Skocz do zawartości

Gatunki muzyczne


poliko27ii

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś chce dobry symfoniczny-prog metal, to polecam Adagio. Ostatnio ich odkryłem i bardzo mi się spodobali :) Czasami przypominają mi Symphony X, (śpiew, niektóre riffy). Jednak, jak z resztą większość zespołów, ich styl grania wraz z kolejnymi albumami się zmieniał. Także każdy znajdzie coś dla siebie - na pewno jest technicznie, dokładnie i przemyślanie :)

 

Opis z wiki:

 

 

Adagio's music is known by its technical precision and dark orchestration. Adagio keeps unqiue complex lead workings which are complimented with a powerful and driving rhythm section.[3] Since their third studio album Dominate, Adagio has evolved their sound, but still adhering to their trademark elements of virtuosity and massive orchestral influences. However with Dominate, they implemented a heavier sound with traditional death grunts.[2]Archangels in Black was the band's fourth album. The band has stated that the "compositions are the ultimate between melodic and extreme metal, and can be considered as a more brutal version of their second album Underworld.

 

 

Przykładowe utwory z YT:

https://www.youtube.com/watch?v=A8QDHqhedmc

https://www.youtube.com/watch?v=EvuacIX-erQ

 

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Twórczość określiłbym jako awangardową, zwłaszcza jak na czasy w których powstawała. Muzykę jako eksperymentalną pod względem eklektycznosci. Słowa poetycko egzystencjalne. Całość nijak mi nie pasuje do gatunku poezja śpiewana. Ale Grechute warto i trzeba pamiętać i słuchać, wielkim artystą był.

P.s. polecam Korowód w wersji Apteki - dla mnie w pierwszej 10 kowerów w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Krótka pogadanka o gatunkach (konkretnie o plusach i minusach). Polecam kanał tego kolesia. Ciekawie mówi o muzyce.

 

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Mógłby ktoś polecić jakieś dobre albumy, które są dobrze nagrane, zrealizowane oraz brzmią "szeroko"? Najbardziej zależy mi na soundtrackach i muzyce symfonicznej.

Posłuchaj soundtrack do Arizona Dream - Goran'a Bregović'a. Moim zdaniem genialnie nagrany album.

W większości utworów śpiewa Iggy Pop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mój ulubiony gatunek to muzyka poważna.. Symfoniczna, skrzypcowa, fortepianowa... Pewnie dlatego że sam na nich gram :)

Ponadto często słucham tez metalu i rocka. Dio i Iron Maiden to moje ulubione zespoły. Lubię też Sabaton, deep purple, Judas priest, nightiwsh, czy sonata artctica.

 

Uwielbiam tez w/w Davida Garretta. Generalnie nie lubię takich skrzypkow grających banalne rozrywkowe utwory, ale garrettowi techniki i umiejętności odmówić nie można.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wojtek Bocionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ogólnie teraz jeśli chodzi o muzykę "Elektroniczną" i "klubową" to gatunki tak się ze sobą mieszają, że już trudno jednoznacznie określić co jest czym. Jeszcze 20 lat temu nikt nie miał by najmniejszego problemu z odróżnieniem muzyki House od Drum'n'Bass a teraz hmm

 

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchałem niedawno płyty Bowers & Wilkins Very Audiophile New Recordings

http://www.lastfm.pl/music/Various+Artists/Bowers+&+Wilkins:+Very+Audiophile+New+Recordings

Miało być słuchanie dla testu sprzętu, a sama muzyka pozytywnie mnie zaskoczyła.

Podobają mi się tam niemal wszystkie utwory (w zasadzie tylko bez 3 i 6).

 

Możecie polecić płyty i wykonawców podobnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem niedawno płyty Bowers & Wilkins Very Audiophile New Recordings

 

Możecie polecić płyty i wykonawców podobnych?

 

Granie na tej płycie jest dosyć różnorodne ale te utwory mają pewną spójność, mniej więcej wiem o co Ci chodzi. Być może niektóre utwory Camela, przypadną Ci do gustu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=zMWhSOkmDy4

 

http://www.youtube.com/watch?v=uFA4p4vDxfg

 

http://www.youtube.com/watch?v=rWBVXANVPyE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę inaczej...

 

Polecam Ci, (innym również) ciekawą wyszukiwarkę:

 

http://www.liveplasma.com/

 

Wchodzisz na ten adres --> wpisujesz artystę, zespół i wyskakuje całe drzewko gatunków i muzyków pochodnych, tworzących podobną muzykę, w podobnym klimacie, czy powiązanych z danym artystą. Oczywiście analogicznie wielkość tych kółeczek zależna jest od podobieństwa :) z boku wyświetlają nam się okładki albumów, a także mini odtwarzacz z you tub'ea z losowo wybranym plikiem.

Przydatne narzędzie, polecam ^_^

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

******sta stronka, dzięki za podrzucenie :) Ostatnio mam mały zastój w mojej kolekcji, dzięki temu znajdę pewnie wiele nowych zespołów :)

 

Nie ma problemu, szkoda, że o jej istnieniu wiedzą tylko nieliczni. Co prawda last fm i inne cuda poralowo-słuchowiskowe oferują podobne usługi w dziedzinie- znajdź kto gra podobnie? mimo wszystko liveplasma dużo bardziej mi podchodzi. Warto puścić link w obieg.

Polecam też inną stronkę. Jeśli już znajdziemy zespół o którym niewiemy praktycznie nic, możemy sobie sprawdzic jego dorobek - płyty, daty wydania, miejsce na liście i takie inne.... Sprawdzimy m.in. jaka płyta danego wykonawcy jest najlepsza, który album był najlepiej sprzedającym się albumem w danym roku a nawet dekadzie. Baza artystów/ zespołów/ gatunków jest bardzo rozbudowana. Dodatkowo "notowania" są na tyle obiektywne i ralne że warto uwierzyć. polecam - tutaj podobnie- wpisujemy w pole wyszukiwarki jakiś zespół i już mamy listę albumów od tych najbardzie chodliwych to tych mniej udanych.

 

http://www.besteveralbums.com/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę inaczej...

 

Polecam Ci, (innym również) ciekawą wyszukiwarkę:

 

http://www.liveplasma.com/

 

Wchodzisz na ten adres --> wpisujesz artystę, zespół i wyskakuje całe drzewko gatunków i muzyków pochodnych, tworzących podobną muzykę, w podobnym klimacie, czy powiązanych z danym artystą. Oczywiście analogicznie wielkość tych kółeczek zależna jest od podobieństwa :) z boku wyświetlają nam się okładki albumów, a także mini odtwarzacz z you tub'ea z losowo wybranym plikiem.

Przydatne narzędzie, polecam ^_^

 

Strona o dziwo wypluwa bardzo trafne wyniki. Zwykle jestem sceptyczny co do tego typu wyszukiwarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Strona o dziwo wypluwa bardzo trafne wyniki. Zwykle jestem sceptyczny co do tego typu wyszukiwarek.

 

 

Właśnie dlatego jest lepsza i bardziej przystępna niż chociażby wyszukiwarka na lastfm.

Dodatkowo można wyszukiwać filmy czy książki, ale tutaj z trafnością pojawia się miejscami lekki rozrzut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za live plasma i jeszcze 2 pytania.

1.

LP nie pomoże chyba :)

Czy możecie mi polecić utwory/całe płyty gdzie na pierwszym miejscu jest gitara? Z tym, że chodzi mi o to żeby nie była to gitara szybka. Bardziej takie "brzdąkanie".

Może być z wokalami (kobiece i męskie), a może być bez.

 

2.

Słuchałem niedawno Rodrigo y Gabriela płyta 11:11 utwór 11:11. Na końcu utworu wchodzi część grana na fortepianie. Część jest grana dość nisko, a część dość wysoko. (wybaczcie całkowity brak znajomości kwestii technicznych).

Podoba mi się w tym samo to jak przyjemnie ten fragment działa na uszy i chętnie posłuchałbym czegoś podobnego tylko w większej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Death'n'roll - Death metal z naleciałościami Rock'n'rollowymi czy też miks Death metalu z Rock'n'rollem. Może przejawiać się różnie, każdy zespół ma swój własny styl. Dużo zespołów z Finlandii przoduje w tym gatunku, ale i nie tylko.

 

Xysma - First and Magical i album Deluxe

The Cumshots - Last Sons of Evil

Carcass - Swansong

Convulse - Reflections

Entombed - Wolverine Blues i album DCLXVI - To Ride, Shoot Straight and Speak the Truth

Gorefest - Soul Survivor

Lubricant - Nookleptia

Pakeni - Detergent Bubble Bath i album Celestial Mechanics

Phazm - Antebellum Death'n'Roll

Pungent Stench - album Dirty Rhymes And Psychotronic Beats i kawałek Viva La Muerte z tej płyty to Death'n'roll reszta to różny miszmasz gatunków. Na gitarze basowej Polak, bodajże jakiś gitarzysta z T.Love. Sam zespół jest z Austrii.

Paraxism - Promo'97 kawałek Standing, Selected Works (Demo) i Promo '93 (Demo) - Death'n'Roll, ale i nie tylko różne eksperymenty z Death Metalem. Prawdopodobnie jeden z pierwszych zespołów, który zaczął się bawić w melodyjny death metal - My Jargon miażdży. Niektórzy nazywają ich "Space Death Metalem" dlatego, że używają minimoogu i różnych klawiszy szczególnie w epce .xism Excursion, ale i nie tylko. Ogólnie większa część ich dyskografii to dema, także stąd słaba jakość dźwięku.

 

Lista to totalny random, także nie sugerować się kolejnością.

Edytowane przez AcidShadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie o takie gitary mi chodziło.

Bardziej to:

Albo właśnie Rodrigo y Gabriela, ale w wolniejszej wersji

 

Lub też jak pisałem wyżej o płycie Bowers and Wilkins. Allan Taylor mnie na tej składance rozkłada na łopatki. Live plasma znajduje podobne gatunki (Sara K przykładowo), ale jednak przeważnie odbiegają od Colour To The Moon :)

Przypuszczam, że trudno będzie znaleźć całe płyty jak utwory w/w stąd też pytanie o pojedyncze wykonania

Edytowane przez 860lacov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności