Skocz do zawartości

Nokia N8 + Beats Solo + jaki wzmacniacz ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie szukam wzmacniacza do mojej Nokii N8, ponieważ dla Beatsów jest to za mało. Wzmacniacz będzie używany tylko do telefonu, bo z komputera gra świetnie, dzięki świetnej karcie dźwiękowej Creative. Będzie używany jako prznośny. Wytypowałem same Fiio : E7 , E9, E10 i A1. Który z tych najbardziej będzie się nadawał ?? cena w granicach 350 zł +/-. Z góry dzięki za pomoc.

 

Fiio A1 i E9 odpada, bo musi być zasilanie , najbardziej mi się podoba E7, ale to ma w końcu grać a nie wyglądać. Jeszcze jest E10 i E11. Który doradzacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wyrwiesz go na ebayu, cz gdzieś za +/- 90zł.

 

ale jak coś za 150 zł ma być lepsze od czegoś dwa razy droższego?

 

Zaskoczenie?

:)

Tak jak napisałem E7 to karta dźwiekowa (tak jakby) a E6 to sam wzmacniacz.

To są dwa różne urządzenia.

Inne materiały i inny zakres funkcji.

Po za tym w audio cena często nie odzwierciedla walorów dźwiękowych.

Przeczytaj recenzje na anythingbutipod to się dowiesz, że układ wzmacniający jest taki sam.

Tylko E6 powstało później i poprawili to co w E7 było niedoskonałe.

 

Tak dla przykładu: Zamiast beats solo mogłeś kupić dużo, dużo lepsze w cenie słuchawki,

albo lepsze, dwa razy taniej. Bo firma monster nie inwestuje w technologie tylko w marketing.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wybrał Fiio E7 ze względu na to że można podłączyć go do N8 właśnie jako DAC (USB): http://www.head-fi.o...ed-with-fiio-e7. Czyli wyprowadzasz z telefonu sygnał cyfrowy a jakość wyjściowa dźwięku zależy już tylko od podłączonego DAC-a. Dopłacając kilka pln nie tylko wzmocnisz dźwięk ale również polepszysz zdecydowanie jego jakość!

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie zdecyduję się na E7, a czy taki wzmacniacz podkręca bass ? Bo zależy mi żeby było bardzo dużo basu , a reszta dźwięków na poziomie średnim.

 

@MrBrainwash do akurat N8 można podpiąć co się chce przez zwykłą usb przejsciówkę, klawiatura, myszka, dysk zewnętrzny itd.

 

A jak by się jednak nie udało przez to USB , to wtedy mogę normalnie to podpiąć jackiem od wzmacniacza di telefonu i do wzmacniacza słuchawki i będzie działać ?

Edytowane przez dynia_z_myslenic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by się jednak nie udało przez to USB , to wtedy mogę normalnie to podpiąć jackiem od wzmacniacza di telefonu i do wzmacniacza słuchawki i będzie działać ?

 

Oczywiście, tak też możesz, ale tu nie ma co się nie udać, podałem ci przecież linka gdzie ludzie piszą że N8 działa z Fiio E7 po USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież beatsy już grają mocno basowo i przeciętnie reszta.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez minicomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E6 ma lepszą sekcję wzmacniającą, ale co z tego skoro otrzyma średniej jakości sygnał analogowy z N8. Jest to jeden z lepiej grających telefonów ale to jest ciągle tylko telefon/smartfon nie ma nawet co porównywać sekcji przetwarzania sygnału C/A N8 i Fiio E7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chcesz basowe źródło to FiiO E7 ze swoim bass boostem będzie dobry. Tylko jak kolega wyżej zauważył beaty już grają basowo. Sprzęty dobiera się na zasadzie przeciwności ciemne do jasnego / chłodne do ciepłego - tak aby była synergia. Bo połączenie basowego z basowym często daje nie lepszy efekt niż zamułę.

 

E6 ma lepszą sekcję wzmacniającą, ale co z tego skoro otrzyma średniej jakości sygnał analogowy z N8. Jest to jeden z lepiej grających telefonów ale to jest ciągle tylko telefon/smartfon nie ma nawet co porównywać sekcji przetwarzania sygnału C/A N8 i Fiio E7

 

Słuchałem N8 tylko przez chwilę. Ale dla przykładu mój S8500+E6 w niczym nie ustępuje fiio E17 ;)

 

Najlepiej byłoby porównać łeb w łeb. I ocenić, czy warto w coś się pchać czy nie.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności