Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki za ok 1000zl


Anardo

Pytanie

Witam,  zastanawia mnie zakup "czegoś lepszego" coś do ok 1000zł, wiadomo im mniej tym lepiej aczkolwiek jeśli warto dać te 200 więcej to nie będzie problemu. Muszą być nowe. Używane będą tylko w domu i muszą zakrywać całe ucho. Podstawą jest mocny głęboki, niski bas który gra pierwsze szczypce i będzie go bardzo duzo. Zawsze mi go mało. Ogólnie brzmienie V jest ok. Niestety źródło słabe bo redmi 5 plus. Jeśli trzeba to rozważę jakiś wzmacniacz tylko jaki? Fajnie jakby kabel był wymienny w razie czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 2.02.2020 o 10:27, Anardo napisał:

Podstawą jest mocny głęboki, niski bas który gra pierwsze szczypce i będzie go bardzo duzo.

Audeze LCD 3 wpisywałyby się w  to, ale nie ten budżet :( 

Można spróbować Audioquest Nightowl lub Highthawk, ale jest to specyficzne granie, więc nie musi podejść. Zależy też sporo od samego nagrania.

Słuchając On&On(Jazz Mix) Erykah Badu, gdzie to bas gra pierwsze skrzypce w utworze, to Nightowl ładnie masuje uszy. Choć nie jest to jeszcze najpotężniejszy bas jak słyszałem. Tu ewidentnie z słuchanych wygrywają Meze Empyrean i LCD 3 jeśli chodzi o moc, potęgę i jakość basu jednocześnie. Ale to zupełnie nie ten budżet.

Ale jak pisałem, przy AQ wiele zależy od samych nagrań, jak nagranie jest skopane to i słuchawki zagrają byle jak. Można próbować, ale one swój dźwięk też opierają na pogłosie i to części osobom nie podchodzi zupełnie. Ale przy dobrze dobranym źródle potrafią zagrać dobrym basem. 

 

Są jeszcze Sony z serii Extreme bass, lecz jest to sztucznie podbity bas pod pop. Nic ciekawego, typowe basotłuki i to jeszcze z tych z gorszym sortem basu, bo sztucznie podbity średni zakres i tyle. Ot cały "Extreme Bass". Za przeproszeniem i pozwoleniem, jedna wielka kupa. 

 

Można spróbować Fostex T60RP, tych nie słuchałem, ale prawdopodobnie powinny się wpasować w  kwestie basowe, choć nie wiem co oznacza u Ciebie bardzo dużo basu.

 

Są jeszcze na rynku ekstremalne basotłuki zalewające resztę pasma, ale nie wiem czy o coś takiego Ci chodzi. Ale nie znam konkretnych modeli, to nie moje granie i nigdy mnie nie interesowały takie słuchawki.

 

Nie mniej czego byś nie wybrał, a w szczególności np. T60 RP, to sam telefon to za mało, tu warto już zainwestować w osobny DAC/AMP. Takie T60RP to planary i to jeszcze bardziej wymagające pod względem napędzenia niż takie Audioquesty. Niby tylko 50 Ohm, ale skuteczność 92 dB to też nie jest duża wartość, więc tu zewnętrzny DAC/AMP o odpowiedniej mocy wskazany na sam start, obstawiam, że telefon w ogóle ich nie napędzi.

 

Do AQ warto próbować AQ RED/Cobalt. Sam osobiście siedzę na FIio Q5(AM3D) i też bardzo fajnie się to zgrywa. Jeśli chciałbyś większej głębi/ basu kosztem mniejszej sceny przy AQ, to można spróbować AQ z Chordem Mojo.

Przy tej cenie słuchawki i do tego budżetowym telefonie, zewnętrzne źródło jak dla mnie będzie tak czy siak konieczne.

Może telefony pokroju LG V40 i pochodne( z lepszymi układami niż typowy telefon) oraz jakieś lepsze telefony(flagowce?) dałyby radę.

 

Ewentualnie jakiś DAP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, neonlight napisał:

Meze 99 Classic jeszcze się wpisują i z telefonu ładnie pójdą.

 

Od wczoraj mam Meze 99 Noir (Classic wersja Drop) i basu im z pewnością nie brakuje :) 

Bardzo łatwe do napędzenia. Kupiłem do użytku domowego, ale na próbę podłączyłem do iPhon'a XR przez DF Black - 1/3 skali głośno, ale komfortowo, 1/2 skali bardzo głośno :) 

Lekkie, wygodne, eleganckie (wszystko ciemne, nic nie błyszczy) :) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności