Skocz do zawartości

Sony Mdr-ex71sl Vs Koss The Plug


ReGie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pewnie bylo juz o tym, ale nie chce mi sie szukac.

 

Czy te tri-flanlge pasuja do ep 630 ??

 

pewnie nie, ale tak pytam bo podejrzewam ze daja lepsza izolacje iz oryginalne silikony.

 

Nie ,ale dają o niebo lepszą izolację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlacze sie do dyskusji na temat sluchawek :P

sluchawki koss the plug kupilem na poczatku stycznia, przyzwyczailem sie do nich, ale zdecydowanie odradzam ich kupno (wprawdzie cena prawie 2 razy nizsza w porownaniu z SONY mdr - ex 71 sl), dlaczego?

a) kabel, przetarl sie po 3 miesiacach (prawie 4 miesiacach) i w dupe moge wsadzic sobie gwarancje bo tego nie obejmuje, wiec co robie?? naprawiam u fachowca, ale automatycznie trace gwarancje za naprawe ich nie w serwisie, a wysylac nie mialem zamiaru

B) zdrowie, nie powiem ze ogluchlem bo sklamalbym, ale sluch mam gorszy niz wczesniej, jak przestala mi grac jedna sluchawka (przetarl sie kabel) to po naprawieniu sluchawek nadal wydawalo mi sie ze gra tylko jedna, dziwne nie??

c) higiena, nawet nie mozna umyc tych wkladek (czy jak to sie tam zwie) bo traci swoje wlasciwosci, wprawdzie nadal mozna bylo zgniesc, ale wracaly do swego polozenia znacznie dluzej

jedyne plusy to dzwiek, jest naprawde super, jak dalem basy na maxa to czulem rytmiczne uderzenia w glowe przy jakims techno, naprawde robilo wrazenie, no i sam fakt ze zamiast sluchac przykladowa na 1\2 maxymalnej glośności to sluchalem na 1\3 albo nawet 1\4, mozna zaoszczedzic naprawde duzo baterii, aktualnie kupilem ipod i mam zwykle sluchawki pchelki (byly w zestawie) niestety jakosc dzwieku jest nieporownywalna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok.Moze ja cos napisze... sluchaweczki dopiero co dostalem,po przeczytaniu tego calego tematu postawilem oczywiscie na EX - 71 ;]

 

pierwsze wrazenia - naprawde srednie,za duzo wysokich tonow,za malo srednich ;/

oczywiscie pisze to to godzinie korzystania z tego sprzetu... generalnie zawiodlem sie troche na firmie sony..

 

 

 

EDIT ;]

 

minelo 3 godziny od momentu kiedy dostalem EX - 71.. i musze powiedziec ze jest naprawde coraz lepiej,tak jak niektorzy pisza ze sluchawki musza sie "rogrzac" i zgodze sie z tym w 100 % ...

nie wiem dlaczego tak jest ale ex'y z minuty na minute graja coraz lepiej i glosniej!!

nauczylem sie je odpowiednio wkladac do ucha i to rowniez ma ogromne znaczenie na jakosc dzwieku..

naprawde jesli chodzi o komfort noszenia to czuje jakbym nic nie mial w uszach a dzwiek skads plynie :blink:

jednym slowem naprawde spoko sprzecik,basik cieplutki,niski... taki jak lubie,moze troche za duzo wysokich ale to sobie od razu skorygowalem w EQ ;]

 

wszystkich nieprzekonanych do tego sprzetu informuje ze jest on wart swojej ceny i niekt z was sie moim zdaniem nie zawiedzie...

w koncu sony to sony ;]

 

pozdrawiam

 

ps. mam do was wszystkich takie pytanie.

kabelek w EX - 71 jest podobno w ksztalcie lancuszka na szyje..?

da sie to jakos tak zrobic zeby kabel nie ciążyl mi na sluchawkach..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Centrum Sony w dużych miastach

Nie mają ich zwykle w magazynie , ale można zamówić

sprowadzenie ich do sklepu- przepraszam salonu :D - zajmuje

im około 5 -7 dni . Cena 17 zł za 1 sztukę ( nie za parę )

 

Katowice- Centrum Sony

 

ul. Uniwersytecka 13,

Katowice (budynek Altus)

 

Telefony / fax:

032 603 01 80

032 603 01 81

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek:

11:00 - 20:00

sobota: 10:00 - 20:00;

niedziela: 11:00 - 20:00

Poczta elektroniczna:

salon@centrumsony.katowice.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Manufakturze w Łodzi i wpadłem oczywiście do Centrum Sony - jako jedyni dali mi do przesłuchania EX-51 - wcześniej byłem w Centrum Sony na Piotrkowskiej, Media-Markt, RTV-EURO-AGD i Avans.

 

Podłączyłem je do mojego playera - Sony NW-E003 i powiem wam że spodziewałem się zupełnie czegoś innego - jak je włożyłem pierwszy raz to miałem wrażenie, że dostałem w łep jakimś bejsbolem i mnie ogłuszyło :D

 

Komfort zakładania jest duży, ale najważniejsze - dźwięk - spodziewałem się naprawde czegoś innego.

 

Wysoko, zbyt wysoko i przy możliwościach mojego playera w Eq nie da się tego skorygować - nie są to słuchawki przeznaczone do mojego typu muzyki - bas mam większy na pchełkach - i nie mówcie że to wina koreczków - założyłem najpierw średnie - i nie chciała mi wejść prawa słuchawka - zamieniłem na małe - weszło ale nie tłumiło dzwięków - spowrotem średnie i było OK ...

 

Może to wina tego " rozgrzania " ? Ale wątpie czy cokolwiek by się polepszyło ...

 

Strasznie się dziwnie czułem w dokanałówkach - nic nie słyszałem z zewnątrz, a mój glos wydawał się jak z kosmosu - taki przytłumiony i jakbym uszy miał w mózgu - wszystko dokładnie słyszałem ;p

 

Następnie założyłem pchełki i poczułem totalny luz w uszach - wszystko słysze ! :D

 

Konkluzja - jednak na dokanałówki przyjdzie czas i cos czuje że najpierw wypróbuje jakieś Koss-y bo jeżeli bas w Ep-kach jest jak w Ex-ach to ja dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina tego " rozgrzania " ? Ale wątpie czy cokolwiek by się polepszyło ...

 

To zmienia dużo. Najgorszą rzeczą w słuchawkach jest pierwsze wrażenie. Jak pierwszy raz słuchałem Shure'ów to chciałem sie powiesić na ich kablu. Średnica kilometr przed resztą, reszta zresztą sobie poszła :P Po tygodniu dużej ilości sluchania wrócił bas. Chyba poszedł na impreze, bo na początku był skacowany :P góra tez doszła, choć i tak jest jej delikatnie za mało... Ale po miesiącu wszystko było OK. W Sony też by sie polepszyło, w nowych basu nie ma za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi wypróbować komfort noszenia Spark-ów i Ep-ków i dokonać ostateczny wybór
Odrazu mówie bierz Epki, komfort w przypadku Sparków to tylko teoria, w praktyce jest zupełnie inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności