Skocz do zawartości

Czego słuchasz w tym momencie?


Cwany

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.06.2022 o 05:36, Rafacio napisał:

Możesz próbować zaprzyjaźnić się z jazzem. Możesz mieć okres miłości do Bacha, Dvoraka czy innej muzyki zwanej (nie wiadomo czemu) poważną. Możesz pokochać blues czy country, ale prawdziwej swojej natury nie oszukasz i ona się upomni o swoje.

Swego czasu próbowałem zaprzyjaźnić się z metalem (Anthrax, Black Sabbath, Metallica, Judas Priest itp.) - ale to był tylko przelotny romans. Teraz próbuję z Pendereckim, Góreckim, Mozartem, Bachem - zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Tymczasem moja prawdziwa natura wygląda tak - bo tu jest funk, free, ethno, avant i spiritual:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bednaar napisał:

Swego czasu próbowałem zaprzyjaźnić się z metalem (Anthrax, Black Sabbath, Metallica, Judas Priest itp.) - ale to był tylko przelotny romans. Teraz próbuję z Pendereckim, Góreckim, Mozartem, Bachem - zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Tymczasem moja prawdziwa natura wygląda tak - bo tu jest funk, free, ethno, avant i spiritual:

 

Patrząc na Twoje preferencje muzyczne @Bednaarto ten utwór Black Sabbath powinien ci pasować. Sam go bardzo lubię. Większość nawet właścicieli płyty nie zauważało tego utworu, bo nie wpisywał się w klimaty

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 Fluff to ja znam bardzo dobrze, miałem Sabbath Bloody Sabbath na sowieckim winylu ;)

Ten kawałek leciał nieraz w TVP w latch 80-tych, gdy były jakieś przerywniki między programami (cudowne czasy, nie było reklam), znam go więc prawie od 40 lat. Dopiero później dowiedziałem się, że to Black Sabbath. 

To nie jest tak, że słuchając metalu, elektroniki, czy klasyki szukam pierwiastków jazzu. Absolutnie nie! W innych nurtach muzycznych szukam akurat czegoś zupełnie innego, bo pierwiastków jazzowych mam aż nadto w jazzie ;)

Czasem wciąż lubię przyczadować i wtedy włączam coś w tym rodzaju:

... choć częściej blizej mi do punkowych klimatów:

 

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważny gatunek, muzyka musi przemówić do ciebie. No chyba, że ktoś jest mainstreamowcem i słucha tylko muzyki z list przebojów. Czasami trzeba dojrzeć. Ja do Korteza dorastałem 3 lata 😄 Pierwsze odsłuchy nie zrobiły na mnie wrażenia, a po trzech latach puściłem na Tidal u i w ciągu 3 tygodni prawie całą dyskografię na płytach miałem (cd) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Czasami trzeba dojrzeć. Ja do Korteza dorastałem 3 lata 😄

No nie, to nie moje klimaty - podążam w innym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na pozytywny początek dnia 🎸... Compay Segundo, Guajira guantanamera🎶🌞😉

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności