Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Hustler napisał:

Ja do 5 zł to też najbardziej lubię Grodziskie, ale White IPA i moim zdaniem to zupełnie inna liga w porównaniu do APA. Jak nie piłeś to spróbuj.

Piłem. Nie leży mi. Smak oparty o dwa filary, ale prosty i niespójny dla mnie. Session IPA też piłem. Już wolę od white, ale APA z tego browaru rządzi dla mnie. Grodziski porter prosto z butelki - nie moja bajka, i nie dlatego że dymny. Komesa jakiegoś też próbowałem, też nie ujął, ale i nie zmęczył. ;) Dla mnie bazą jest Grand Imperial, jak tłumaczę w sklepie jakie portery lubię, ale Szczyrzyc ostatnio też pozytywnie namieszał nieleżakowany.

 

Dla mnie może być Sabro, a może być i Hazy, DDH. Pinta miała dobrą Pamplonę z serii Hazy Disco, ale się to rozeszło, a inne warianty jakby nie do końca to.

 

Piwne Podziemie muszę obczaić jako browar, bo ja ostatnio przyjąłem prosty algorytm kwalifikacji poprzez browar. Jak wypiję z jakiegoś niedobre piwo, to już nie drążę ich dalej. Szybka lista z tych "ambitniejszych" - Pinta, Birbant, Trzech Kumpli, Manufaktura Piwa. Maltgarden - jestem na nie, przykładowo.

 

Pewnie już pisałem, ale... Pinta - Ziemia Obiecana robi robotę.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazy Disco piłem wszystkie i najbardziej mi chyba smakował Saint Petersburg i Lausanne, ale ogólnie serię oceniam wysoko. Natomiast wielkie nadzieje miałem w związku z serią Collab PL, bo duety były zacne, a wyszło tak se z wyjątkiem właśnie kooperacji z Ziemią Obiecaną i Maltgardenem. Największe rozczarowanie to był ten West Coast uwarzony z Trzema Kumplami.

Godzinę temu, majkel napisał:

Piwne Podziemie muszę obczaić jako browar, bo ja ostatnio przyjąłem prosty algorytm kwalifikacji poprzez browar. Jak wypiję z jakiegoś niedobre piwo, to już nie drążę ich dalej.

Z takim podejściem to wkrótce wszystkie browary będziesz miał przekreślone. :lol:

Z Podziemia bardzo udana jest też nowa warka Double Ego oraz jedno z moich ulubionych ich piw, czyli Juicylicious, choć ostatniej warki nie piłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Hustler napisał:

Z takim podejściem to wkrótce wszystkie browary będziesz miał przekreślone. :lol:

Spokojnie. Plusy się nie kasują. Jak już browar pokaże, że potrafi, to tylko wiedzieć, co od niego kupić. Po prostu te mikrobrowary wzięły się na metodę, że wypuszczają co chwilę coś nowego, bo jak ktoś jest ciekawy co wyszło, to praktycznie kupuje i pije bez przerwy. :) Nie lubię takich sztuczek, i tu korporacyjne browary nie fundują takiego kalejdoskopu, a do tego dany produkt potrafi się trzymać na półkach sklepowych latami. Piłem na przykład jakąś popelinę z Birbanta, więc też nazwy nie zapamiętałem, a bym wolał, żeby zamiast wypuszczać gnioty kontynuowali np. Diablo Verde, bo nawet nie wiem, czy jeszcze produkują.

Nie każdy ma ochotę na nieustanne eksperymenty. Mnie to potrafi znudzić, zmęczyć i zirytować w pewnym momencie, i chciałbym się napić czegoś dobrego i znanego. Tymczasem to dobre potrafi się pojawić i zniknąć, jak choćby Hazy Disco. Tu jakieś niedobitki w sklepach zostały typu Zagreb czy Bucarest. Pamplony dawno nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodziska APA dzisiaj z rana na lekkiego kaca. Całkiem przyjemna i lekka. 

Łomża miodowe wieczorem,  taki sikacz - oj daleko jej do Piwa na miodzie gryczanym  😉

Comesy na lepszy wieczór, na razie nie lezakowane ;)

IMG_20200923_211055.jpg

IMG_20200923_210500.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywiec znowu doskonały :)  Wogle Bałtyckie portery, ciekawy powrót ;)

A browaru Belgia to już dawno nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Birbant "Moon jelly" zatwierdzony. :) Może mi zastąpić nieobecne "Diablo verde". Ta sama klasa.

 

Piwne Podziemie "Chmielokrata" - OK, ale za duży akcent pomarańczy dla mnie i cytrusów ogólnie. Kojarzy mi się to z oranżadą i lekko przeszkadza. Można lepiej i taniej IMHO, choć ogólnie nieźle. Ja lubię pomarańcze i sok pomarańczowy tak w ogóle. 

 

Szczyrzyc Pszeniczne - ostatni raz jak piłem, to było wszystko inne - smak, etykieta. Siadło mi. Polecam. Bogatszy smak niż kiedyś. Mówię o tym z jasną etykietą 5,3% alk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, majkel napisał:

A Hazy Disco Highlands pił? Kolega mi wczoraj sprezentował. Bardzo ciekawe.  Między innymi przez jeżynową nutę.

Tego jeszcze nie piłem, bo to świeżynka. U mnie dziś wpadło drugi raz coś takiego i w sumie to takie ciężkie, tropikalno-cytrusowe klimaty z nutami białych owoców. Smaczne, ale nie dla każdego.

 

freak fight.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jabcokach Lindemans Faro i Kwak. Ale wytchnienie znalazłem w K. Barley Wine ;)

Coś ostatnio Komes zalatuje rozpuszczalną, a że wolę krótkie, gorzkie, neapolitańskie lub doppio ristretto to tu Żywiecki rządzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20201006_202922.jpgDzisiaj p...  znowu kwaka i jest już całkiem OK. Rześko, cytrusowo ale jabłka ledwo wyczuwalne ;) i chlebowe dociążenie, no i w końcu procenty się zgadzają 😁

 

Na deser czeka RIS 😙

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Leci kolejny leżak - po czasie stwierdzam, że trzeba było kupić zdecydowanie więcej. :rolleyes:

kord.jpg

Godzinę temu, espe0 napisał:

Niemieckie zakupy...

 

IMG_20201023_204348.jpg

Jakaś promocja jest? Z początku myślałem, że to nasze lidlowe Perlenbachery. :P

 

Edytowane przez Hustler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hustler napisał:

Leci kolejny leżak - po czasie stwierdzam, że trzeba było kupić zdecydowanie więcej. :rolleyes:

kord.jpg

Jakaś promocja jest? Z początku myślałem, że to nasze lidlowe Perlenbachery. :P

 

Kord się zepsuł, rok, półtora temu był lepszy. Więcej nie kupię. Teraz bardzo kwaśny jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z dobrego rocznika. Jak stało się głośno o Kordzie pewnie poluzowali QC by nadążyć z produkcją. Pierwsze Kordy były wspaniałe teraz nic specjalnego a przy jego cenie to nieporozumienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności