Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Pszeniczne: lekkie, bardzo lekkie, delikatne, mocno bananowo-goździkowe, zupełnie inne niż pamiętam z wcześniejszych wizyt. Niezwykle delikatne piwo, nieco za mało gęste/esencjonalne w stosunku do niemieckich produktów, mimo wszystko lepsze niż większość polskich pszenicznych.

Nie wiem, czy już to kiedyś pisałem, ale piłem to pszeniczne jakiś czas temu i mnie wcale nie zachwyciło. Jak najbardziej dobre, ale właśnie takie barzdo delikatne... Jest OK, ale nie powala. Nie wiem, czy ten fejm pszenicznego z Browarmii nie wziął się stąd, że tam już było pszeniczne, podczas gdy w normalnych sklepach jeszcze nie bardzo i było to coś innego, nowego

Owszem mogę się zgodzić z tym co piszesz. Piwo nie powala, ale jest właśnie takie lekkie, delikatne i przystępne a przy tym smakuje jednak bardzo dobrze. IMHO idealna propozycja na letnie upały.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JACK

 

a kto próbował PINTA Viva la Wita! ?

 

Ja,naprawdę wyśmienite piwo, ostatnio ciężko mi je dorwać a żałuję. Ciekawie urozmaicone pszeniczne.

 

BTW. Jak dla mnie pszeniczne naprawdę dobre było Svyturys White, pszeniczne ale bardziej ostre i z charakterem. A drugie po nim jest lane z nalewake pszeniczne w bierhale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio miałem okazję pić pszeniczne z Bierhale i kurcze niezłe. Powiedziałbym że nawet lepsze niż Browarmiane - bardziej skoncentrowane w smaku - takie bardziej niemieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio miałem okazję pić pszeniczne z Bierhale i kurcze niezłe. Powiedziałbym że nawet lepsze niż Browarmiane - bardziej skoncentrowane w smaku - takie bardziej niemieckie.

damn, nie mam kasy pijać tyle piw za dychę. : /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosław Niefiltrowane, bardzo fajne piwko, dobre jako odskocznia od koncerniaków. Fortuna Czarna też ciekawa, taka kawowo-porzeczkowa?

A tymczasem sączę sobie Franka Weissbier, a w szafeczce siedzi Dunkel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio miałem okazję pić pszeniczne z Bierhale i kurcze niezłe. Powiedziałbym że nawet lepsze niż Browarmiane - bardziej skoncentrowane w smaku - takie bardziej niemieckie.

damn, nie mam kasy pijać tyle piw za dychę. : /

Piwo za dychę to mniej więcej standard w centrum przecież. I nie mówimy tu o wykwintach tylko o piwach pokroju żywiec/tyskie/okocim/warka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio miałem okazję pić pszeniczne z Bierhale i kurcze niezłe. Powiedziałbym że nawet lepsze niż Browarmiane - bardziej skoncentrowane w smaku - takie bardziej niemieckie.

damn, nie mam kasy pijać tyle piw za dychę. : /

Piwo za dychę to mniej więcej standard w centrum przecież. I nie mówimy tu o wykwintach tylko o piwach pokroju żywiec/tyskie/okocim/warka

Przykre :) W Cieszynie w połowie barów lane brackie jest za 3,50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam raz w roku w okolicach Cieszyna i zawsze skutkuje to importem piwa z czech, hehe. Ale żeby pić brackie z nalewaka... to jest pomysł!:D trzeba w tym roku to nadrobić.

 

Co do pszenicznego z bierhale, to jest własnie fajne w nim, jego intensywność, treściwość i wyrazistość. Za to je lubię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,50zł za lane piwo :lol: w Warszawie nie ma nawet opcji żeby coś takiego znaleźć. I mówię tu bardziej o bardziej odległych dzielnicach niż centrum. Bo w centrum to za 6zł pewnie trudno było by coś znaleźć

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,50zł za lane piwo :lol: w Warszawie nie ma nawet opcji żeby coś takiego znaleźć. I mówię tu bardziej o bardziej odległych dzielnicach niż centrum. Bo w centrum to za 6zł pewnie trudno było by coś znaleźć

Ja znalazłem! Niedawno piłem, na świętokrzyskiej, między emilii plater a jana pawła, w pawilonach przy budowie metra. za szóstkę. w takiej brzydkiej knajpie

 

Piłem dzisiaj to pszeniczne z Bierhalle, fajne, rzeczywiście wyraźniejsze niż to z Browarmii, ale powalić nie powaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,50zł za lane piwo :lol: w Warszawie nie ma nawet opcji żeby coś takiego znaleźć. I mówię tu bardziej o bardziej odległych dzielnicach niż centrum. Bo w centrum to za 6zł pewnie trudno było by coś znaleźć

Ja znalazłem! Niedawno piłem, na świętokrzyskiej, między emilii plater a jana pawła, w pawilonach przy budowie metra. za szóstkę. w takiej brzydkiej knajpie

 

Piłem dzisiaj to pszeniczne z Bierhalle, fajne, rzeczywiście wyraźniejsze niż to z Browarmii, ale powalić nie powaliło.

Czy ja napisałem że nie możliwe? Napisałem że trudno, a to co napisałeś tylko potwierdza to co ja napisałem ;) bo nie powiem pawilony przy budowei metra to faktycznie ... wybitne miejsce.

 

No powalać nie powala, ale jest nieco lepsze od Browarmianego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brackie jest mizerne... jak dwa lata temu robili "Mastne" to było coś, niestety produkcja nie będzie wznowiona.

 

Z polskich smacznych - Gniewosz / Noteckie (to prawie to samo w smaku) - bardzo dobre i tanie, jakieś 2.50 zł za butelkę 0,33 :)

 

Z czeskich: Svijany, Pilsner Urquell, Budvar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki Tucher pszeniczny wczoraj piłem. Jak na niemieckie piwo to rzekłbym że dość przeciętne. Mniej więcej na poziomie Książęcego
a jakie są najlepsze marki niemieckie pszenicznego piwa + da się je dostać w wwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki Tucher pszeniczny wczoraj piłem. Jak na niemieckie piwo to rzekłbym że dość przeciętne. Mniej więcej na poziomie Książęcego
a jakie są najlepsze marki niemieckie pszenicznego piwa + da się je dostać w wwa?

Z marketowych - Franziskaner i Paulaner (oba na Gocławiu w tesco kupisz)

W Makroklimacie w Adrii masz np Erdingera też dość dobre.

 

Największy wybór piw jest w Piotrze i Pawle jeśli chodzi o większe sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g, naprawdę stawiasz na jednym poziomie Paulanera z Franziskanerem i Erdingerem? Dla mnie to zauważalnie gorsze piwo, a najlepszą opinię mam o Franziskanerze.

 

Od siebie polecam pszeniczne piwa z browaru Rittmayer Hallerndorfer oraz browaru Simon... oczywiście to mój gust, kto inny może woleć co innego :) A gdzie je w Wa-wie dostać nie mam zielonego pojęcia. Szczerze nigdy żadnego piwa tam nie kupowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g, naprawdę stawiasz na jednym poziomie Paulanera z Franziskanerem i Erdingerem? Dla mnie to zauważalnie gorsze piwo, a najlepszą opinię mam o Franziskanerze.

Czy ja gdzieś napisałem że te Piwa są identyczne bądź chociażby na tym samym poziomie? Jackzor zapytał co może kupić "z lepszych" w Warszawie, a wiem że bywa w mojej okolicy to mu poleciłem to co można kupić koło mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności