Skocz do zawartości

Nowa buda do HS900


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

Mam u siebie Philipsy HS900 od ponad roku i niestety, ale popękały mi w kilku miejscach, pomimo delikatnego traktowania. W sumie nic dziwnego, budowę to one mają wręcz tragiczną. Niby mam dodatkową budę do nich, ale nie chcę się w nią bawić - po jakimś czasie znowu coś by pewnie spękało. W związku z tym, szukam czegoś innego, co mogłoby mi posłużyć za obudowę do tych bardzo fajnych imo przetworników. Na wydanie mam, myślę, do 100-150 zł.

 

No to do rzeczy, czego się dowiedziałem i czego oczekuję:

 

- musi to być konstrukcja zamknięta, przystosowana do przetworników 40mm (podobno w otwartej przetworniki od HS900 kijowo grają (być może coś "półotwartego" z jakąś tam wentylacją by się nadało, chciałbym w miarę możliwości uniknąć efektu studni)

 

- wygoda przede wszystkim - muszle najlepiej wokół uszne, jeśli nie, to wygodne, miękkie pady (jak w CAL!, jakaś gąbka na pałąku. Noszę okulary i nie chciałbym, aby one przeszkadzały (jak np. w Panasach HTX7)

 

- jak najwyższa jakość wykonania (wiadomo, ciężko oczekiwać cudów za tę cenę, ale z drugiej strony nie chcę takiej padaki jak w oryginalnych HS900 - tam naprawdę te plastiki puszczają ot tak po pewnym czasie)

 

 

 

Co do Philipsów HS900, to tutaj opisywał te słuchawki Azahiel:

 

http://azahiel.blogspot.com/2010/06/przechadzka-przez-firme-philips-philips.html#more

 

 

 

Pomimo bardzo kiepskiego ogólnego wykonania, podobają mi się w nich pady. Są jakby z takiej gąbki i bliżej im do weluru niż podrabianej skóry. Bardzo rzadko spotykam się z takim rozwiązaniem w słuchawkach. Jeszcze co do padów, to rozważam kupno czegoś wygodnego, w razie gdyby znalazła się fajna buda z kijowymi.

 

 

 

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że założenia spełniają Pioneery M290 - ta sama obudowa co w M390 tylko przetwornik słabszy, akurat żeby wymienić. Wygodne zwłaszcza po zastosowaniu podkładek pod pady, porządnie wykonane no i przetwornik 40mm - co tu więcej chcieć.

Tutaj w niezbyt okazyjnej cenie, ale zawsze taniej niż nowe http://allegro.pl/sluchawki-pioneer-se-m290-sluchawki-dobre-i2567780215.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za info. Faktycznie, nie pomyślałem o tych Pioneerach. Co prawda nieco u nich z wygodą kiepsko, ale faktycznie można podnieść te pady. Na plus to, że nie mają pseudo-skórzanych padów. Na pewno je rozważę. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś ciekawe propozycje, to proszę śmiało pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności