Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

22 hours ago, Kuboll said:

Hej cześć, szukam słuchawek dokanałowych grających jak Tanchjim Zero ale z wyraźniejszym basem. Poleci ktoś coś?

Pozdrawiam 

image.thumb.png.02679948310968c53440a410ce3ab9a9.png

On 10/30/2023 at 5:56 PM, aaamp3 said:

Adonis jest spoko, mam i polecam

Jakby ktoś był zainteresowany na zime (żeby kable sie nie plątały pod kurtkami) to są jeszcze Engine4 w dobrej dość cenie przez krótki czas na Alix. Szybka wysyłka. Nie sądze, że sie da lepsze coś z LDAC zdjąć w tych pieniądzach. Koniec promki za 13 h 30 min.



image.thumb.png.b71262234d3ebf267055107b1f22f42b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akg k361 vs akg k712 pro.

Cenowo się różnią, te drugie chyba w made in Slovakia ale jakość wykonania u myfriendów daje wiele do życzenia. AKG K361 cenowo lepiej wypadają i są zamknięte i na deszczową pogodę chyba nadają się w sam raz i mroźną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



....szukam słuchawek dokanałowych grających jak Tanchjim Zero ale z wyraźniejszym basem....


Nie miałem Zero ale mam KZ d-fi i polecam. Wczoraj widziałem ofertę za 27 złotych. Małe, świetnie wykonane. Tyle na temat....

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2023 o 19:46, wwd napisał(a):

Nie wiem czy ktoś tu wrzucał ale ciekawy ranking:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZHVib50XFQW4up3SwOZUTbI-hZB6Ir5LX6XnZblIM6o/edit#gid=0

https://docs.google.com/document/d/1Z1MZQX_sN7EhCvUU2n9lGC-tMB5IJw_nS5SZjTz8Ho4/edit

Oczywiście można się spodziewać że jest subiektywny, bo każdy ma swój niepowtarzalny gust, ale można trochę się w skrócie dowiedzieć, jakie strojenie, jakie zalety i wady ma konkretny model.

 

Dzięki,

 

Kiwi Ears Melody przykuły moją uwagę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janek patufka napisał(a):


 

 


Nie miałem Zero ale mam KZ d-fi i polecam. Wczoraj widziałem ofertę za 27 złotych. Małe, świetnie wykonane. Tyle na temat....emoji1783.png emoji1783.png emoji1783.png

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka
 

 

KZ Castor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ Castor?
Castory mają słabiutki basik.. ubogo raczej. Dla mnie d-fi. Chyba je nawet pokazywałem, strona dwie wcześniej..

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

Tak one wyglądają te KZ d-fi - plus lepszy kabelek. Ja mam wersję uboższą bez pstryczków.. 80fce90e7613fbf77bec7743949c6f8a.jpg

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Broda napisał(a):

KZ Castor?

 

Miałem te srebrne, nic ciekawego. Jakaś taka metaliczna barwa i niska rozdzielczość nawet jak na słuchawki w cenie pizzy. Jedyny plus użycia 2 przetworników taki, że bas nie wchodzi na średnicę i nie muli jak w D-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HappyBlack napisał(a):

 

Co doskonale udowadnia np. Simgot EA500.

 

A z najwyższej półki chociażby Softears Twilight - mimo ceny około 5 tys. zł też ma tylko jeden przetwornik.

 

Akurat Twilight to bliżej do pełnego, ciepłego dźwięku w stylu HD650 niż do basu oddzielonego od średnicy w stylu Harmana. 

A tak poza tym to jasne, że nie trzeba, ale użycie 2 przetworników z czego jeden odpowiada za bas ułatwia sprawę, zwłaszcza jak się chce osiągnąć coś bliskiego krzywej Harmana.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ichris napisał(a):

 

Dzięki,

 

Kiwi Ears Melody przykuły moją uwagę.

Z polecanego przez kogoś wcześniej rankingu Honest Audio Tier List

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nRHnsP_4vLg9DlD9kwJ6gQuEQFqhTR0lnrkxXo3AMG8/edit#gid=1760591585

postanowiłem wypróbować Kinera Pandamon i ze te pieniądze grały bardzo fajnie ale jednak poszedłem trochę dalej i z rankingu Jay Audio w kategorii nie niższej niż A i w "normalnych" pieniądzach kupiłem Simgoty EM6L.

Wykres mają fajny https://ianfann.squig.link/?share=SIMGOT_EM6L,7HZ_ZERO  i grają dla mnie rewelacyjnie.

Póki co głód zaspokojony :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Jedni o poziomie 9 baksuf, a inni 100 do 150. Lekkie jak dla mnie rozdwojenie jaźni...



Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się takie zestawienie z TWS-ami... Chciałbym spróbować coś bez kabli ale mam zero doświadczenia a wybór jest spory w budżecie +/- 600zł: SoundCore Liberty 3 pro, sony linkbuds s, technics eah-az60, Edifier NeoBuds Pro 2, Samsung Buds 2 Pro... Ciężko się zdecydować...

Edytowane przez ichris
lit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ichris napisał(a):

Przydałoby się takie zestawienie z TWS-ami... Chciałbym spróbować coś bez kabli ale mam zero doświadczenia a wybór jest spory w budżecie +/- 600zł: SoundCore Liberty 3 pro, sony linkbuds s, technics eah-az60, Edifier NeoBuds Pro 2, Samsung Buds 2 Pro... Ciężko się zdecydować...

Zerknij na scarbir.com 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2023 o 13:28, janek patufka napisał(a):

Castory mają słabiutki basik.. ubogo raczej. Dla mnie d-fi. Chyba je nawet pokazywałem, strona dwie wcześniej..

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka
 

Tak one wyglądają te KZ d-fi - plus lepszy kabelek. Ja mam wersję uboższą bez pstryczków..emoji1783.png emoji1783.png emoji1783.png80fce90e7613fbf77bec7743949c6f8a.jpg

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka
 

Jaki kabel polecasz do słuchawek KZ d-fi? Czy zauważalnie poprawi jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kuboll napisał(a):

Jaki kabel polecasz do słuchawek KZ d-fi? Czy zauważalnie poprawi jakość dźwięku?

 

Dobrym wyborem do KZ będzie coś takiego:

https://m.aliexpress.com/item/1005005093784993.html

 

Miękki, wygodny, bez mikrofonowania. Wymienne wtyki, więc i po wyjściu zbalansowanym można puścić.

 

Czy zauważalnie poprawi jakość dźwięku?

Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki kabelek. W zestawieniu z Sony A55 uważam, że granie jest gładsze. Poprawiona przestrzeń i szczegóły. Fajniejsze basy. Tak wg mnie... dużo roboty może zrobić dobranie tipsów gumek. Pobawienie się z kablem.. c68f60213ee002b3c6a7ec3aa6831824.jpg

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności