Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.02.2024 o 12:22, Jaro54 napisał(a):

SoundPeats Engine 4. Grają ok 12 godzin na jednym ładowaniu, są małe i całkiem niezłe granie i mają LDAC

Zamówiłem te soundpeats ale model h1. Chociaż później znalazłem dość dużo opini że słuchawki tej marki szybko się psują. No nic poczekamy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/14/2024 at 10:12 AM, zgreg said:

TRN VX Pro

https://trn-audio.com/trn-vx-pro.html

 Ktoś  miał styczność ?


Ja kiedyś vx pro probowałem, troche za jasne jak dla mnie. Mysle ze jak masz mozliwosc za 50-60$ kupic nowe to mozna na siłe je  wziąść. TRN TA4 duzo lepiej wypadają i w zasadzie w każdym aspekcie uważam że biją VX PRO.

W obu przyadkach będziesz słabo zaskoczony jeśli jesteś wyczulony na BA timbre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PKTK napisał(a):


Ja kiedyś vx pro probowałem, troche za jasne jak dla mnie. Mysle ze jak masz mozliwosc za 50-60$ kupic nowe to mozna na siłe je  wziąść. TRN TA4 duzo lepiej wypadają i w zasadzie w każdym aspekcie uważam że biją VX PRO.

W obu przyadkach będziesz słabo zaskoczony jeśli jesteś wyczulony na BA timbre.

 

Mam TRN TA4, może trochę im brakuje subbasu ale poza tym całkiem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszły z Amazon Moondrop Chu II , o wiele lepsze od moich tanich CCA CRA+ , wersja usb-c , ale wygrzewam na kablu od S12Pro po balansie 4.4 , skubane mniej skuteczne od EA500 i EA1000, trzeba kilka kresek więcej dać . Z gumek dałem CP145 , stockowe takie sobie są , pod fonem po usb-c wiodczny jak dongle w USB Player Pro , małe i wygodne , basik zaskakujący fajny bez mulenia i dudnienia , nie włazi na średnicę .

Yz_wBLOz.jpg

0LruwaHd.jpg

0gBWnVzG.jpg

Edytowane przez Robert73
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Robert73 napisał(a):

pod fonem po usb-c wiodczny jak dongle w USB Player Pro

To oczywiście dlatego, że w kablu usb-c jest DAC. Ostatnio coraz częstsze rozwiązanie - w DACu są od razu implementowane zmiany pod konkretne słuchawki. Ciekawe czy dużo inaczej brzmią z kabla analogowego niż z cyfrowego z zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Najner napisał(a):

To oczywiście dlatego, że w kablu usb-c jest DAC. Ostatnio coraz częstsze rozwiązanie - w DACu są od razu implementowane zmiany pod konkretne słuchawki. Ciekawe czy dużo inaczej brzmią z kabla analogowego niż z cyfrowego z zestawu?

Chu II z kabla usb-c a po analogu to bardzo różne granie , po analogu zdecydowanie lepszy bas i większe dociążenie dźwięku , po usb-c  mocniej wypychają średnicę i troche bardziej zaznaczona góra , niestety dół jest gorszy , brakuje jak dla mnie wypełnienia i faktury , do mocnej muzy  dla mnie brak kicku, który po analogu jest zdecydowanie lepszy  , ogólnie scena po usb-c  trochę bardziej przestrzenna , analog nieco ją zbija , szczególnie głębie , która gra bliżej niż po usb-c, ale to po 5 godz grania , poczekam na dłuższe wygrzanie .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. kz z10 pro x, KZ AS16 pro są na AliExpress w sporym rozrzucie cenowym. Czy są podróby KZ?
Czy wersja przewodu z mikrofonem pogarsza dźwięk?
Zamierzam i tak dokupić dodatkowy przewód zbalansowany, pewnie raczej trzeba się z jego zakupem wstrzymać bo do końca nie wiadomo jakie złącze będzie przy słuchawkach. Chociaż przy tych obu pisze pin type 0.75( c pin, b pin, s type?)

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zgreg napisał(a):

Np. kz z10 pro x, KZ AS16 pro są na AliExpress w sporym rozrzucie cenowym. Czy są podróby KZ?
Czy wersja przewodu z mikrofonem pogarsza dźwięk?
Zamierzam i tak dokupić dodatkowy przewód zbalansowany, pewnie raczej trzeba się z jego zakupem wstrzymać bo do końca nie wiadomo jakie złącze będzie przy słuchawkach. Chociaż przy tych obu pisze pin type 0.75( c pin, b pin, s type?)

Pewnym rozwiązaniem jest kupno kabla mmcx i taka przejsciowka. Można ją wyrwać z monetami i kuponami za 8-9 $. Używam jej i zdaje egzamin.  Są tańsze też dobre 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. kz z10 pro x, KZ AS16 pro są na AliExpress w sporym rozrzucie cenowym. Czy są podróby KZ?
Czy wersja przewodu z mikrofonem pogarsza dźwięk?
Zamierzam i tak dokupić dodatkowy przewód zbalansowany, pewnie raczej trzeba się z jego zakupem wstrzymać bo do końca nie wiadomo jakie złącze będzie przy słuchawkach. Chociaż przy tych obu pisze pin type 0.75( c pin, b pin, s type?)

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka




A co masz aktualnie ? Na czym teraz lecisz ?

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakieś słuchawki z Ali za ok. 500 zł (IEM) hybrydowe (armatura + przetwornik dynamiczny) są godne polecenia lub czy sama armatura może dobrze zagrać?

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Czy słuchawki z mikrofonem (np. od KZ) mają standard pinów we wtyczce  nowszy androidowy - CTIA OMTP / CTIA ?

2/ Czy podłączenie do DAPa( np. Shanling) takich sł. z mic będzie działać prawidłowo - chodzi o samo odtwarzanie muzyki bo pilot na DAPie raczej nie zadziała. Podłączałem pod POCO F3 przez przejściówkę z DAC jakieś słuchawki od telefonu LG  i działały ok, pilot (jednoprzyciskowy) też.

Pilot na kablu raczej nie jest audiolfilskim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie przepinanie wtyków w słuchawkach dunu sa6. Z tego powodu potrzebuję tanich słuchawek do sporadycznego oglądania filmów na tablecie. Czy jestem skazany na truthear x Crinacle Zero red czy też mogę kupić coś tańszego, a jeśli tak to co?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

potrzebuję tanich słuchawek do sporadycznego oglądania filmów na tablecie.

Zdecydowanie polecam, zwłaszcza jak dźwiękowo może być V-ka (co przy filmach imo się sprawdza).

https://pl.aliexpress.com/item/1005003609723431.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Obecnie mam Blon bl-03 i w sumie odpowiada mi ich dźwięk. Mam dylemat z zakupem, Moondrop Space Travel  lub Soundpeats Engine 4. Czy ktoś mógłby porównać dźwięk z tych dwóch do Blon bl03? Proszę opiszcie swoje wrażenia jeśli mieliście styczność z tymi trzema słuchawkami. Bardzo by mi to pomogło. Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zgreg napisał(a):

To wykres KZ ZS10 PRO X, trudno mi sobie wyobrazić jak to gra -  i ten dół na 4-7 kHz, to jakieś monstrum czy ok ?

to wykres wstawiony przez chińskiego producenta więc faktycznie można sobie wyobrazić jak to gra i może się okazać że dowolne wyobrażenie będzie bliższe rzeczywistości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

B8 są warte zakupu. Mam je od paru lat i nadal słucham z przyjemnością. Kilka osób na tym forum też je posiada. A @Perul kilka sztuk modował. Z testów KZ H10 wynika że to basowe potwory. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

B8 są warte zakupu. Mam je od paru lat i nadal słucham z przyjemnością. Kilka osób na tym forum też je posiada. A @Perul kilka sztuk modował. Z testów KZ H10 wynika że to basowe potwory. 

Popieram. Również mam - jako Hanadomi. Bardzo przyzwoite, niemęczące słuchanie. Polecam śmiało.

IMG20220605170022.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności