Skocz do zawartości

Sposób na zwiększenie głośności w Galaxy S3


stanleypl

Rekomendowane odpowiedzi

W Iphonie 4S też można ściągnąć kaganiec , gdzieś coś ostatnio czytałem. Wtedy to by była poezja...

 

Odpowiednie repa i volume boster z cydi. Tadam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnielismy jeszcze napisac, ze S3 offkoz ma wreszcie mozliwosc puszczenia audio po USB-OTG. Nie wszystkie DACi to obsluguja i niestety dziala to tylko na referencyjnym romie Samsunga i na nim bazujacych (nie dziala na wszystkich Remixach, Foxhoundach, itp.). Najlepiej jest wiec chyba poprostu zrootowac S3 i wgrac kernela Syah. Otrzymujemy wowczas i mozliwosc puszczenia audio po usb (ja uzywam Hifimana HM101) i zwiekszamy glosnosc w opcjach kernela na wyjsciu liniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam SGS3 w parze z modowanymi CAL'ami i mocy to on ma pod dostatkiem. Tyle że słuchawki też mają dużą skuteczność, niemniej z reguły słucham między 8-10/15.

Byćmoże to zależy od serii ale mój SGS3 nie nażeka na brak mocy. Programowe podnoszenie głośności z reguły pogarsza jakość, miejscie to na względzie.

 

Swoją drogą nie wiem co Wy chcecie podpinać pod tego energooszczędnego chipa Wolfsona że Wam nie chce tego ciągnąć. Beyery DT770 250ohm, czy od razu HD600? :woot:

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

david11 ale koniec końców ta głośność i tak jest wysterowana firwarem/softem. zgadzam się z Tobą że pogłoski o cichym graniu SGS3 są przesadzone, gra on nawet trochę głośniej od SGS2 - przy słuchawkach 32 omowych i ok 105 SLP to wystarczy 7 góra 8 w skali 15, żeby nie ogłuchnąć przy dłuższym odsłuchu

oczywiście nie twierdzę, że jak wyjdzie voodoo sound to nie zainstaluję o ile to będzie w miarę proste :) ale z drugiej strony też nie rozumiem tej pogoni za głośnością, żeby nie dość grzebania w opcjach kernela, jeszcze podpinać DAC usb-otg i dodatkowo zwiększyć i tak zwiększoną głośność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david11

"...Swoją drogą nie wiem co Wy chcecie podpinać pod tego energooszczędnego chipa Wolfsona że Wam nie chce tego ciągnąć. Beyery DT770 250ohm, czy od razu HD600? :woot: "

 

Żebyś wiedział ! Wystarczy kliknąć link z pierwszego posta na tej stronie aby ujrzeć DT 990 Pro 250ohm podpięte pod iPhone 5 (!)

Z pewnością iPhone 5 w kwestii głośności i jakości dźwięku potrafi o wiele więcej niż SGS3, ale łączenie go z wysokoomowymi beyerami zupełnie nie ma sensu...

Słuchałem świetnych dt 990 Pro ze starszym iPhone'm 3G 4.2.1. i brzmiały okropnie.

 

Jeżeli chodzi o stokowego SGS3 + słuchawki portable: CAL! , Bose AE, to nie miałem żadnego problemu z wysterowaniem obydwu. Spore braki w paśmie pojawiły się dopiero w AKG k530. (pewnie wtedy trzeba "kernelować").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że podpinanie DT990 pro pod IP5 tak samo jest pozbawione sensu jak i podpinanie pod SGS3. Co z tego że któryś zagra mniej tragicznie skoro i tak chip w telefonie nie wysteruje takich słuchawek :ph34r: .

 

Wie ktoś może jaki chip siedzi w IP5? ;)

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

david11 ale koniec końców ta głośność i tak jest wysterowana firwarem/softem. zgadzam się z Tobą że pogłoski o cichym graniu SGS3 są przesadzone, gra on nawet trochę głośniej od SGS2 - przy słuchawkach 32 omowych i ok 105 SLP to wystarczy 7 góra 8 w skali 15, żeby nie ogłuchnąć przy dłuższym odsłuchu

oczywiście nie twierdzę, że jak wyjdzie voodoo sound to nie zainstaluję o ile to będzie w miarę proste :) ale z drugiej strony też nie rozumiem tej pogoni za głośnością, żeby nie dość grzebania w opcjach kernela, jeszcze podpinać DAC usb-otg i dodatkowo zwiększyć i tak zwiększoną głośność ;)

Jak dźwięk idzie po usb to omija wszystkie ustawienia kernela. Nazwijmy to "programowy wzmacniacz kernela" wówczas nie działa.

 

Sądzę że podpinanie DT990 pro pod IP5 tak samo jest pozbawione sensu jak i podpinanie pod SGS3. Co z tego że któryś zagra mniej tragicznie skoro i tak chip w telefonie nie wysteruje takich słuchawek :ph34r: .

 

Wie ktoś może jaki chip siedzi w IP5? ;)

Cirrus Logic Chip i Codec 338S1117

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wcale nie chciał musieć "łamać" softu Samsunga ale zarówno SGS2 jak i SGS3 są telefonami, które bardzo mi odpowiadają i o wiele lepiej się nadają do innych niż stricto muzyczne zastosowania niż Iphony - sory, takie mam zdanie. Poprostu mają większy ekran, swypa, lepsze mapy. Najwięcej jednak słucham w sumie z telefonu i co tu dużo mówić, nie wiem jak Wam Panowie ale te phoniki na stockowym kernelu grają jednak cicho. Ja słucham "na zewnątrz" na Koss Sporta Pro i z SGS3 była tragedia. Najpierw używałem wzmaka FiiO E6 ale taka przeplotka na kablu gdzieś zawieszona przy gajerku to była pomyłka i niewygoda. Stąd "konieczność" wgrania custom kernela. Fakt, przy bardzo wysokim ustawieniu wartości wzmaka kernelowego i podczas naprawdę głośnego słuchania niektóre utwory potrafią trzeszczeć ale bardziej wydaje mi się, że to dotyczy "empetrójek" gorzej zgranych /np. jakimś słabym kodekiem/ niż wina samego ampa. Te z Kernela Syah ponoć bazują na wczesnej wersji Voodoo Sound od Supercurio, który robi już i robi wersję na SGS3. Nomem omen ten telefon gra bardzo ładnie ale właśnie cicho. Pewnie na słuchawkach dousznych lub dokanałowych jest nieźle. Krótko używałem Soundmagiców E10 /chyba/ ale brakowało mi średnicy. Muszę mieć jednak słuchawki nauszne, chyba, że polecicie coś co jest łątwo napędzić i może ruszyć bez używania wzmaka. Ale to już temat na inny wątek...

Edytowane przez Kikero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi głośności w obu tych tel nigdy nie brakowało, używam z nimi dokanałówek i słuchawek nausznych portable które maja SLP 104-120 dB, więc również sugerowałbym dopasowanie słuchawek do źródła

jakkolwiek zastanawia mnie czy przywrócenie ustawień fabrycznych i wybranie lokalizacji USA i/lub języka angielskiego skutkuje podwyższoną skalą głośności - próbował ktoś tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby podziałało. Na rynek USA "idą" fizycznie inaczej klecone modele. Nawet potrafią być różnice w specyfikacji. Wątpię aby było to tylko ograniczenie programowe ale może warto sprawdzić. Ja mam swojego S3 z dystrybucji Słowackiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności