Skocz do zawartości

[stereo amp] <1000zł | synergia - Evo 3 | best SQ w tej cenie


Rekomendowane odpowiedzi

Duże pudło, dużo styropianu, zabezpieczyć zwłaszcza rogi, zakryć czymś membrany i tyle, ew. kartę dać na pudełku "góra tutaj" albo coś w tym stylu. Chyba że kupujesz nówki ze sklepu, to niech sklep się potem w razie uszkodzenia w transporcie martwi ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi. Kupiłem Acoustic Energy Evo 3. Postaram się zdobyć odsłuch wyżej wymienionych głośników i przekonać się czy zrobiłem wielką skuchę czy trafiłem w 10 ;). STXy były droższe, a poczytałem sobie o Evo i idealnie wpisują się w mój gust. Ciekawe czy grają tak dobrze jak opinie o nich ;)

 

Zastanawiam się czy mój wzmacniacz je napędzi choć domyślam się że nie :)

Więc co jest w miarę dobrą i tanią opcją do nich?

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oky, thx

 

Kolumny zostały wybrane wybór padł na Acoustic Energy Evo 3.

=> Dziękuję za wszystkie rady i wskazówki. Ostatecznie przekonała mnie propozycja Johnysa to było:

- wykonanie i konstrukcja (bardzo solidne kolumny, producent chwalony)

- wygląd (nie jest zły :) )

- cena (kolumny spokojnie radzą sobie w przedziale do 2000zł)

- dźwięk (podobno dobra jakość, a charakter to właśnie taki jak szukałem od początku tylko nie potrafiłem nazwać, czy rzeczywiście przypasują to się okaże)

 

Teraz chcę wydobyć z nich pełnie możliwości.

 

Teraz proszę o propozycje udanego toru do nich. Źródłem będzie Valab i raczej nie zamierzam tego zmieniać (bo i po co :) )

 

 

http://forum.mp3stor...ie/#entry829191

 

"Nie śpimy Panowie - zwiedzamy" ;)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zestawieniem kolumn z preamp'em lampowym NR3 i Gainclone \ Gainclone premium jako końcówką mocy.

 

Ktoś chciałby się wypowiedzieć na temat tego zestawu?

 

Wiedzie gdzie mogę dostać "gotowce" ? Lub u kogo zamówić taki sprzęt? I ile by to kosztowało - sensownie?

Chciałbym aby to ładnie wyglądało i dobrze się komponowało. Na razie myślę o jednej pozycji gainclone z allegro i może nadarzy mi się oferta pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiotona 3, o ile o nim mowisz polecam calkowicie. w bezsposrednim porownaniu nie okazal sie wyraznie gorszy, po prostu byl inny od customowego preampa wba za ponad 2k.

o gainclonie nie mam zielonego pojecia.

jezeli decydowalbys sie na gotowe konstrukcje, to moim zdaniem z segmentu tanszych koncowek brzmienie najbardziej kompletne i lekkostrawne oferuja nady(protony tym bardziej) i rotele. nady sa bardziej uniwersalne, miekkie, niz rotele, sprawdzaja sie dobrze praktycznie w kazdym gatunku. Rotele moim zdaniem strojone sa typowo pod ostre gitarowe brzmienie. srednica z przodu, atakujaca stopa perkusji, a nie basowe syntetyczne pomruki.

sa tez topowe yamahy, denony, harmany, ale ich sposob grania zupelnie mi nie lezy. w kazdym brakuje czegos, np yamaha ax900 jest bardzo precyzyjna, ale strasznie szklista, co zabija cala przyjemnosc z sluchania.

 

ze znajomych mi konkretnych konsrukcji polecilbym Ci najbardziej protona d1200. kawal porzadnego sprzetu, konstrukcja dual mono, co na prawde slychac, ocieplony sposob grania nadow z ogromna iloscia powietrza, wykopu, mocy, z jednoczesnym zachowaniem szczegolow. wada to dostepnosc. W rotelach tak na prawde wiekszosc wysokich modeli prezentuje podobny poziom grania, z zachowaniem charakterystycznej sygnatury.

 

nie twierdze ze gainclone to slaby sprzet, wcale nie zdziwilbym sie, gdyby dobrze zmontowany egzemplarz zdecydowanie pokonal wymienione przeze mnie alternatywy.

Edytowane przez I60R
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywy zawsze warto mieć. Na razie jestem zdecydowany na gacka i to pre (tak, zdaje się że chodzi o ten audioton). Tylko pytanie skąd wziąć? Johnys załatwić ma mi jakąś ofertę, ale tak jak napisałem, zawsze warto mieć alternatywę ;).

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiotony zdarzaja sie na allegro, ja tak wlasnie kupilem w slicznej obudowie. rozejrzyj sie na audiostereo w dziale diy, na pewno znajdziesz cos, albo kogos, kto zrobi Ci taki.

 

Możesz pochwalić się za ile i pokazać fotkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ok. Właściwie to już mam wszystko skompletowane i za wiele nie będę kombinował. Co najwyżej z ustawieniem i kablami :P

 

Pochwalę się później w domowym audio jakby ktoś chciał wiedzieć na co padło.

 

Ogólnie jestem zadowolony z kolumn. Z odpowiednim elektronicznym dopalaczem grają rasowo. Może to nie jest brzmienie dla każdego, bo jest tak jak o nim recenzje mówią dość żywe i szybkie, nie można przy nich spać :P Ale jest bardzo czystko ale z wykopem i fajną rozdzielczością. Lepszych nie ma co szukać na razie i nie wiem czy znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności