Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/14/2023 at 8:57 AM, Jarekm said:

Cześć!

Jak mam problem to zawsze polecam się Waszej wiedzy, więc początek historii. Kiedyś kupiłem za Waszym poleceniem TRN BT20S i do tego już kilka par słuchawek. W pracy słucham dużo podcastów i audiobooków. Moje TRN cierpią już na to, że bateria działa coraz krócej oraz zastanawiam się czy długotrwałe słuchanie z słuchawkami dokanałowymi jest zdrowe. Czy jesteście w stanie mi pomóc i wskazać jakieś lepsze rozwiązanie niż słuchawki dokanałowe? Oczywiście musi to być bluetooth i jak najdłuższy czas działania.

Rozmyślałem, nad słuchawkami z przewodnictwem kostnym ale dość drogie rozwiązanie. Ogólnie pracuję w lesie, więc nie mam problemu z hałasem otoczenia.

Jakość dźwięku ma dla mnie drugorzedne znaczenie, ponieważ muzyki słucham sporadycznie.

Dzięki za pomoc!


 

Ja uzywam to urządzenie, ma AptX, AAC i SBC. Kabel puszczam pod tshirtem przez plecy do kieszeni tylnej spodni. Mozna tak na rowerze pomykać etc, bez problemu z zaczepiajacym sie kablem. Kupilem to do samochodu, ale zaczalem uzywac z iem'ami i bardzo dobrze sie spisuje. Dodatkowo masz telefon bez kabla wiec łatwa obsługa. Ma qualcomm 3040 chip. Bateria starcza na 10-12 h w zaleznosci od glosnosci no i wiadomo innych czynnikow.

https://pl.aliexpress.com/item/1005005195348630.html

 

 

tx11_no3pro.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Perul said:

Ile to ma mocy?


Nie mam tych danych ani na pudełku ani w instrukcji. Jest o jakieś 15-20% głośniejsze od KZ AZ09 PRO. Wszystkie IEMy które mam oprócz planarnych PR1 PRO w zadowalajacy sposób to obsłuży i będzie dość głośno na 50-60% poziomu ustawionego z telefonu. Innych słuchawek nie próbowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PKTK napisał(a):

oprócz planarnych PR1 PRO

No ja właśnie o planarach myślałem, i to niekoniecznie IEM tylko bardziej pełnowymiarowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PKTK napisał(a):

Planary to lepiej jakis Qudeliks 5k

Miałem, może na IEMy planarne wystarczy, ale na pełnowymiarowe to za mało. 

Póki co najlepszy dongiel jaki mam pod planary, to Hiby FC4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 21:28, Perul napisał(a):

No ja właśnie o planarach myślałem, i to niekoniecznie IEM tylko bardziej pełnowymiarowe.

Monoprice ma jakąś wyprzedaż. Warto te nowsze modele bo te niższe już mam. Czy to raczej design tylko zmiany pałąka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Perul napisał(a):

Miałem, może na IEMy planarne wystarczy, ale na pełnowymiarowe to za mało. 

Póki co najlepszy dongiel jaki mam pod planary, to Hiby FC4.

Z jakimi słuchawkami go sprawdzałeś ? Szukam właśnie jakiegoś dongla do tableta i "większych słuchawek 

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sheffunio napisał(a):

Z jakimi słuchawkami go sprawdzałeś ?

Zasadniczo z planarów to najwięcej z Monolith M565c słuchałem, jest nieźle, ale czuć poprawę po przesiadce na stacjonarny wzmak (ok 1W na kanał). Sprawdzałem też z Fostexami T40 i z nimi było już całkiem dobrze, przesiadka na stacjonarny tor wiele nie zmieniała. Od biedy pędził i najbardziej wymagające planary jakie miałem czyli Yamahy YH-100.

To powyższe to nie tylko Hiby FC4, ale też przy iBasso DC06 i Xduoo Link2Bal mam podobne odczucia, choć granie z FC4 , gdzie jest 1/3W na kanał a nie ok 1/4W jak u pozostałych, jest jednak ciut lepsze, zwłaszcza pod względem sceny, która jest bardziej oddalona.

58 minut temu, marco-polo napisał(a):

Monoprice ma jakąś wyprzedaż. Warto te nowsze modele

Nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Hustler napisał(a):

@marco-polo Na przykład HiFiMAN HE400SE.

To dobre słuchawki (jak na swoją, niską cenę)?

Widział ktoś gdzieś opcję zakupu od razu z kablem z wtykiem 4.4 (musi być wtedy w nich zrobiony recabling pod balans, jak mniemam)  no i jak zachowują się po balansie (mam 260mW)?

Edytowane przez zgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po prostu ciekawy czy odczuję różnicę dźwięku jeżeli posiadam już parę sztuk planarów.

Fakt w niektórych ten dźwięk jest inny.

Jednak najbardziej pasują mi EL-8 bo są jak u krawca wymierzone na moją głowę i uszy i poza tym podoba mnie się ich granie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zgreg napisał(a):

Widział ktoś gdzieś opcję zakupu od razu z kablem z wtykiem 4.4 (musi być wtedy w nich zrobiony recabling pod balans, jak mniemam)  no i jak zachowują się po balansie (mam 260mW)?

Tylko kabel potrzebujesz bo słuchawek nie trzeba modyfikować pod balans. Lepsza separacja kanałów (efekt stereofonii) i ogólne wysterowanie to na pewno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zgreg napisał(a):

Jak rozpoznać te z magnesami stealth?

Na pudle naklejka Stealth Magnets Design + podobno przy okazji nastąpiła zmiana kabli na te w oplocie.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cenie najlepiej - te bez magnesów kosztują poniżej 400zl na Alliekspressie i chyba w dystrybucji oficjalnej w Polsce ich nie ma te z magnesami między 500, a 600zl.

 

Jedyna zewnętrzna różnica jaką zauważyłem, to te żółte napisy nad plastikowym "L" po wewnętrznej stronie w wersji zwykłej - w wersji z magnesami nie ma tam nic. Ale ten nadruk/jego brak może to tylko przypadek egzemplarzy słuchawek, które porównywałem. Aha i pady są/były inne.

IMG_20230724_161646.jpg

Edytowane przez mstefanski1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mstefanski1984 napisał(a):

Kabla w oplocie nie stwierdzam, a kupowałem swoje niedawno na Amazonie, ale może mieli jakieś stare egzemplarze

 

Po cenie najlepiej - te bez magnesów kosztują poniżej 400zl na Alliekspressie i chyba w dystrybucji oficjalnej w Polsce ich nie ma te z magnesami między 500, a 600zl.

 

Jedyna zewnętrzna różnica jaką zauważyłem, to te żółte napisy nad plastikowym "L" po wewnętrznej stronie w wersji zwykłej - w wersji z magnesami nie ma tam nic. Ale ten nadruk/jego brak może to tylko przypadek egzemplarzy słuchawek, które porównywałem. Aha i pady są/były inne.

IMG_20230724_161646.jpg

Mam HE400i i nie wiem jaka jest różnica. Pady od hifimanów są klejone od środka lipny klej. Jak czyściłem pady w tych rowkach i też dmuchałem to się rozklejają. Takie ceny drogie a robią takie tandetne słuchawki.

Jakbym jeszcze je używał na co dzień ale to raz na pół roku człowiek założy z nastalgii.

Edytowane przez marco-polo
Poprawa tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marco-polo napisał(a):

 Mówię o HiFiMAN HE400SE, o których jest ostatnich kilka postów. Przypominam, że jesteśmy w temacie o tanich słuchawkach. Przy czym, mają one 25, a nie 32 Ohmy.

Edytowane przez mstefanski1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mstefanski1984 napisał(a):

 Mówię o HiFiMAN HE400SE, o których jest ostatnich kilka postów. Przypominam, że jesteśmy w temacie o tanich słuchawkach. Przy czym, mają one 25, a nie 32 Ohmy.

Ok. Dziękuję za zprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Jak czyściłem pady w tych rowkach i też dmuchałem to się rozklejają.

https://www.aliexpress.com/item/1005005316944174.html
Do mnie już jadą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba szukać wzmacniacza sł. , tak mi się zdawało, że będzie słabo. Zastanawiałem się czy warto dołożyć z He-400se do HiFiMAN Sundara - nie wyglądają tak odpustowo jak 400-tki ;) . HiFiMan Edition XS jakieś takie dziwne są , chodzi o kształt nausznic.  Co do wzmacniacza to raczej wybrałbym jakąś używkę (na AKM) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zgreg napisał(a):

To trzeba szukać wzmacniacza sł. , tak mi się zdawało, że będzie słabo. Zastanawiałem się czy warto dołożyć z He-400se do HiFiMAN Sundara - nie wyglądają tak odpustowo jak 400-tki ;) . HiFiMan Edition XS jakieś takie dziwne są , chodzi o kształt nausznic.  Co do wzmacniacza to raczej wybrałbym jakąś używkę (na AKM) .

Te HE-400SE nie mają grillów na tych planarach są gołe. Łatwo mogą ulec uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności