Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S3


soulreaver

Rekomendowane odpowiedzi

Była akcja, że S3 padały jak muchy i samsung wymieniał je bez zająknięcia, nawet po roocie i modowane, więc to chyba nie problem. Bateria trzyma bardzo podobnie jak na seryjnym FW, co do grzania... mój grzeje się tylko gdy gram, inaczej pozostaje zimny.

 

A wgrałeś CM10.1? Nie wiem czy mam rację, ale ten kernell działa chyba tylko jak jest wgrywany na niego właśnie. Co do koca- nie wydaje mi się, żeby się pojawił po modzie, chyba, że taka charakterystyka słuchawek po prostu. Ja nigdy bym do seryjnego nie wrócił, jest po prostu sporo gorszy.

Działa wszystko na Samsungowskim 4.1.2

 

Zmiany dźwięku są duże, ale muszę jeszcze posłuchać, pobawić się różnymi odtwarzaczami i dopiero wtedy ocenie. Co do koca to długo nie słuchałem tych pchełek i mógł mi się słuch odzwyczaić od nich, pisałem to :).

Czasem trafiają się jakieś dziwne przestery co trzeba usuwać cyfrowym obniżaniem głośności (negative digital gain), co też jakoś dziwnie wpływ na dźwięk. Mogliby zrobić taki soft jak był dla SGS1 (voodoo audio), bo tam to działało bez zarzutu. W ogóle jakoś dziwnie to teraz gra :mellow:

 

Co do nagrzewania - grzeje się tylko z Superluxami, pewnie przez moc jaką musi dać żeby je zasilić :E.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem ten SiyahKernel ale od początku zdziwił mnie zbyt duży przyrost głośności, wręcz nienormalny (na jednej czy dwóch "kreskach" już było dość głośno). Po podłączeniu pod głośniki i ustawieniu głośności na max w telefonie od razu się okazało, że są ogromne przesterowania... Po co takie sztuczne podbijanie głośności ?

Już lepiej pobawić się samemu, zainstalować chociażby persus kernel i w Steaks dostosować dźwięk jak się podoba, w SiyahKernel od początku jest za bardzo nagrzebane z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem ten SiyahKernel ale od początku zdziwił mnie zbyt duży przyrost głośności, wręcz nienormalny (na jednej czy dwóch "kreskach" już było dość głośno). Po podłączeniu pod głośniki i ustawieniu głośności na max w telefonie od razu się okazało, że są ogromne przesterowania... Po co takie sztuczne podbijanie głośności ?

Już lepiej pobawić się samemu, zainstalować chociażby persus kernel i w Steaks dostosować dźwięk jak się podoba, w SiyahKernel od początku jest za bardzo nagrzebane z tym.

 

W Syiah wszystko (również wzmocnienie cyfrowe) można ustawić w Stweaks więc nie wiem w czym problem.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Instalowałem ten SiyahKernel ale od początku zdziwił mnie zbyt duży przyrost głośności, wręcz nienormalny (na jednej czy dwóch "kreskach" już było dość głośno). Po podłączeniu pod głośniki i ustawieniu głośności na max w telefonie od razu się okazało, że są ogromne przesterowania... Po co takie sztuczne podbijanie głośności ?

Już lepiej pobawić się samemu, zainstalować chociażby persus kernel i w Steaks dostosować dźwięk jak się podoba, w SiyahKernel od początku jest za bardzo nagrzebane z tym.

Cieszę się że nie tylko ja dostrzegam ten problem. Coprawda to o czym Ty piszesz (zapewne to samo, tyle że w większej skali) może być nie tyle z winy telefonu, co za dużej mocy na wejściu wzmacniacza. W końcu ten Wolfson ma wzmacniacz słuchawkowy. Voodoo Sound z SGS1 to to nie jest :/. Wiadomo w ogóle jak idą prace? Ktoś śledzi xda na bierząco? ;)

 

 

Soulreaver - można niby regulować cyfrowe wzmocnienie, ale jest to dziwnie zrobione. Mamy to podane jako "negatywne wzmocnienie" i tak de facto nie wiadomo gdzie jest poziom 0, bo nie wierzę że WM1811 ma tyle mocy ile otrzymujemy po ustawieniu wzmacniacza słuchawkwogo (wg. Stweaks) na maks. W dodatku ta regulacja jest rzeczywiście negatywna, bo degraduje dźwięk, albo mi się wydaje :P.

Vooodoo Sound było dużo czytelniejsze i praktyczniejsze.

Brakuje mi też sprzężenia regulacji cyfrowej ze wzmakiem słuchawkowym. Chodzi mi o zjawisko gdy przy zwiększaniu głośności poziom cyfrowej się nie zmieniał, tylko było to regulowane wzmakiem. Tutaj wzmak jest na sztywno i regulujemy cyfrowo ;).

 

 

Siedzę od półtorej godziny w Superluxach podłączonych do galaksiaka (odtwarzacz to Tpod, pliki oczywiście FLAC) i jeszcze się nie przepiąłem na Xonara, więc nie może być źle :P. Fajnie się to zgrywa.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę od półtorej godziny w Superluxach podłączonych do galaksiaka (odtwarzacz to Tpod, pliki oczywiście FLAC) i jeszcze się nie przepiąłem na Xonara, więc nie może być źle :P. Fajnie się to zgrywa.

 

Co w tym oczywistego? Sugerujesz ze jestes w stanie na tym sprzecie odroznic flac od dobrego aac/ogg/mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prac na vodoo (jak i również display expert) to jest cisza i wątpię aby coś się ruszyło bo wszystko miało być gotowe zaraz po premierze sgs3.

Jeśli chodzi o wzmocnienie to wystarczy zmniejszyć headphone aplifer w sTweaks na normalne wartości, ja mam na 45, ale do większych słuchawek pewnie trzeba przesunąć na 50.

BTW: ktoś słyszy między ON/OFF opcjami DAC Direct, FLL tuning ? :P

Przy oversamplingu coś tam niby słychać ale pewnie zjada więcej baterii, jak neutron player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę od półtorej godziny w Superluxach podłączonych do galaksiaka (odtwarzacz to Tpod, pliki oczywiście FLAC) i jeszcze się nie przepiąłem na Xonara, więc nie może być źle :P. Fajnie się to zgrywa.

 

Co w tym oczywistego? Sugerujesz ze jestes w stanie na tym sprzecie odroznic flac od dobrego aac/ogg/mp3?

Podkreśliłem to bo uważam że robiąc jakiekolwiek testy audio trzeba kożystać z najlepszych formatów, a nie mp3 :mellow: . Nvm, w każdym razie tak, jestem w stanie odróżnić mp3 od flac na SGS3. Bez problemu. Co do innych formatów to niekoniecznie. Takie coś (różnica między aac a flac) słyszę dopiero na xonarze. W każdym razie nie o tym jest ten temat, w dodatku że kwestia formatów jest dość kontrowersyjna :).

 

 

Co do prac na vodoo (jak i również display expert) to jest cisza i wątpię aby coś się ruszyło bo wszystko miało być gotowe zaraz po premierze sgs3.

Jeśli chodzi o wzmocnienie to wystarczy zmniejszyć headphone aplifer w sTweaks na normalne wartości, ja mam na 45, ale do większych słuchawek pewnie trzeba przesunąć na 50.

BTW: ktoś słyszy między ON/OFF opcjami DAC Direct, FLL tuning ? :P

Przy oversamplingu coś tam niby słychać ale pewnie zjada więcej baterii, jak neutron player.

 

 

Oversampling jak to oversampling, wszędzie brzmi podobnie. Jedynie sprzęty z wyższej półki mają to zrobione jak trzeba i nie słyszałem żeby żaden przenośny grajek robił to dobrze.

Zalecam wyłączyć i nawet nie zastanawiać się nad włączeniem, wg mnie degraduje dźwięk i dodaje nieprzyjemny cyfrowy nalot.

 

FLL Tuning - Delikatnie poprawia jakość, tak ogólnie. Może troszkę więcej detali słychać.

Dac Direct - Subtelnie wyostrza dźwięk, dość wyraźnie to słychać na utworach metalowych w dobrej jakości. Poprawia dynamikę.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, faktycznie mocy to on ma od groma tylko wszystko zablokowane było w seryjnym kernelu.. Martwi mnie tylko fakt (nie doczytałem przed instalacją) że teraz pokazuje mi że urządzenie "zmodyfikowane", a podobno mogą odrzucić gwarancje przez to. Trzeba kupić jakiś rezystor na allegro by to zresetować. Trzeba będzie to zrobić, bo SGS3 słynęły z tego że po jakimś czasie padały, a mój nawet roku nie ma :D. Napięcia GPU/CPU poustawiałem jak było domyślnie (znalazłem na XDA), ale i tak mam wrażenie że bardziej się nagrzewa. Zobaczymy jak bateria będzie trzymać.

Nie trzeba nic kupować :). Jak masz roota to ściągasz aplikację triangle away od chainfire'a ze sklepu play albo z xda i usuwasz wtedy żółty trójkąt i nie pokazuje że masz urządzenie zmodyfikowane :))

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę od półtorej godziny w Superluxach podłączonych do galaksiaka (odtwarzacz to Tpod, pliki oczywiście FLAC) i jeszcze się nie przepiąłem na Xonara, więc nie może być źle :P. Fajnie się to zgrywa.

 

Co w tym oczywistego? Sugerujesz ze jestes w stanie na tym sprzecie odroznic flac od dobrego aac/ogg/mp3?

Podkreśliłem to bo uważam że robiąc jakiekolwiek testy audio trzeba kożystać z najlepszych formatów, a nie mp3 :mellow: . Nvm, w każdym razie tak, jestem w stanie odróżnić mp3 od flac na SGS3. Bez problemu. Co do innych formatów to niekoniecznie. Takie coś (różnica między aac a flac) słyszę dopiero na xonarze. W każdym razie nie o tym jest ten temat, w dodatku że kwestia formatów jest dość kontrowersyjna :).

 

 

Co do prac na vodoo (jak i również display expert) to jest cisza i wątpię aby coś się ruszyło bo wszystko miało być gotowe zaraz po premierze sgs3.

Jeśli chodzi o wzmocnienie to wystarczy zmniejszyć headphone aplifer w sTweaks na normalne wartości, ja mam na 45, ale do większych słuchawek pewnie trzeba przesunąć na 50.

BTW: ktoś słyszy między ON/OFF opcjami DAC Direct, FLL tuning ? :P

Przy oversamplingu coś tam niby słychać ale pewnie zjada więcej baterii, jak neutron player.

 

 

Oversampling jak to oversampling, wszędzie brzmi podobnie. Jedynie sprzęty z wyższej półki mają to zrobione jak trzeba i nie słyszałem żeby żaden przenośny grajek robił to dobrze.

Zalecam wyłączyć i nawet nie zastanawiać się nad włączeniem, wg mnie degraduje dźwięk i dodaje nieprzyjemny cyfrowy nalot.

 

FLL Tuning - Delikatnie poprawia jakość, tak ogólnie. Może troszkę więcej detali słychać.

Dac Direct - Subtelnie wyostrza dźwięk, dość wyraźnie to słychać na utworach metalowych w dobrej jakości. Poprawia dynamikę.

 

 

 

zrób ślepy test w foobarze, przy abx- wtedy pogadamy jeśli chodzi o rozróżnianie plików:) przy sgs3 jest to praktycznie niemożliwe :) (powtarzam ślepy test)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę od półtorej godziny w Superluxach podłączonych do galaksiaka (odtwarzacz to Tpod, pliki oczywiście FLAC) i jeszcze się nie przepiąłem na Xonara, więc nie może być źle :P. Fajnie się to zgrywa.

 

Co w tym oczywistego? Sugerujesz ze jestes w stanie na tym sprzecie odroznic flac od dobrego aac/ogg/mp3?

Podkreśliłem to bo uważam że robiąc jakiekolwiek testy audio trzeba kożystać z najlepszych formatów, a nie mp3 :mellow: . Nvm, w każdym razie tak, jestem w stanie odróżnić mp3 od flac na SGS3. Bez problemu. Co do innych formatów to niekoniecznie. Takie coś (różnica między aac a flac) słyszę dopiero na xonarze. W każdym razie nie o tym jest ten temat, w dodatku że kwestia formatów jest dość kontrowersyjna :).

 

 

Co do prac na vodoo (jak i również display expert) to jest cisza i wątpię aby coś się ruszyło bo wszystko miało być gotowe zaraz po premierze sgs3.

Jeśli chodzi o wzmocnienie to wystarczy zmniejszyć headphone aplifer w sTweaks na normalne wartości, ja mam na 45, ale do większych słuchawek pewnie trzeba przesunąć na 50.

BTW: ktoś słyszy między ON/OFF opcjami DAC Direct, FLL tuning ? :P

Przy oversamplingu coś tam niby słychać ale pewnie zjada więcej baterii, jak neutron player.

 

 

Oversampling jak to oversampling, wszędzie brzmi podobnie. Jedynie sprzęty z wyższej półki mają to zrobione jak trzeba i nie słyszałem żeby żaden przenośny grajek robił to dobrze.

Zalecam wyłączyć i nawet nie zastanawiać się nad włączeniem, wg mnie degraduje dźwięk i dodaje nieprzyjemny cyfrowy nalot.

 

FLL Tuning - Delikatnie poprawia jakość, tak ogólnie. Może troszkę więcej detali słychać.

Dac Direct - Subtelnie wyostrza dźwięk, dość wyraźnie to słychać na utworach metalowych w dobrej jakości. Poprawia dynamikę.

 

 

 

zrób ślepy test w foobarze, przy abx- wtedy pogadamy jeśli chodzi o rozróżnianie plików:) przy sgs3 jest to praktycznie niemożliwe :) (powtarzam ślepy test)

 

Temat nie o tym, ale niech będzie.

Testy wykonałem na SGS3 (TTpod) po modach opisanych wyżej.. Słuchawki SL HD330

Zgrałem dwa takie same utwory, jeden w wersji FLAC, drugi MP3 320 (freemake audio converter). Poprosiłem drugą osobę by losowo wybrała plik na odtwarzaczu. 4/5 odpowiedzi dobrze. Te różnicę słychać i nie widzę w tym nic dziwnego. Trzeba tylko wiedzieć na co zwracać uwagę.

 

Dziękuje za uwagę. :P

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że raz pospieszyłem się z oceną i chciałem po jakichś 4 sekundach wybrać utwór, ale ilekroć puszczałem chociaż 20 sekund to wybierałem poprawnie. Kiedyś robiłem sobie taki test na jakieś stronce która sama losowała jakość i miałem tam 9/10. Nie widzę sensu by się spierać o to, ale jednocześnie dziwię się że sam nie słyszysz różnicy bo masz trochę fajnego sprzętu. MP3 ma taki cyfrowy nalot, którego ja nie lubię :P.

 

Podobnie jest z kablami. Mam przedłużacz "Digital" 1,5m jack-jack i jak opowiadałem znajomemu że słychać różnice, to nie wierzył. Dopiero jak zaprosiłem go do siebie i posłuchał stwierdził że faktycznie słychać, i nawet wskazał konkrety. Tyle że przedłużki tej używam (w przeciwieństwie do mp3 które staram się zastępować FLACami), bo lepiej "słuchać muzyki, a nie sprzętu". :)

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja robiłem test abx i wiem że w pełni nie słyszę. Zrób abx i udowodnij- bo takie tam kumple przyszedł- jaka jest wiarygodność? swego czasu każdy z nas wklejał rezultaty z abx.

 

Przy kieskich płytach (kiepsko nagranych) potrafię rozróżnić. Jednak często gęsto jak jest dobrze zrealizowana płyta to nie rozróżnisz.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/95949-test-abx-320-kbps/?hl=abx

http://forum.mp3store.pl/topic/66260-mp3-128kbps-vs-320kbps/

http://forum.mp3store.pl/topic/44740-test-abx-w-foobarze/

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności