Skocz do zawartości

DAC do 300zł - FiiO E10 OLYMPUS ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam za sobą już kilka daców.

Czy znajdę coś ciepłego, dość przenośnego do 300zł lepszego od E10?

I czym różni się wersja olympus od zwykłej (nawet 50zł różnicy)

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum znajdziesz reckę wersji Olympus. Jest to ostatnia, poprawiona wersja - eliminuje upierdliwy błąd - przester sygnału przy podłączeniu line out i headphone out jednocześnie, do tego ma pozłacane gniazda.

 

To chyba najlepszy wybór w kategorii ciepłogrających DAC/AMP do 300 zł :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem bardzo głupio bo przeskoczyłem z E10 na Audinsta - zagrał lepsza przestrzenią na Fostexach. Kilka dni później sprawiłem sobie Grado SR60 i zrobiłem porównanie Audinsta z E10 współlokatora i dopiero zrozumiałem swój błąd. Potem trafił się E17...

 

Audinsta można uratować wymianą opampów, bo na standardowych nie spotkałem się, żeby ktoś uznał go za lepszego niż E10 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie uciągie, może mieć problemy z 600ohm, ale 250 czy 32 to spokojnie, ja nie przeszedłem nigdy powyżej 1 syopnia głośności. I tak jak maciux mówi ucierpi na tym scena i mikrodetale, np. w Pink Floyd High Hopes

ten latający bąk to będzenie nie określone bzykanie stojące w miejscu, dzowny nie były tak bardzo od siebie oddalone, więć wszystko zależy czego szukasz i jakiej muzyki słuchasz. Gdzieś tak w weekend powiniem zamieścić recenzję E10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka to wszystko co mi w ucho wpadnie,od rapu po muzykę poważną łącznie z operą,a jak FiiO E10 zgrałby się z AKG 142HD?,ponieważ zakres muzyki jest spory najlepszym chyba dla mnie rozwiązaniem jest brzmienie neutralne,ewentualnie lekko ocieplone bez "pierdzących" basów,zestaw będzie również używany do gier,ale wydaje mi się jak poradzi sobie w muzyce to tym bardziej w grach.

Edytowane przez bax720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 niezbyt pasuje do muzyki poważnej, gdyż Ci trochę ociepli wokale i dwa scena, owszem będzie separacja ale będzie zadużo natłok na małym kawałku instrumentów, A z tymi wokalami porpstu Ci ociepli sopran, nie będą przechodzić Cię ciarki na nim, będzie zmiękczony, nie tak wyrażny i nie tak podchodzący np tutaj

http://www.youtube.com/watch?v=aTQfB8W0-EM

 

Te FiiO nie nadaje się do poważnej, zresztą żadne FiiO nie nadaje się do poważnej, to już lepszy jest Cube, ale za to bardzo dobrze się nadaje do hip-hopu, rocka, popu, jazzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że E17 w duecie z E9 podłączone przez SPDIF (WM8805) nadaje się do muzyki poważnej :)

Niezwykle techniczne i wyrównane brzmienie. Świetny środek, bardzo dobra holografia. Słychać klasę w brzmieniu. Nawet E9 solo jest świetnym wzmakiem. Nie mogłem uwierzyć co potrafi wyciągnąć z Sansy Clip+.

 

Cenowo taki duet już oczywiście znacznie wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E9/E17 (SPDIF) to według mnie już inne brzmienie. Może być jedynie za mało muzykalne, jest surowe, analityczne - techniczne. Mnóstwo szczegółów, bardzo neutralnie.

Jak złapię czas to naskrobię obiecaną kiedyś reckę, albo wzbogacę tę E17 o wątek E9, bo zestaw jest wart uwagi.

 

...ale koniec oftopa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że znalezienie "doskonałych" słuchawek i DAC/AMP do każdego rodzaju muzyki jest a wykonalne,ale jeśli FiiO e10 nadaje się jak powiedział @misiekkb do hip-hopu, rocka, popu, jazzu,to już jest dobrze ,po prostu do poważnej będę musiał pomyśleć o innym zestawie,powiedzcie jeszcze jak FiiO E10 zgrałby się z AKG142HD z tego co czytałem tym słuchawką przydaje się właśnie ocieplenie,ewentualnie z ATH AD700 lub AKG K-601.

Edytowane przez bax720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się przyłączyć do tematu. Muszę kuzynowi poradzić jakiś DAC. Właśnie max 300-400zł. Będzie to grało najprawdopodobniej z ATH-M50, może Shure SRH840, albo czymś tego typu (najpierw będzie DAC kupiony, potem słuchawki). Kuzyn słucha raczej muzyki elektronicznej, trochę popu itp. Fiio E10 to będzie dobry wybór w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

To i ja się podłączę.

Opcja wygląda tak - wzmacniacz słuchawkowy ląduje w salonie, tam gdzie cały stacjonarny sprzęt. Przy kompie stacjonarnym zostają mi Logitechy x-140 (bo czasem z żoną oglądam film, a nie chciałem ładować kasy w coś większego, czego aktualnie szczerze żałuję). I teraz potrzebuję czegoś do czego podłączę i w/w głośniki i Denony D2000 [najlepiej jakby się dało uniknąć wiecznej zamiany wtyczek]. Cena - im taniej tym lepiej, te 300 stówki to byłby maks, chyba, że ktoś mnie przekona, że naprawdę powinienem zrobić inaczej. Fiio E10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności