Jump to content

Recommended Posts

Wy tak gadu gadu, a ja bym się napił dobrego piwa z gwinta pod chmurką z najlepszymi kolegami.

Wtedy to smakuje najlepiej :D

• Like 2
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Chórek niedzielny   

Wczorajsze zakupy:)  

Przeważnie piję jak barbarzyńca z butelki

Posted Images

45 minut temu, espe0 napisał:

Wy tak gadu gadu, a ja bym się napił dobrego piwa z gwinta pod chmurką z najlepszymi kolegami.

Wtedy to smakuje najlepiej :D

Wtedy pijesz nie smakujesz. jak napisał @hammerh34d wtedy i z głośniczka blutu za czy dychy smakuje :)

28 minut temu, hammerh34d napisał:

No, jak Zenek z glośniczka blutfu za czy dychy.

13 minut temu, Jaro54 napisał:

Wtedy pijesz nie smakujesz. jak napisał @hammerh34d wtedy i z głośniczka blutu za czy dychy smakuje :)

Chyba się Wam pokiełbasiło dobre BBQ w ogrodzie że chlaniem taniego piwa w parku...

Muszę chyba bardziej rozwijać myśli :P

• Haha 3

Dobre piwo żal pić z gwinta, bo przez małą dziurkę nie uwalniają się zapachy które potem stymulują nos :) Różnica w odbiorze ogromna jak dla mnie. Nie jestem faszystą, mam raptem może 3 rodzaje szkła plus kufelek z Cheers! przywieziony z Bostonu - wystarcza, da się dobrać.
Ale ja zdaję sobie sprawę że, nie jestem reprezentatywny. Moje spożycie piwa to ostatnio max jakieś 2-3 butelki w miesiącu, sporadycznie więcej, często są to buteleczki po 0.3 (belgowie i lepsze portery / RISy / barley wine często w takich bywają), często trwa to u mnie nawet godzinę - fajnie się wrażenia zmieniają wraz z temperaturą piwa :)
I nie ma w tym żadnego voodoo. Im cieplejsze piwo, tym bardziej czuje się jego aromaty. A te bywają zaskakujące.
Jeśli piwo musi być z zamrażarki żeby dało się wypić, to to jest kiepskie piwo. Zimne = znikomy zapach. "Mrożenie" piwa, tak jak picie z gwinta, ukrywa jego wady. Nie lubię lagerów, ale dobry lager da się wypić bez bólu ze szkła nawet w temperaturze pokojowej.

• Like 2
23 minuty temu, hammerh34d napisał:

Dobre piwo żal pić z gwinta, bo przez małą dziurkę nie uwalniają się zapachy które potem stymulują nos :) Różnica w odbiorze ogromna jak dla mnie. Nie jestem faszystą, mam raptem może 3 rodzaje szkła plus kufelek z Cheers! przywieziony z Bostonu - wystarcza, da się dobrać.
Ale ja zdaję sobie sprawę że, nie jestem reprezentatywny. Moje spożycie piwa to ostatnio max jakieś 2-3 butelki w miesiącu, sporadycznie więcej, często są to buteleczki po 0.3 (belgowie i lepsze portery / RISy / barley wine często w takich bywają), często trwa to u mnie nawet godzinę - fajnie się wrażenia zmieniają wraz z temperaturą piwa :)
I nie ma w tym żadnego voodoo. Im cieplejsze piwo, tym bardziej czuje się jego aromaty. A te bywają zaskakujące.
Jeśli piwo musi być z zamrażarki żeby dało się wypić, to to jest kiepskie piwo. Zimne = znikomy zapach. "Mrożenie" piwa, tak jak picie z gwinta, ukrywa jego wady. Nie lubię lagerów, ale dobry lager da się wypić bez bólu ze szkła nawet w temperaturze pokojowej.

Widzę, że mamy podobne upodobania :)

Panowie. A jak już robicie grzańca na piwie to jak i na jakim piwie?? 

• 1 month later...

Takie małe zakupy na weekend, bo czasami trza mocniejsze trunki odstawić :)

20200328_111203_HDR(1).jpg

• Like 1
W dniu 26.03.2020 o 23:01, vonBaron napisał:

Tkackie Marcowe, bardzo fajne pifko.

W smaku miodowe ale z goryczką na końcu.

Sobie spróbuj Portera Łódzkiego z tego samego browaru.

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Takie małe zakupy na weekend, bo czasami trza mocniejsze trunki odstawić :)

Komesik dobry jest. Jak nie piłeś jeszcze Barley Wine to spróbuj, bo moim zdaniem dużo lepsze niż RIS, a kategoria wagowa ta sama. ;)

Raczej nie ma piwa z ich browaru którego bym nie próbował. Barley Wine jest dla mnie zbyt kwaśny 

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

U mnie coś takiego wjechało. Kolorem idealne na św. Patryka z tym, że to kwas. Już miałem okazję go kiedyś pić, ale tym razem był dostępny o dziwo w Lidlu w bardzo przystępnej cenie. Deer Bear ma zwykle świetne piwa to poza brokatem spożywczym nie jest jednak mistrzostwem wśród Berliner Weisse i przekonałem się o tym po raz kolejny.

niY6fSc.jpg

Dżizzz.. co to... Ludwik?! 😆

Edited by neonlight

Piwo w stylu Berliner Weisse jest kwaskowe, zwykle z barwy wyglądałoby tak jak pils czy lager, ale oni to piwo chyba przygotowali z myślą o święcie św. Patryka tyle, że w marcu (ja piłem je jeszcze wcześniej) przyszła korona, więc nie wszystko trafiło do Multitapów przez co musieli pewnie upłynnić w formie butelkowej i tym sposobem pewnie znalazło się w Lidlu.

Kolor uzyskali przez brokat spożywczy już kiedyś też ten chwyt zastosowali uzyskując efekt "złota" w zwykłym pilsie.

Edited by maciej3

U mnie dzisiaj, Artezan:

Elektrolit - Kraft Klub

czekam zawsze lata... na  piwa w stylu Gose. Pierwsze rozlania tego lata, jest 🆗

• Like 2
W dniu 8.05.2020 o 20:02, trez0r napisał:

U mnie dzisiaj, Artezan:

Elektrolit - Kraft Klub

czekam zawsze lata... na  piwa w stylu Gose. Pierwsze rozlania tego lata, jest 🆗

U mnie też dzisiaj Goes w doborowym towarzystwie :)

IMG_20200510_203859.thumb.jpg.897b4b99db4b5324f320ee8a2c65e765.jpg

• Like 1
  • 2 weeks later...