Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Palpatine napisał:

Żadnej, chyba że do coli czy z lodem.

Monkey Shoulder.

 

To bliżej 120zł i moim zdaniem w takiej cenie jest "meh".

 

Do 100zł dobry jest Black Bottle jak znajdziesz gdzieś stacjonarnie, albo Wild Turkey 101. Mówię o piciu na czysto, bez lodu i coli.

Jak do coli to w zasadzie obojętne. Bells za 70zł litr jest spoko z colą.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie, kupiłem Bushmills'a 10 YO 🤣 za 99 pln, mam nadzieje ze da się to wypić na czysto a jak nie to zawsze jest/bedzie lód :P

Jadę na weekend do teściów i jemu to ganz egal więc wział to co było na półce w mojej "******nce" do 100 pln (niestety nie było ani indyka, ani..... indyka :P )

 

Lpc5srnl.jpg

 

A żeby pustych przebiegów nie robić to też odebrałem ;) coś bardziej smakowitego ale to zostanie w domu :D

 

MwMVGa8l.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine i wszystko w temacie......

 

No nic, trzeba będzie zagryźć zęby i powtarzać sobie ciągle "nie boli, nie boli, nie boli......."

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@disaster3 kompletnie nie mój smak. Płaskie to jak podeszwa, połączenie zesty cytrynowej ze skórką z pomarańcza i taninami drewna. Alkohol poza jakąkolwiek kontrolą.

Deanston Virgin Oak czy Monkkey to przy nim ambrozja

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, disaster3 napisał:

Jadę na weekend do teściów i jemu to ganz egal więc wział to co było na półce w mojej "******nce" do 100 pln

U mnie dokładnie tak samo.

 

Wolę whisky, ale skoro nie ma nic dobrego to zaczaję się na tego Gentelmana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z DW. Na szczęście zabrakło pomysłów wiec skromnie. Jedna butelka od niezależnego bottlera. To się gorzej kończy jak jest mój ulubiony sprzedawca. 

@disaster3 czy Ty już mniej więcej określiłeś swój ulubiony profil smakowy, czy póki co skaczesz dalej po całej Szkocji? Nawet zachęcając o Tajwan.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, disaster3 napisał:

Złamałem się... kolejne 4 flaszki zamówione... 😉

jak dojdą to się pochwale 😁

TO nie jestem sam. Miała być jedna, pierwszy malt. Potem miały być dwie... Idą cztery, z kompletnie innych regionów, niż miały być. Rozsądek poszedł się bujać :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordon&Macphail 
Glenrothes 11 43%

Zapach: lotny, słodki, truskawka, pestka wiśni, cynamon
Smak: oleisty, truskawkowy, słodki, mleczna czekolada, budyń waniliowy, cynamon
Finisz: niezbyt złożony, niezbyt długi, pestka wiśni, słodycz złamana z goryczą, Ocena: 82/100

Jedna z najlepszych entry lvl ever. Niezależny botler wiec ktoś wybór nie dla świerzaka. Szkoda, ze tylko 43%

DE24F4B3-EEE5-48EA-967B-5C26B991A24B.jpeg

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine No właśnie chyba jeszcze nie. Na razie to próbuje wszystkiego i albo coś mi posmakuje albo nie i nie wynika to z konkretnego profilu.

Póki co wszystko co kupiłem (poza Macallanem 12YO double cask) to trafione zakupy. Znaczy nie wszystkie jeszcze otwarte, ale co kolejną otwieram to pyszna.

Zarówno Islay mi smakuje, jak i Taliskery, obie Balvenie mi siadły, Port Charlotte - pycha, Springbank 15YO świetny, Kavalany zarabiste, Amrut super!!!

Chyba bardziej opieram się na pewniakach z dość wysokimi notami, niż konkretnie na profilu.

 

zdradzę, ze na zachodzie zamówiłem 2 flaszki, znaną Glendronach 18YO (butelkowana w 06.2019 podobno ma to znaczenie , jeden z najlepszych wypustów) No i Laphroaig 10YO CS batch #12.

U nas polecane Deanston 18YO jak i Old Pulteney 17yo którego miałem sample i również mi bardzo siadł.

 

na domiar złego korci mnie żeby jeszcze jedno dość „grube” zamowienie złożyć i już jestem na ostatnim etapie tego zamówienia :P

 

Longrow 18YO Limited Edition, Glendronach 13yo (2003 M&P) no i Springbank 12YO CS (batch #19) i znając siebie pewnie to pójdzie i zamiast 4 flaszek to w poniedziałek/wtorek przyjdzie 7 😛 shit......

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, disaster3 napisał:

@Palpatine No właśnie chyba jeszcze nie. Na razie to próbuje wszystkiego i albo coś mi posmakuje albo nie i nie wynika to z konkretnego profilu.

Póki co wszystko co kupiłem (poza Macallanem 12YO double cask) to trafione zakupy. Znaczy nie wszystkie jeszcze otwarte, ale co kolejną otwieram to pyszna.

Zarówno Islay mi smakuje, jak i Taliskery, obie Balvenie mi siadły, Port Charlotte - pycha, Springbank 15YO świetny, Kavalany zarabiste, Amrut super!!!

Chyba bardziej opieram się na pewniakach z dość wysokimi notami, niż konkretnie na profilu.

 

zdradzę, ze na zachodzie zamówiłem 2 flaszki, znaną Glendronach 18YO (butelkowana w 06.2019 podobno ma to znaczenie , jeden z najlepszych wypustów) No i Laphroaig 10YO CS batch #12.

U nas polecane Deanston 18YO jak i Old Pulteney 17yo którego miałem sample i również mi bardzo siadł.

 

na domiar złego korci mnie żeby jeszcze jedno dość „grube” zamowienie złożyć i już jestem na ostatnim etapie tego zamówienia :P

 

Longrow 18YO Limited Edition, Glendronach 13yo (2003 M&P) no i Springbank 12YO CS (batch #19) i znając siebie pewnie to pójdzie i zamiast 4 flaszek to w poniedziałek/wtorek przyjdzie 7 😛 shit......

Które Taliskery piłeś? Ja miałem brać i Skye i 10YO a wyszło na to, że nie wziąłem żadnego i trochę żałuję... :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Glendronacha 18 i bardzo polecam. Ten wypust jest ważny bo większość destylatu to roczniki mocno powyżej 20. Jedna z najlepszych ever gdyby nie krótki finisz, ale nie uprzedzajmy faktów. 
Deanston 12 uwielbiam, uważam ze to jedna z najlepszych 12 na rynku. Jak chwycisz 18 to odkupie z chęcią sampla.

Glendronach 13 tutaj nie można się pomyśleć, fantastyczny dram, podobnie jak Springbank 12 ale tu już dużo zależy od wypust. Ważne aby była przewaga beczek po Sherry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet10YO mi bardzo siedzi, wypilem już 2 i mam 3 flaszkę jeszcze zamknięta. Dodatkowo kupiłem 15YO Special Release 2019 ale jeszcze zamknięty.

Taliskier nie każdemu pasuje. Mi smakuje 10YO  ale dużo się nie popije. Dramik i wystarczy. Jest dość charakterny ;)

 

@Palpatine dzieki za info. Springbank 12CS to miałem zamiar wziąć #19 tutaj akurat 65% bourbon 35% Sherry ale na prawie 200 na whiskybase ma ocen 88,75 pkt to piszą tez ze przy wyjątkowo małym udziale beczek Sherry to musiały być bardzo aktywne bo dużo bardziej czuć wpływ Sherry niż w poprzednich batchach #16, #17, #18..

jedna rzecz mnie tylko zmartwiła... cena bo #19 Batch to 490 a te wcześniejsze Powyżej 600 w DW. Gdzie w DE np. te springbanki chodzą od 60 do 75€ wiec to jakieś przegięcie u nas. 😤 Natomiast za granica to zawsze ryzyko bo nie wiadomo jak przyjdzie i czy przyjdzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, disaster3 napisał:

@Vaiet10YO mi bardzo siedzi, wypilem już 2 i mam 3 flaszkę jeszcze zamknięta. Dodatkowo kupiłem 15YO Special Release 2019 ale jeszcze zamknięty.

Taliskier nie każdemu pasuje. Mi smakuje 10YO  ale dużo się nie popije. Dramik i wystarczy. Jest dość charakterny ;)

 

@Palpatine dzieki za info. Springbank 12CS to miałem zamiar wziąć #19 tutaj akurat 65% bourbon 35% Sherry ale na prawie 200 na whiskybase ma ocen 88,75 pkt to piszą tez ze przy wyjątkowo małym udziale beczek Sherry to musiały być bardzo aktywne bo dużo bardziej czuć wpływ Sherry niż w poprzednich batchach #16, #17, #18..

jedna rzecz mnie tylko zmartwiła... cena bo #19 Batch to 490 a te wcześniejsze Powyżej 600 w DW. Gdzie w DE np. te springbanki chodzą od 60 do 75€ wiec to jakieś przegięcie u nas. 😤 Natomiast za granica to zawsze ryzyko bo nie wiadomo jak przyjdzie i czy przyjdzie.....

Cóż... Mój wstęp do świata Maltów wcale nie będzie ani łagodny, ani delikatny ^^ Tak wyszło, bo miało być całkowicie inaczej, poza jedną pozycją - Highland Park 10YO. Tylko zamiast Aberloura 12YO, Arrana 10YO i Auchentoshan 12YO weszło coś kompletnie innego, ale w sumie... Weszło 12YO, 12YO i 10YO :D Także wiek się zgadza xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Laphroaig CS 10 batch #12
2. Glendronach 18YO Allardice (06.2019)
3. Old Pulteney 17YO
4. Deanston 18YO
5. Springbank CS 12YO batch #20
6. Longrow 18YO

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności