Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Birken napisał(a):

NiceHCK Venture Electronics czy Truthear raczej też

NiceHCK tak, ale oni też idą w akcesoria, więc i tak mają sporo nowości. A Truthear jeszcze nie jest tak rozpoznawalny, choć zasługuje na uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Nesper napisał(a):

Idąc już off topic, to jako masowe wypuszczanie modeli .......☠️

Chodziło mi o to, że za 8 $ można pobawić się w rosyjską ruletkę...Zagra lub nie zagra, w uszach na kanapie lub z wysyłką olx...🤠 🤠 🤠

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, janek patufka napisał(a):

Chodziło mi o to, że za 8 $ można pobawić się w rosyjską ruletkę...Zagra lub nie zagra, w uszach na kanapie lub z wysyłką olx...🤠 🤠 🤠

 

 

Tak w temacie 8$ - nowe KZ:

https://www.kztws.com/products/kz-edx-lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, unic0rn napisał(a):

Jakby wybór nie był wystarczająco skomplikowany, teraz przyjdzie czekać na reviews kolejnego sprzętu...

 

No widzisz, tak zastanawiałeś się co kupić, a tu może właśnie się pojawią słuchawki pod Ciebie :) Jeżeli poprawią wady pierwszej Arii to może być ciekawie. Do tego jeśli będą odkręcane tulejki, to dodatkowy duży plus, raz że łatwiej wymienić filtry, a dwa że lepiej siedzą w uchu.

 

1 godzinę temu, Nesper napisał(a):

Moondrop ostatnio idzie drogą KZ, wypuszczają hurtowo bez efektu wow.

 

Przecież Blessing 3, Lan, Chu 2 to bardzo udane modele. Do tego pojawiła się silna konkurencja, jak choćby Truthear i zakup starszych modeli typu Aria, Starfield, Chu przestał być sensowny, więc nie dziwię się, że postanowili odświeżyć te produkty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak w temacie 8$ - nowe KZ:
https://www.kztws.com/products/kz-edx-lite
No bo to chyba równolegle idzie z CCA Polaris...

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nesper napisał(a):

Ale nie nastawiaj się na cuda na kiju. Moondrop ostatnio idzie drogą KZ, wypuszczają hurtowo bez efektu wow. Obecnie chyba tylko BQEYZ idzie swoją własną "niechińską" polityką. Ze trzy modele rocznie. 

 

Czy ja wiem. Wg reviews i wykresów odnoszę właśnie wrażenie, że idą często w stronę swojego strojenia pod diffuse field, olewając masy chcące dużej ilości basu. Wg wykresu Starfield 2 to takie Arie SE, tylko jaśniejsze - a ludzie na nich psy wieszają. Więc czasem nie wiem czy większą wiarę dawać reviewerowi który akurat jest bassheadem, czy wykresom Moondropa.

 

3 godziny temu, Kuba_622 napisał(a):

 

No widzisz, tak zastanawiałeś się co kupić, a tu może właśnie się pojawią słuchawki pod Ciebie :) Jeżeli poprawią wady pierwszej Arii to może być ciekawie. Do tego jeśli będą odkręcane tulejki, to dodatkowy duży plus, raz że łatwiej wymienić filtry, a dwa że lepiej siedzą w uchu.

 

Bardziej dla bezpieczeństwa zaczekam, cudu się nie spodziewam, to jednak będzie niższa półka niż Starfield 2. A Aria brzmieniowo pode mnie to już pewnie Aria SE - tylko nieodkręcane tulejki, a nie wiem jak w SE, ale w oryginalnej Arii ludzie mieli notoryczne problemy z filtrami zatykającymi się od wilgoci.

 

Niemniej, Moondrop ma tendencję podcinać samego siebie cenowo, tak było z pierwszą Arią względem Starfield, więc jeśliby dali driver ze Starfield 2 do Arii 2... zaczekamy, zobaczymy.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tu wrzucał ale ciekawy ranking:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZHVib50XFQW4up3SwOZUTbI-hZB6Ir5LX6XnZblIM6o/edit#gid=0

https://docs.google.com/document/d/1Z1MZQX_sN7EhCvUU2n9lGC-tMB5IJw_nS5SZjTz8Ho4/edit

Oczywiście można się spodziewać że jest subiektywny, bo każdy ma swój niepowtarzalny gust, ale można trochę się w skrócie dowiedzieć, jakie strojenie, jakie zalety i wady ma konkretny model.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, unic0rn napisał(a):

 

Czy ja wiem. Wg reviews i wykresów odnoszę właśnie wrażenie, że idą często w stronę swojego strojenia pod diffuse field, olewając masy chcące dużej ilości basu. Wg wykresu Starfield 2 to takie Arie SE, tylko jaśniejsze - a ludzie na nich psy wieszają. Więc czasem nie wiem czy większą wiarę dawać reviewerowi który akurat jest bassheadem, czy wykresom Moondropa.

 

 

Bardziej dla bezpieczeństwa zaczekam, cudu się nie spodziewam, to jednak będzie niższa półka niż Starfield 2. A Aria brzmieniowo pode mnie to już pewnie Aria SE - tylko nieodkręcane tulejki, a nie wiem jak w SE, ale w oryginalnej Arii ludzie mieli notoryczne problemy z filtrami zatykającymi się od wilgoci.

 

Niemniej, Moondrop ma tendencję podcinać samego siebie cenowo, tak było z pierwszą Arią względem Starfield, więc jeśliby dali driver ze Starfield 2 do Arii 2... zaczekamy, zobaczymy.

Ale dokładnie o to chodzi, cały czas idą w krzywą harmana, żadnych odstępstw, a ludziom się to po prostu nudzi. Nie robią rewolucji, a nawet obecnie z ewolucją średnio. Praktycznie cały czas jest to samo, tylko w nowych ciuszkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nesper napisał(a):

Ale dokładnie o to chodzi, cały czas idą w krzywą harmana, żadnych odstępstw, a ludziom się to po prostu nudzi. Nie robią rewolucji, a nawet obecnie z ewolucją średnio. Praktycznie cały czas jest to samo, tylko w nowych ciuszkach. 

 

Idą w podbitą górną średnicę. SSR tak miały, zdaniem niektórych były zbyt agresywne. Aria SE tak miała, acz na mniejszą skalę - zdaniem niektórych dodawało to wypełnienia damskim wokalom i nie tylko. I najwyraźniej Starfield 2 tak ma - i znowu wszyscy wieszają psy, że zbyt ostre. Wręcz pojawiły się głosy, że powinny się nazywać SSR 2 a nie Starfield 2.

 

Ale jasne, ciągle robią to samo, zero odstępstw od tego jak grał poprzednik danego modelu, 100% strojenia pod publikę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, unic0rn napisał(a):

Ale jasne, ciągle robią to samo, zero odstępstw od tego jak grał poprzednik danego modelu, 100% strojenia pod publikę.

 

Moondrop od początku robił słuchawki próbujące zbliżać się do neutralności i są w konsekwentni w swoim podejściu do dźwięku. Raczej dziwne by było, jakby nagle wypuścili słuchawki grające w stylu Campfire Audio czy czegoś takiego ;)

 

Odnośnie Arii 2 to wątpię, że to będzie jakaś niższa półka niż Starfield 2. Pewnie po prostu inne strojenie i jakaś nieznaczna różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Moondrop od początku robił słuchawki próbujące zbliżać się do neutralności i są w konsekwentni w swoim podejściu do dźwięku. Raczej dziwne by było, jakby nagle wypuścili słuchawki grające w stylu Campfire Audio czy czegoś takiego ;)

 

Odnośnie Arii 2 to wątpię, że to będzie jakaś niższa półka niż Starfield 2. Pewnie po prostu inne strojenie i jakaś nieznaczna różnica w cenie.

 

Chodziło mi o to, że niektóre modele Moondropa idą w stronę harmana, a niektóre w stronę diffuse field. Dla jednych neutralny jest harman, dla drugich diffuse field. Dla niektórych nawet Aria SE ma zbyt mało basu, mimo że różnice względem Arii są kosmetyczne i bardziej dotyczą górnej średnicy, co innego SSR. A że Starfield 2 są określane mianem SSR 2 - choć jest wg wykresów czymś pomiędzy SSR a Arią SE - to mnie zaciekawiły.

 

Po prostu nie wrzucałbym wszystkich ich wynalazków do jednego worka, bo różnice nawet wśród budżetowych modeli są wyraźne.

 

image.png

image.png

 

Cenowo pewnie będzie to co do tej pory - $30 różnicy między Arią a Starfield. Brzmieniowo powinny być zbliżone, nie wykluczam tego że nowe Arie będą lepsze od nowych Starfieldów, ale to wszystko zależy od tego co tam wsadzą.

 

Natomiast co do Campfire Audio...

image.png

 

Dziękuję, postoję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2023 o 19:46, wwd napisał(a):

Nie wiem czy ktoś tu wrzucał ale ciekawy ranking:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZHVib50XFQW4up3SwOZUTbI-hZB6Ir5LX6XnZblIM6o/edit#gid=0

https://docs.google.com/document/d/1Z1MZQX_sN7EhCvUU2n9lGC-tMB5IJw_nS5SZjTz8Ho4/edit

Oczywiście można się spodziewać że jest subiektywny, bo każdy ma swój niepowtarzalny gust, ale można trochę się w skrócie dowiedzieć, jakie strojenie, jakie zalety i wady ma konkretny model.

Widzę, że Dark Magician są wysoko w rankingu, więc taka ciekawostka - XSL X-ONE mają ten sam przetwornik, ale strojenie jest zupełnie inne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zaqwer8712 napisał(a):

Witam wszystkich zgromadzonych i przybywających. Chciałbym kupić słuchawki douszne Bluetooth (niedokanałowe) z Aliexpress tudzież innej chińskiej platformy. Słuchana muzyka - house, drum and bass, chillout, hio-hop instrumental. Macie coś do polecenia od siebie? 

Pozdrawiam

Rozumiem, że nie chodzi też o pchełki, a takie bez silikonowych tipsów a la AirPods? Jeżeli tak to sam się zastanawiałem nad czymś takim i byłem bliski kupna Soundpeats Air 3 Deluxe HS - można je było dostać na amazon.pl podczas promocji za niecałe 200 zł, a było ogólnie wysoko oceniane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki o których mówisz są dostępne w kolorze czarnym na stronie Media Markt za 182zł.

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/sluchawki/wszystkie-sluchawki/sluchawki-douszne-soundpeats-air-3-deluxe-hs-czarny

 

Właśnie poszło zamówienie. Jutro odbiór. Zobaczymy jak to będzie się sprawować 🙂 Dziękuję za polecajkę!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności