Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Te pszeniczne piwa...

czy np. Kasztelan Niepasteryzowany to jest coś podobnego?

 

W ogóle to jakie piwa są podobne do tego Kasztelana?

 

Czy kasztelan niepasteryzowany jest podobny do pszenicznego piwa, takie jest twoje pytanie? W żaden sposób...

 

Do Kasztelana podobne są wszystkie niedobre piwa, z tych smaczniejszych może tyskie klasyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam piwa z browaru pinta ;) taki fajny mały browar rzemieślniczy. Piwa zazwyczaj w cenach 7 - 8zł za butelkę ale warto zainwestować ;)

 

w szczególności polecam atak chmielu oraz odsiecz wiedeńską, ciekawe są również dymy marcowe ale to jest bardzo specyficzne piwo bo warzone na wędzonych słodach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biedrze są 4-paki tyskiego klasycznego za 8,99 . :)

 

butla czy pucha?

 

ja polecam piwa z browaru pinta ;) taki fajny mały browar rzemieślniczy. Piwa zazwyczaj w cenach 7 - 8zł za butelkę ale warto zainwestować ;)

 

w szczególności polecam atak chmielu oraz odsiecz wiedeńską, ciekawe są również dymy marcowe ale to jest bardzo specyficzne piwo bo warzone na wędzonych słodach ;)

 

7-8zł = niedobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pszeniczne piwa...

czy np. Kasztelan Niepasteryzowany to jest coś podobnego?

 

W ogóle to jakie piwa są podobne do tego Kasztelana?

 

 

Polubiłem Radlera :D

Utwierdziłem sie w przekonaniu,ze Heineken do niczego się nie nadaje.

Piwo, jak wódkę, można robić z wielu zbóż. Najpopularniejsze u nas są jęczmienne (wtedy główny składnik piwa poza wodą to słód jęczmienny). Tak samo, mogą być robione z pszenicy, orkiszu, żyta itd... Pszeniczne u nas nie cieszą się wielką popularnością, bo ogólnie Polacy nie potrafią zrobić nadzwyczaj dobrego pszenicznego piwa. Inne to są eksperymenty - najcześciej po to, by przyciągnąć klienta nową nazwą. Browar Kormoran robi sporo takich piw, są dosyć łatwo dostępne. Kosztują w okolicach ~5zł. Dupy nie urywają, ale warto spróbować !

 

Piwa pszczeniczne mają najczęściej to zawarte w nazwie "Ciechan Pszeniczne", choć nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biedronce są te klasyczne w puszce ;D Aaa polecam sprawdzić jak macie odido. U mnie na osiedlu perła chmielowa za 1.90 butelka! Grzech nie kupić (Kasztelan 2.00 puszka, 1.99 butelka, tyle, że 35gr kaucja :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam ja się podpinam pod Perłę Chmielową i Miodową. W swojej cenie to gigant smakowy, a nie każdy ma możliwość i hajs żeby codziennie pić browar za 8 zeta. Perła to takie piwo pomiędzy regionalnym, a popularnym. Zarówno ze smakiem jak i z dostępnością. Dlatego jest to dobre piwo.

 

Jak byłem rok temu w Opolskim to piłem piwo lane Hammer. Piwo regionalne oczywiście. Smakowało fantastycznie, nie było czuć w ogóle nieprzyjemnego alkoholowego posmaku, a miało prawie 8%.

Podobno było dostępne kiedyś w butelkach i puszkach w sklepie, ale sklepowa wersja niby nie dobra. Zresztą tak już jest, że pewnie nawet Harnaś prosto z browaru smakuje lepiej.

 

Piwo którego należy unikać to Faxe 10%. Masakra, to piwo to spiryt z wodą. Jest tak niedobre, że z kumplem ledwo litrową puszkę wypiliśmy w dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu otworzyło się bistro/bar w którym jest bardzo ciekawy wybór piw. Od np. lokalnego beczowego Konstancina poprzez kilka innych polskich mniej maistreamowych browarów po Bavarię i kilka innych. Wczoraj piłem tam Erdingera Weiss, całkiem całkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu otworzyło się bistro/bar w którym jest bardzo ciekawy wybór piw. Od np. lokalnego beczowego Konstancina poprzez kilka innych polskich mniej maistreamowych browarów po Bavarię i kilka innych. Wczoraj piłem tam Erdingera Weiss, całkiem całkiem :)

gdzie dokładniej i jakie ceny za te mniej znane piwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu otworzyło się bistro/bar w którym jest bardzo ciekawy wybór piw. Od np. lokalnego beczowego Konstancina poprzez kilka innych polskich mniej maistreamowych browarów po Bavarię i kilka innych. Wczoraj piłem tam Erdingera Weiss, całkiem całkiem :)

gdzie dokładniej i jakie ceny za te mniej znane piwa?

głównie między 6 a 12zł - Jugosłowiańska w Adrii bistro nazywa się Makroklimat. Za Erdingera płaciłem 8zł czyli tyle ile w centrum kosztuje Okocim. Edytowane przez piotrus-g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam ja się podpinam pod Perłę Chmielową i Miodową. W swojej cenie to gigant smakowy, a nie każdy ma możliwość i hajs żeby codziennie pić browar za 8 zeta. Perła to takie piwo pomiędzy regionalnym, a popularnym. Zarówno ze smakiem jak i z dostępnością. Dlatego jest to dobre piwo.

 

Jak byłem rok temu w Opolskim to piłem piwo lane Hammer. Piwo regionalne oczywiście. Smakowało fantastycznie, nie było czuć w ogóle nieprzyjemnego alkoholowego posmaku, a miało prawie 8%.

Podobno było dostępne kiedyś w butelkach i puszkach w sklepie, ale sklepowa wersja niby nie dobra. Zresztą tak już jest, że pewnie nawet Harnaś prosto z browaru smakuje lepiej.

 

Piwo którego należy unikać to Faxe 10%. Masakra, to piwo to spiryt z wodą. Jest tak niedobre, że z kumplem ledwo litrową puszkę wypiliśmy w dwóch.

Hammera poznałem kiedyś, ale tylko butelkowego - niezłe, mocno nasycone piwo, ale mało już pamiętam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo z beczki było na prawdę dobre. Raz się zapomniałem i wypiłem sobie 5 jak z kolegami siedzieliśmy. Cóż powrót potrwał trochę dłużej niż planowaliśmy :D

 

Całkiem niezła jest jeszcze Łomża, ale Niepasteryzowana albo Export. Miodowa jest za słodka i sztucznie smakuje.

 

No i zdecydowanie odradzam Okocim Pszeniczne. Na prawdę źle zrobione piwo pszeniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezła jest jeszcze Łomża, ale Niepasteryzowana albo Export. Miodowa jest za słodka i sztucznie smakuje.

 

No i zdecydowanie odradzam Okocim Pszeniczne. Na prawdę źle zrobione piwo pszeniczne.

 

z Łomży Łomża niefiltrowana najlepsza...

 

Dlaczego okocim pszeniczne jest niedobre? Jakie w takim razie polecisz piwo pszeniczne (podaj dwie, trzy marki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okocim pszeniczny nienajgorszy, ale na pewno nie można go nazwać źle zrobionym. Jackzor - z innych np. Ciechan pszeniczny czy Książęce pszeniczne

książęce pszeniczne na pewno nie jest lepsze niż okocim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pszenicznych polskich jedynie Ciechan jest godny polecenia i to co produkuje Browarmia. Poza tym ani Cornelius ani Okocim ani Książęce nie jest warte uwagi, chociaż nie mówię że są zupełnie nie dobre, po prostu nie mają startu do tego co robią np Niemcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lat temu kilkanaście Żywiec był całkiem dobry ale odkad zaczął bić mnie po nosie delikatną nutą chamskiego spirytusu nie jestem w stanie go przełknąć. Od paru lat rzadko kiedy pije piwo (szczególnie nasze) bo nawet te z tonami medali, orderów i nagród piwem są nazywane chyba tylko przez pomyłkę. Za to jak jestem gdzieś ( ostatnio coraz rzadziej właśnie ) gdzie jest jakiś mały, tradycyjny, lokalny browar to sobie nie odmawiam. Naprawde dobre piwo tylko w takich miejscach, choć i tu zdażają się wyjątki ;)

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności