Skocz do zawartości

iTunes - ponowne pobranie zakupionej muzyki


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe, w AppStore tej sytuacji nie ma. Chyba, że istnieje sposób na permanentne usunięcie informacji o zakupach, to sytuacja była by analogiczna. Żadko kiedy tak jest, że ktoś bezpłatnie udostępni Ci coś w zamian za stratę, której doświadczyłeś.

Sytucaja naprawde, przedziwna. Z jednej strony apki czy booki mozecie sciagac do woli, muzyki juz Nie ? :wacko: Co jeszcze dzwniejsze jako uzytkownik iTunes w innym kraju moge sciagac apki i muzyke bez przeszkod :blink: gdzie tu sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Pewnie wynika to z umów z producentami.

Chyba nie tu lezy problem :)

http://www.apple.com...cloud/features/

"Usługi dotyczące muzyki z iTunes w chmurze nie są obecnie dostępne we wszystkich krajach."

Czyli zwyczajnie musicie poczekac :)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jak zwykle traktowana jak trzeci ogon świata.. Ale pewnie nie nasz kraj pierwszy ani nie ostatni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w AppStore tej sytuacji nie ma. Chyba, że istnieje sposób na permanentne usunięcie informacji o zakupach, to sytuacja była by analogiczna. Żadko kiedy tak jest, że ktoś bezpłatnie udostępni Ci coś w zamian za stratę, której doświadczyłeś.

Sytucaja naprawde, przedziwna. Z jednej strony apki czy booki mozecie sciagac do woli, muzyki juz Nie ? :wacko: Co jeszcze dzwniejsze jako uzytkownik iTunes w innym kraju moge sciagac apki i muzyke bez przeszkod :blink: gdzie tu sens ?

 

ale co niby jest w tym dziwnego? zawsze tak było bo mieli taką umowę z wydawcami... dopiero niedawno się to zmieniło z okazji icloud i match

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w AppStore tej sytuacji nie ma. Chyba, że istnieje sposób na permanentne usunięcie informacji o zakupach, to sytuacja była by analogiczna. Żadko kiedy tak jest, że ktoś bezpłatnie udostępni Ci coś w zamian za stratę, której doświadczyłeś.

Sytucaja naprawde, przedziwna. Z jednej strony apki czy booki mozecie sciagac do woli, muzyki juz Nie ? :wacko: Co jeszcze dzwniejsze jako uzytkownik iTunes w innym kraju moge sciagac apki i muzyke bez przeszkod :blink: gdzie tu sens ?

 

ale co niby jest w tym dziwnego? zawsze tak było bo mieli taką umowę z wydawcami... dopiero niedawno się to zmieniło z okazji icloud i match

masz rację, dopiero dziwnie by było gdybyśmy mieli taką możliwość, i ją stracili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przez "zawsze do tej pory" miałem na myśli, że nawet w USA iTunes pozwalało pobrać utwory TYLKO RAZ - wtedy też wyskakiwał ten komunikat z przypomnieniem o kopii zapasowej. Ponowne kliknięcie na "pobierz utwór" normalnie obciążało kartę...

 

Dopiero po wprowadzeniu iCloud i Match się to zmieniło...

 

... i teraz w niektórych krajach muzykę można pobierać do woli, tak jak książki czy aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co niby jest w tym dziwnego? zawsze tak było bo mieli taką umowę z wydawcami... dopiero niedawno się to zmieniło z okazji icloud i match

 

Zmienilo sie juz jakies 7 miesiecy temu, podczas gdy sam iCloud "publicznie" dziala 9? Moze dla Ciebie to normalne kiedy kupujac niby to samo, dostajesz mniej - dla mnie raczej nie. Chociaz Apple'owcy juz dawno pokazali gdzie maja Pl, wiec faktycznie nie ma sie czemu dziwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple, Microsoft, Sony itp. dla nich Polska to nie rynek, zresztą polskie świnie wszystko zeżrą bo wg dużych firm u nas nic nie ma więc cokolwiek nam dadzą to my i tak będziemy mieli radochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilo sie juz jakies 7 miesiecy temu, podczas gdy sam iCloud "publicznie" dziala 9? Moze dla Ciebie to normalne kiedy kupujac niby to samo, dostajesz mniej - dla mnie raczej nie. Chociaz Apple'owcy juz dawno pokazali gdzie maja Pl, wiec faktycznie nie ma sie czemu dziwic.

 

mówiąc niedawno mam na myśli czas, jaki już istnieje sklep iTunes - "applowcy" mieli dotychczas tak samo klientów w USA "gdzieś", jak obecnie mają ich w Polsce :) też nie dali im pobrać utworu ponownie... nawet w pewnym momencie kazali dopłacać za jednokrotną możliwość pobrania wersji "plus" (wyższy bitrate i brak DRM-u) :)

 

to nie zależy od pośmiertnej złośliwości steve'a, tylko wciąż od takich a nie innych umów z wydawcami...

 

... poza tym znasz warunki (są zapisane w regulaminie sklepu) więc albo na nie przystaniesz albo nie - masz wiele sklepów do wyboru, nikt nie każe ci kupować akurat w iTunes :)

 

wiele sklepów internetowych daje ograniczoną możliwość ponownego pobierania utworu, ebooka czy aplikacji (od jednej do np. 10), więc żadna to nowość :) tak samo jest z płytą CD kupioną w fizycznym sklepie - nie licząc tego że CDProjekt przez jakiś czas oferował wymianę zniszczonego nośnika, jak zepsujesz sobie taką płytę, to koniec...

 

... a kopię we własnym zakresie możesz tak samo wykonać tej płyty co tego pobranego pliku, więc nie widzę tu niczyjej złej woli :)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiele sklepów internetowych daje ograniczoną możliwość ponownego pobierania utworu, ebooka czy aplikacji (od jednej do np. 10), więc żadna to nowość :) tak samo jest z płytą CD kupioną w fizycznym sklepie - nie licząc tego że CDProjekt przez jakiś czas oferował wymianę zniszczonego nośnika, jak zepsujesz sobie taką płytę, to koniec...

 

Jakie były tego warunki ? Musiałeś pocztą przysłać zniszczoną płytkę ?

 

Swoją drogą, niesamowite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele sklepów internetowych daje ograniczoną możliwość ponownego pobierania utworu, ebooka czy aplikacji (od jednej do np. 10), więc żadna to nowość :) tak samo jest z płytą CD kupioną w fizycznym sklepie - nie licząc tego że CDProjekt przez jakiś czas oferował wymianę zniszczonego nośnika, jak zepsujesz sobie taką płytę, to koniec...

 

Jakie były tego warunki ? Musiałeś pocztą przysłać zniszczoną płytkę ?

 

Swoją drogą, niesamowite :)

 

tak, wysyłałeś pocztą kopertę zwrotną, oni wyciągali uszkodzony i pakowali nowy nośnik...

 

o, mam regulamin: http://www.cdprojekt.pl/files/Gwarancja_Dozywotnia.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy dobrze rozumiem. Kupiłeś CDAction z grą na 3CD. Jedna poszła się kochać. Wysyłasz ją na wymianę gwarancyjną, oni przysyłają Ci komplet (!) płyt tej gry. Jakoże można wymieniać dowolną liczbę razy, druga płyta z tej gry poszła pa-pa, i tym razem w zamian dostajemy ...znowu komplet. Do szczęścia i posiadania 3 kompletów potrzeba nam tylko identycznej opracji z CD nr 3.

 

Tylko przy tej cenie przesyłki staje się to mało opłacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy dobrze rozumiem. Kupiłeś CDAction z grą na 3CD. Jedna poszła się kochać. Wysyłasz ją na wymianę gwarancyjną, oni przysyłają Ci komplet (!) płyt tej gry. Jakoże można wymieniać dowolną liczbę razy, druga płyta z tej gry poszła pa-pa, i tym razem w zamian dostajemy ...znowu komplet. Do szczęścia i posiadania 3 kompletów potrzeba nam tylko identycznej opracji z CD nr 3.

 

Tylko przy tej cenie przesyłki staje się to mało opłacalne...

 

Z jakiego CDAction? O_o

 

Przeczytaj regulamin - to musiała być gra wydana przez CDProjekt i zarejestrowana (rejestracja elektroniczna na podstawie kodu w opakowaniu, nie mylić z kluczem gry) na stronie CDProjektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy dobrze rozumiem. Kupiłeś CDAction z grą na 3CD. Jedna poszła się kochać. Wysyłasz ją na wymianę gwarancyjną, oni przysyłają Ci komplet (!) płyt tej gry. Jakoże można wymieniać dowolną liczbę razy, druga płyta z tej gry poszła pa-pa, i tym razem w zamian dostajemy ...znowu komplet. Do szczęścia i posiadania 3 kompletów potrzeba nam tylko identycznej opracji z CD nr 3.

 

Tylko przy tej cenie przesyłki staje się to mało opłacalne...

 

Z jakiego CDAction? O_o

 

Przeczytaj regulamin - to musiała być gra wydana przez CDProjekt i zarejestrowana (rejestracja elektroniczna na podstawie kodu w opakowaniu, nie mylić z kluczem gry) na stronie CDProjektu...

sorry, zakręciłem :rolleyes: oczywiście CDProjekt.

 

Czytałem, musi być zarejestrowana. Czemu to broni wymieniać na raty płyty z zarejestrowanego jednego zestawu ? :) Tak czysto teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj kupiłem jeden album z itunes. Nie wiem czy coś mi zerwało podczas pobierania utworów (mam wolny internet), ale niektóre utwory są niepełne - brak dźwięku od np. połowy piosenki. Chciałem pobrać ponownie album, a nie mam takiej możliwości. Kiedy kliknę "buy album" to program chce pobrać opłatę za album drugi raz. Ktoś coś doradzi? Jak nie to będę dzwonił/pisał w tej sprawie. Zapłaciłem, a nie mogę sobie normalnie posłuchać :/

music.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności