Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do 350zł z podbitym basem (do wszystkiego)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Niedawono zakupiłem słuchawki Fischer Audio tandem z których niestety nie jestem zadowolony. Czytając Wasz test jak inne recenzje znalezione w internecie dochodzę do wniosku, że albo otrzymałem wadliwy model, albo baaaaardzo długo się one nagrzewają. Słuchawki zostały mi polecone w zastępstwie za Nuforce Ne700m, które z kolei bardzo mi pasowały jeśli chodzi o jakość dźwięku jaką oferowały, niestety z powodu ciągłych awarii kabla zmuszony byłem wymienić je na inne. Padło na wcześniej wspomniane Fischer audio tandem, których jednak się chyba pozbędę. Czego oczekuję od słuchawek? Głównie podbitego basu jak ma to miejsce w Nu Force Ne 700M. Zależy mi również na tym, by tak jak na nuforcach czerpać frajdę ze słuchania muzyki - nie jestem audiofilem, po prostu lubię słuchac muzyki i czerpać z tego frajdę. Odtwarzacz z jakiego korzystam to iPhone 4s i z nim nuforce komponowały sie wysmienicie. Muzyka jakiej słucham? Praktycznie wszystko prócz metalu, rapu/hip hopu (dla mnie jedno i to samo :P) i wykonawcó bieberopodbnych :P Dużo tu słowa "nuforce", lecz były to swego rodzaju moje pierwsze droższe słuchawki i wyznaczyły dla mnie swego rodzaju standard. Czy znajdzie się więc coś podobnego bądź lepszego w cenie do 350zł?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

 

Pzdr,

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony zaproponuję Shure se215. One mają więcej basu ale gorzej za to wypada góra, wydaje się być trochę obcięta i przygaszona, ale nie jest źle. Ich niewątpliwą zaletą jest "pancerne" wykonanie :D

 

Poniżej masz link do ich porównania z Mee CC51

http://forum.mp3store.pl/topic/81314-se215-vs-mee-cc51-ceramic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zielone Audeo. Bas nie dość że nie schodzi nisko, to jeszcze zagłusza muzykę. Audeowska góra potrafi być połyskliwa i rozdzielcza, ładnie oddaje brzmienie instrumentów akustycznych, ale jak zwiększysz głośność do satysfakcjonującego poziomu to basu nie da się słuchać.

Innych filtrów niestety nie słyszałem.

 

Być może podpasują Ci bardziej Brainwavz M1 lub Proalpha, poczytaj o nich na forum. Tańsze niekoniecznie znaczy gorsze w wypadku Brainwavz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Fischer Eterna albo Silver Bulet. Tandemy niestety nie są udaną konstrukcją. Inną opcją są któreś z Vsonic niestety nie dostępne w polsce. Poza tym w tej cenie możesz kupić AKG K370 które mają całkiem niezły bas, choć z kolei góra nie jest najwyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc reasumując: słuchawki z dobrym basem to:

- Brainwavz M4

- Shure se215

- Fischer Eterna

- Fischer Silver Bullet

- AKG K370

 

Czy jest cos jeszcze godnego uwagi czy może powinni smy si e juz skupic na wyłonieniu zwycięzcy?

 

@piotrus-g

Czy mógłbys wyjaśnić dlaczego tandemy nie są udana konstrukcją? Jak do tej pory wszyscy je zachwalali >.<"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je na testy, miałem je porównywać do JVC FXT90 i ostatecznie zrezygnowałem. JVC w mojej opinii miażdżą pod każdym względem tandemy a różnica w cenie jest ok 60(?)zł

 

Dlaczego tandemy nie są udaną konstrukcją? mają dwa przetworniki, które mają problem z fazą. Nie sztuka jest wrzucić dwa drivery do słuchawki i uzyskać dobry dźwięk. Oczywiście marketing robi swoje (więcej znaczy lepiej). Problem z Tandemami jest taki że o ile bas jest niezły to reszta leży, średnie tony są ciemne a wysokie tony mają taki specyficzny dźwięk, nienaturalny.

 

Osobiście odrzuciłbym M4, nie są to bardzo wybitne słuchawki.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Tandemami jest taki że o ile bas jest niezły to reszta leży, średnie tony są ciemne a wysokie tony mają taki specyficzny dźwięk, nienaturalny.

 

 

 

To zdaje się ja bardzo lubię nienaturalny dżwięk ;)

Używam Tandemy już ładnych parę miesięcy i naprawdę podoba mi sie ich granie...

W miedzyczasie,ewentualnie niedługo przed nimi miałem różne słuchawki ( Fischer Eterna, Fischer Silver Bullet, Shure SE215,BCDDE czy Vsonic GR07)

i to co pokazują Tandemy najbardziej odpowiada mym spaczonym gustom ;)

 

Ale z tymi Fischerami jest jeden poważny problem - dopasowanie do kanału ucha...Musi być idealne...A za pomocą stosu bezużytecznej gumy dodawanej do tych słuchawek trudno złapać "seal" (mnie się nie udało...). Trzeba szukać w akcesoriach z innych słuchawek...Ale jak się już przypasuje to jest miodzio :) (oczywiście jeśli dżwięk produkowany przez słuchawki trafi w indywidualne "zapotrzebowanie")

 

 

P.S. Ale też nigdy nie powiedziałbym, że Tandemy mają podbity bas, więc być może ktoś autorowi tematu źle doradził......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem problem ze złapaniem seala ale później mi się to udawało na standardowych tipsach i ta moja ocena jest właśnie na podstawie wielu doświadczeń z tymi słuchawkami. Miałem je u siebie ponad miesiąc więc też miałem okazję żeby je wygrzać i oswoić się z ich sygnaturą.

 

Co do basu, no nie jest podbity (to na pewno nie Eterny) ale jest obecny w ogólnym rozrachunku

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał se215. Dlaczego? Może dźwiękowo nie są najlepsze (aczkolwiek grają bardzo fajnie, na s:flo2 wcale nie ma roll offa na górze, co mnie pozytywnie zaszkoczyło), ale pancerna jakość wykonania, bardzo dobra wygoda i genialna izolacja na oliwkach zamiata resztę konkurencji jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta moja ocena jest właśnie na podstawie wielu doświadczeń z tymi słuchawkami.

 

Piotruś ,w żadnym wypadku nie chciałem zarzucić Ci nierzetelności...

Po prostu nigdzie nie słyszę tej "nienaturalnej góry" czy problemów z fazą, być może jest to spowodowane mym niedoskonałym narządem słuchu, niemniej te słuchawki dają mi sporo radości ze słuchania muzyki...A w końcu o to chodzi :)

 

Też poleciłbym se215...Tylko z tą wygodą nie przesadzałbym, bo to mocno indywidualna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc reasumując: słuchawki z dobrym basem to:

- Brainwavz M4

- Shure se215

- Fischer Eterna

- Fischer Silver Bullet

- AKG K370

 

Moje osobisty ranking:

1. BsCCD 8,4/10

2. FA SB 8,2/10

3. FA Tandem 7,75/10

4. Mee CC51 7,45/10

5. AKG K370 7,3/10

6. SM E10 7,2/10

7. FA Eterna 7,1/10

7. Brainwavz M2 7,1/10

9. JBM MJ800 7,0/10

10. Brainwavz M4 6,6/10

 

Phonaki tu trochę nie pasują ale zajęłyby 3. miejsce z notą ~8,0/10

 

Shure niestety nie miałem.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta moja ocena jest właśnie na podstawie wielu doświadczeń z tymi słuchawkami.

 

Piotruś ,w żadnym wypadku nie chciałem zarzucić Ci nierzetelności...

 

Broń boże tego tak nie odebrałem, ale po prostu chciałem zaznaczyć, że moja opinia nie odnosi się do pięciominutowego odsłuchu w sklepie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Audeo to nawet nie wspominajmy jak lubi dobry bas, bo jeszcze kupi i będziemy go mieć na sumieniu :D

A to Audeo mają zły bas? Mają go malutko ale to nie znaczy że jest zły. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy... W piankach, z czarnymi filtrami i z odpowiednim, ciepłym playerem bas może być okey nawet we phonakach, nie tylko jakościowo ale również ilościowo.

 

PS. Jeszcze trzeba dać jakieś 7-10 dni uszom i mózgownicy na przestawienie się z dynamików na armaturkę.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności