Skocz do zawartości

iTunes - ponowne pobranie zakupionej muzyki


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

mam takie pytanko może ktoś wie. Czy da się, a jeżeli to w jaki sposób pobrać ponownie już zakupione albumy/utwory? Nie mogę znaleźć takiej opcji, od znajomego usłyszałem że od wprowadzenia iCloud jej nie ma... jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa z polskim kontem iTunes - można pobrać jedynie zakupione aplikacje i książki :)

 

musimy czekać na włączenie Match, obecnie muzykę można pobrać tylko raz (prosto z komputera) albo dwa razy (jeśli kupiono z urządzenia przenośnego, automatycznie zostaniemy zapytani czy chcemy ją pobrać na komputerze)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa z polskim kontem iTunes - można pobrać jedynie zakupione aplikacje i książki :)

 

musimy czekać na włączenie Match, obecnie muzykę można pobrać tylko raz (prosto z komputera) albo dwa razy (jeśli kupiono z urządzenia przenośnego, automatycznie zostaniemy zapytani czy chcemy ją pobrać na komputerze)

Dzięki za info. Kurde, to lipa trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa z polskim kontem iTunes - można pobrać jedynie zakupione aplikacje i książki :)

Choroba - to szkoda :( Niestety nie mam polskiego konta - a resetowalem telefon/grajek juz po pare razy... conajmniej ;) Z czystej ciekawosci w ramach experymentu sciagnalem i usunalem ten sam utwor 4 razy - i zdaje sie dzialac dalej. Historia moich zakupow od Apple trzymana jest w "chmurze" i nie wiem czy tu mam jakis limit. http://www.apple.com/ca/icloud/features/

 

KHRoN - przeciez Match ma sluzyc do deka innych celow i co najwazniejsze wymaga dodatkowych nakladow finansowych.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra! Nie wiedzialem, ze tak to dziala... to kolejny powod, dla ktorego zawsze kupuje muzyke badz programy z fizycznymi nosnikami.

 

Przecież od zawsze dało się pobrać muzykę z iTunes tylko raz :)

 

Nie było to żadną tajemnicą, nawet kupując utwór wyskakiwało przypomnienie że warto zrobić backup :)

 

KHRoN - przeciez Match ma sluzyc do deka innych celow i co najwazniejsze wymaga dodatkowych nakladow finansowych.

 

ale dopiero wtedy włącza się "trzymanie utworów w chmurze"... takie mają umowy z wydawcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN - sek w tym ze ja nie mam Match - a mam utwory w chmurze (chodzi o zakupiony material w itunes ) i nawet dzisiaj sciagnalem jeden z utworow razy 4 (na to samo urzadzenie). Nie mam tez polskiego konta iTunes - czy wniosek z tego taki ze polskie konto jest "gorsze" ?

Edit - Czytajac materialy promocyjne wychodzi na to ze nie.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się jakoś aktywować tego iCloud dla konta iTunes?

Nie wiem czy to odpowiedz na Twoje pytanie ale - moze pomoze http://www.apple.com...d/setup/pc.html

Krzyczy że moje AppleID nie jest konem iCloud. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaloguje sie na win i sprzwdze jak to wyglada.

Tak na marginesie - sprawdzales czy mozesz sie logowac tu https://www.icloud.com/ ?

Damn - sciagnalem itunes - zainstalowalem - zalogowalem sie na swoim koncie i bez problemu moge ciagnac zakupione wczesniej utwory bezposrednio z chmury.

Jak bede mial chwile zaloze polskie konto i zobacze czy jest jakas roznica.

Edytowane przez GigereE
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jakaś makabra jest. Tyle kasy za jednorazową możliwość pobrania mp3? Kiedy konkurencja daje ALAC i FLAC, i utwory można pobierać dowolną liczbę razy?

No, to jakis zart jest :( i co gorsza wychodzi na to ze polskie konto jest jednak "gorsze"

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jakaś makabra jest. Tyle kasy za jednorazową możliwość pobrania mp3? Kiedy konkurencja daje ALAC i FLAC, i utwory można pobierać dowolną liczbę razy?

W sumie nie mp3 tylko m4a/aac ale tak to reszta się zgadza. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten materiał to kosztuje grosze. Jest to logiczne, bo płacisz producentowi za zakup muzyki na płycie, w wypadku iTunes utworów. Chcesz pobrać raz jeszcze to tak, jakbyś chciał kupić raz jeszcze płytę.

 

Ja nie mówię, że jest to dobre, ale nie dziwie się, że tak to działa.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten materiał to kosztuje grosze. Jest to logiczne, bo płacisz producentowi za zakup muzyki na płycie, w wypadku iTunes utworów. Chcesz pobrać raz jeszcze to tak, jakbyś chciał kupić raz jeszcze płytę.

 

Ja nie mówię, że jest to dobre, ale nie dziwie się, że tak to działa.

Chyba się nie rozumiemy. Zgadza się, że zakup muzyki zapisanej na płycie jest analogiczny do zakupu jednorazowego dostępu do utworu w sieci. Ale dalej nie jest już tak różowo. Wbrew pozorom albumów nie wypala się na CD-kach z kiosku z kosztem 20gr za sztukę. Poza tym dochodzą jeszcze takie koszta jak opakowanie, okładka, książeczka itd. Ktoś to wszystko musiał zaprojektować, wykonać, wydrukować, sam materiał też kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie jest już tak różowo. Wbrew pozorom albumów nie wypala się na CD-kach z kiosku z kosztem 20gr za sztukę. Poza tym dochodzą jeszcze takie koszta jak opakowanie, okładka, książeczka itd. Ktoś to wszystko musiał zaprojektować, wykonać, wydrukować, sam materiał też kosztuje.

 

Prawda, dlatego też krążki z reguły są droższe. Np. dzisiaj z ciekawości wziąłem do rąk papierową Lanę Del Rey z 3 bonusowymi kawałkami - 79 złotych. Plastik 50 z groszami. Bez tych dodatków naturalnie musi być taniej, ale jednak sprowadza się to do tego samego: płacisz za muzykę, a skoro nie odzyskasz bezpłatnie muzyki za uszkodzoną CD, to dlaczego miałbyś odzyskać bezpłatnie muzykę za zagubione pliki audio?

 

Co ciekawe, w AppStore tej sytuacji nie ma. Chyba, że istnieje sposób na permanentne usunięcie informacji o zakupach, to sytuacja była by analogiczna. Żadko kiedy tak jest, że ktoś bezpłatnie udostępni Ci coś w zamian za stratę, której doświadczyłeś.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności