Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zdegustowałem Obolon białe - jest to jęczmienno pszeniczne piwo niefiltrowane. Smak jest bardzo bardzo nietypowy, nie piłem jeszcze takiego. Piana jest gruba, ale szybko schodzi. W zapachu nie ma nuty bananów typowej dla pszenicznych. W smaku przeważa nuta lipowa lekko miodowa a zarazem owocowa, jako ostatni pojawia się element chmielu bardzo delikatnie. Ogólnie - nietypowo ale jest pysze.

polecam więc pszeniczne piwo Kult, ze Smoleńska(właściwie to tylko siedziba dystrybutora) ;) Swego czasu często dostępne w Tesco. BTW, pierwszy raz piłem je w wigilię rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Choć skojarzenie może być trochę nietrafne, bo obolona baardzo dawno nie piłem...

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdegustowałem Obolon białe - jest to jęczmienno pszeniczne piwo niefiltrowane. Smak jest bardzo bardzo nietypowy, nie piłem jeszcze takiego. Piana jest gruba, ale szybko schodzi. W zapachu nie ma nuty bananów typowej dla pszenicznych. W smaku przeważa nuta lipowa lekko miodowa a zarazem owocowa, jako ostatni pojawia się element chmielu bardzo delikatnie. Ogólnie - nietypowo ale jest pysze.

 

Obołoń pszeniczny - pyszne piwo, znam od dawna, choć pijam rzadko.

 

Byłem w Chorwacji w ostatnim tygodniu, obskoczyłem wszystkie okoliczne sklepy i markety i oprócz malutkiego wyboru, nie ma też nic ciekawego. Choć tam głównie wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem wczoraj Ciechana pszenicznego - bardzo pozytywne zaskoczenie. Jedno z najlepszych pszenicznych jakie piłem. Piłem też Ciechana Wybornego - dobre, mocno chmielowe i piłem też Magnusa Czekoladowego - dziwne to to, ujdzie dla fanu, ale ja tam za takimi piwami nie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem wczoraj Ciechana pszenicznego - bardzo pozytywne zaskoczenie. Jedno z najlepszych pszenicznych jakie piłem. Piłem też Ciechana Wybornego - dobre, mocno chmielowe i piłem też Magnusa Czekoladowego - dziwne to to, ujdzie dla fanu, ale ja tam za takimi piwami nie przepadam.

no co Ty, nie piłeś wcześniej Ciechana :o ?

 

Nie wiem czy lubisz miodowe - ciechan miodowy to moje ulubione jasne miodowe piwo. Choć wolę zwykłe piwa, bez dodatków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem wczoraj Ciechana pszenicznego - bardzo pozytywne zaskoczenie. Jedno z najlepszych pszenicznych jakie piłem. Piłem też Ciechana Wybornego - dobre, mocno chmielowe i piłem też Magnusa Czekoladowego - dziwne to to, ujdzie dla fanu, ale ja tam za takimi piwami nie przepadam.

no co Ty, nie piłeś wcześniej Ciechana :o ?

x2 :woot:

 

Wyborny Ciechan to mój osobisty namber łan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj podczas ważenia wypiłem Miodne, Mirosław Pilzner ( browar Fortuna) i Wybornego Ciechana. Miodne to jedne z najlepszych o ile nie najlepsze miodowe piwo jakie piłem, jest ciekawsze w smaku od Ciechana i polecam każdemu. Mirosław mnie trochę zawiódł ale może dlatego, że porównywałem go bezpośrednio z pilsnerem , który oprócz goryczki ( Mirosławowi jej również nie brakuje) ma też słodkie nuty i jest znacznie bogatszym smakowo piwem. Pod względem piany Mirosław również ustępował koledze z Czech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem wczoraj Ciechana pszenicznego - bardzo pozytywne zaskoczenie. Jedno z najlepszych pszenicznych jakie piłem. Piłem też Ciechana Wybornego - dobre, mocno chmielowe i piłem też Magnusa Czekoladowego - dziwne to to, ujdzie dla fanu, ale ja tam za takimi piwami nie przepadam.

no co Ty, nie piłeś wcześniej Ciechana :o ?

 

Tego nie. Piłem jakieś standardowe ciechany dawno temu i nie czułem szału. Ten był wyjątkowo dobry, choć na mojej liście lekko zbyt chmielowy.

Niedawno perła summer - czyli 4/5 piwo i 1/5 soku jabłkowego z delikatnym dodatkiem mięty.

Ciekawe połączenie, w sumie myślałem że jakiś syf im wyjdzie. Ale po trybunalskim zaryzykowałem i nie żałuję :)

Właśnie kumpel z którym wczoraj piłem mi polecał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zagłębiłem się w Browar Czarnkowski...

 

Wczoraj noteckie.jpg Limonkowe lekko słodkawe, z wyraźną nutą chmielu i goryczką.. Grejpfrut.. Pycha..ożywcze, owocowo chmielne piwo gdzie smak owocu nie zagłusza reszty kompozycji a jest raczej dodatkiem do całości.

 

Poza tym obadałem już wszystko chyba.. http://browarczarnkow.pl/nasze-piwa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g, ale właśnie "standardowy" Ciechan to Ciechan Wyborny :) Odnoszę wrażenie, że piłeś inne piwo: Ciechan Lagerowe, bo ono jest dosyć chmielone. Wyborny raczej nieprzesadnie.

 

 

Nu, ciekawi mnie opinia akurat nt korzennego, a nic nie napisałeś :( Skrobnij coś !

BTW, mam szklankę z Czarnkowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, możliwe że te pierwsze ciechany które piłem to były jakieś miodowe albo coś takiego. Swoją drogą Lagerowe też piłem przedwczoraj i było dobre. Ale niestety bezpośredniego porównania lagerowego z wybornym nie zrobię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem wczoraj Ciechana pszenicznego - bardzo pozytywne zaskoczenie. Jedno z najlepszych pszenicznych jakie piłem. Piłem też Ciechana Wybornego - dobre, mocno chmielowe i piłem też Magnusa Czekoladowego - dziwne to to, ujdzie dla fanu, ale ja tam za takimi piwami nie przepadam.

 

Dla mnie Ciechan pszeniczny ma zbyt wiele goryczki jak na tego typu piwo lecz oczywiście trzyma poziom ;)

Będąc nad morzem spróbowałem Koźlaka, dla mnie jest zbyt słodki, ma piękny kolor i zapach.

 

Kolejne piwo - Prima'tor Premium, ciekawe nuty smakowe, lecz paskudny zapach ;) jeden z lepszych lagerów, jakie miałem okazję pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blabla, miodne lepsze od ciechana... chyba, że ktoś nie lubi ciemnych piw, to nie jest lepsze :P

Każdy ma inny gust i ja tylko piszę co mi najbardziej smakuje ;)

Edytowane przez snooke_r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pił ktoś smakowe Staroprameny? Byłem teraz na Colours of Ostrava i tam był taki jeden Staropramen Cool Grep. 2% tylko, ale dobreee.

Piłem zwykłego Staropremena i bez fajerwerków, na pewno nie za tę cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pił ktoś smakowe Staroprameny? Byłem teraz na Colours of Ostrava i tam był taki jeden Staropramen Cool Grep. 2% tylko, ale dobreee.

Piłem zwykłego Staropremena i bez fajerwerków, na pewno nie za tę cenę.

 

Ty nie porownuj zwyklego piwa do soczku radlerowego. a Zwykły Staropramen jest OK, ale za chorwacką cenę ,a nie polską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktoś gdzieś napisał, że Kasztelan nie daje efektu (nie szumi). Sprawdziłem i rzeczywiście coś jest nie tak. Za to polecam w tym temacie Krzepkie. Zaliczane do mocnych - 7,2 proc. Myślę ,że piszą prawdę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Lidlu i... niespodzianka.. smakowce od VELTINS'a... Curumba, Lemen i Kola... pierwsze od owocu z Chile bodajże.. drugie grejpfrutowe..trzecie o smaku koli.. najmocniejsze to pierwsze.. 4,2 chyba.. reszta ciut powyżej dwóch procent alko. Najsmaczniejszy Grejpfrut czyli LEMEN [to zielone]... curumba mocniejsze ale takie bez wyrazu.. jakby nie czuć chmielu.... nie urzekło mnie... Kola taka sobie, choć Moja Lepsza Połówka bardzo chwaliła te jak i Curumbe... Lemen imho nasmaczniejsze z całej trójki i polecam każdemu na upalne dni, gdzie bardziej niż "tyta w głowie" liczy się orzeźwienie i fajny cytrusowy smak

 

 

IMG_0482.JPGIMG_0477.JPG33160.jpg

 

zdjęcia zapożyczone z netu/

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei w niedzielę dorwałem w Auchan piwo o nazwie Altbier z Manufaktury Piwnej Browaru Jabłonowo.

Świetny zapach, daje się wyczuć ciekawą nutę zapachową, coś jakby lekko spalony karmel, trochę owoców. Jeżeli chodzi o smak to jest dość mocno goryczkowate, czuć chmiel.

W moim odczuciu nie nadaję się do `chlupnięcia na raz`, ale do picia i cieszenia się jego smakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności