiam - ergonomicznym. Dla dobicia do 30$ dorzuciłem zabawkę dla kota, wszedł kod rabatowy 3/30$, kupon 0,5/3$ i powinien wpaść też cashback na 10,5%. Jak pojawią się działające kody to pewnie dokupię jeszcze Senfery DT6 i dongla do smartfona.

 

Przy okazji kolejny spacer z KZ EDX i naprawdę jestem w szoku jak fajnie te słuchawki grają. Ktoś tam na headfi pisał, że te nowe DQ6 to ich rozwinięcie, ale napisał również, iż grają dość nudno, czego o EDX powiedzieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni testuje Kz DQ6 i w jeśli chodzi o wygode są niesamowite, bardzo dobrze pasują do moich uszu. Myślałem nad upgradem do Moondrop SSP/SSR albo iBasso IT00, co powiecie o komforcie tych modeli? O dźwięku mogę poczytać wszędzie a w kwestii komfortu ostatnio ktoś mi na tym forum bardzo dobrze doradził co do tych KZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hustler napisał:

Zamówiłem póki co BLON BL-03, bo od kiedy zacząłem się interesować IEM-ami to się na nie czaję, ale jakoś nie mogłem się zdecydować. Mam nadzieję, że będzie dobrze zarówno pod względem dźwiękowym oraz - o co się obawiam - ergonomicznym. Dla dobicia do 30$ dorzuciłem zabawkę dla kota, wszedł kod rabatowy 3/30$, kupon 0,5/3$ i powinien wpaść też cashback na 10,5%. Jak pojawią się działające kody to pewnie dokupię jeszcze Senfery DT6 i dongla do smartfona.

 

Przy okazji kolejny spacer z KZ EDX i naprawdę jestem w szoku jak fajnie te słuchawki grają. Ktoś tam na headfi pisał, że te nowe DQ6 to ich rozwinięcie, ale napisał również, iż grają dość nudno, czego o EDX powiedzieć nie mogę.

 

O widzisz, ja też lubię EDX, tak bardzo że 3 para już do mnie jedzie. Za dwajścia pinć złoty tyle dobra. Szok i niedowierzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Yoshimatsu napisał:

 

FR wersji beta:

 

FB_IMG_1610473416774.thumb.jpg.f4bb6447e3f89fa03449355161aba104.jpg

 

Wersja produkcyjna ma mieć podobno mniejsze podbicie basu. 

To co się tu dzieje na wykresie od 1kHz, to jakiś koszmar - typowo chińskie strojenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pikus napisał:

Parę dni testuje Kz DQ6 i w jeśli chodzi o wygode są niesamowite, bardzo dobrze pasują do moich uszu. Myślałem nad upgradem do Moondrop SSP/SSR albo iBasso IT00, co powiecie o komforcie tych modeli? O dźwięku mogę poczytać wszędzie a w kwestii komfortu ostatnio ktoś mi na tym forum bardzo dobrze doradził co do tych KZ.

Mam iBasso IT00 i dla mnie są mega wygodne. Rozmiar i kształt mają bardzo zbliżony do KZ EDX, ale wewnętrzna część jest lepiej wyprofilowana. Na chwilę obecną są to jedne z najwygodniejszych IEM-ów jakie miałem - do spółki z KBEar Diamond i BLON BL-05.

 

42 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

 

O widzisz, ja też lubię EDX, tak bardzo że 3 para już do mnie jedzie. Za dwajścia pinć złoty tyle dobra. Szok i niedowierzanie.

Też właśnie chcę sobie zamówić jeszcze jedną parę i będę sobie w nich biegał - nawet jak coś im się stanie to nie będzie wielkiej straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se zaszalałem jeszcze i do jazdy miejską komunikacją zbiorową zakupiłem małe i leciutkie TRN H1, słucham ale bez intensywnego zaangażowania, ważne, że można je wcisnąć w kanał...i zapomnieć. 😷

https://pl.aliexpress.com/item/33013434181.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5e985c0fcN3rcw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janek patufka napisał:

A ja se zaszalałem jeszcze i do jazdy miejską komunikacją zbiorową zakupiłem małe i leciutkie TRN H1, słucham ale bez intensywnego zaangażowania, ważne, że można je wcisnąć w kanał...i zapomnieć. 😷

https://pl.aliexpress.com/item/33013434181.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5e985c0fcN3rcw

 

EDX też są wygodne, mega lekkie, praktycznie ich nie czuć w uchu. Ze Spiral Dot łapią super dopasowanie i izolację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mr Krzychoo napisał:

 

EDX też są wygodne, mega lekkie, praktycznie ich nie czuć w uchu. Ze Spiral Dot łapią super dopasowanie i izolację. 

 

Będę mieć perłowate ze złotawym kabelkiem... 🙄🙄🙄

 

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janek patufka napisał:

 

Będę mieć perłowate ze złotawym kabelkiem... 🙄🙄🙄

 

👍

 

Zaprawdę powiadam Ci - żałować nie będziesz. Będziesz Pan zadowolony.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, jak najbardziej w merytorycznym zakresie tematu tanich słuchawek z Chin, doki za 2,61 $:  AZiMiYO HK1 ze sklepu AZiMiYO OnLine Store. 

😊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności