Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, marco-polo napisał(a):

Kupiłem szkocką Bell's oraz szwedzką Absolut vodka.

Na wigilię to chyba Bell's a absolut na Sylwestra?

bells-1l-whisky.jpg

absolut.jpg

 

To zależy co tam zgodnie z tradycją wali się na Wigilię w tej Skandynawii. 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

To zależy co tam zgodnie z tradycją wali się na Wigilię w tej Skandynawii.

Aquavit - wodę życia inaczej nazywaną do stołu wigilijnego a przy otwieraniu prezentów jak Kevin sam w domu tyle prezentów to jakaś szkocka lub whisky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał(a):

Aquavit - wodę życia inaczej nazywaną do stołu wigilijnego a przy otwieraniu prezentów jak Kevin sam w domu tyle prezentów to jakaś szkocka lub whisky.

No to dziabnij sobie szkocką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Taka opcja na dobranoc😉

 

20240109_000436.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem,

 

Muszę wybrać jedną z tych 3 biorąc pod uwagę kryterium, żeby była jak najbardziej delikatna w smaku i jak najmniej wykrzywiała gembe. Potraficie doradzić? Recenzje w necie niestety niewiele mi mówią, poza audiofilskimi opisami smaku. Pierwsza z nich ma 43%, pozostałe 2 po 40%.

image000000(2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam czasem ten wątek i podziwiam was jak możecie te wszystkie berbeluchy pić i jeszcze twierdzić, że wam to smakuje. Ja nie jestem w stanie tego przełknąć.

W dniu 29.02.2024 o 21:42, micbud napisał(a):

Jak po większości trunków. No chyba, że już ktoś za mocno wciągnięty, ale wtedy już raczej specjalista itp.

Ja bardzo rzadko piję coś mocniejszego niż pils czy troszkę mocniejsze piwo, obecnie raz na kilka lat, ale po dobrej wódzie czy bimbrze kaca nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 20:42, Corvin74 napisał(a):

A ja dziś odpaliłem drobny upominek.

Ostanio rzadko mam okazję pić whisky, ale będąc w lutym w Jastrzębiej Górze w Domu Whisky piłem Aberlour 18. Jak ktoś lubi bardzo delikatne trunki, z dużą iloscią posmaku konfiturowanej wiśni i truskawki z mlecznym finiszem to bardzo polecam. Przyjemny trunek.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spawn napisał(a):

@Palpatine potwierdzam i również polecam. W ogóle wszystkie Aberlałery są przyjemne (12, 15, 18 i a'bunadh). Różne odmiany owocowych dżemów.

To prawda, 12 to jeden z ciekawszych entry lvl. 16 średnio mi smakowała chyba przez zbyt duży posmak ziół (pewnie jakaś odmiana beczek po sherry) l, ale ta 18 świetna. Szkoda tylko, że whisky tak bardzo podrożała w ostatnim czasie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności