Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MrCwirek napisał(a):

Jakby był podlewany spirytem to musiałby mieć akcyzę.

Tak podają:

Brewmeister "Snake Venom": 67,5%

Rok później Brewmeister zaimponował jeszcze mocniejszym piwem: "Snake Venom" (jad węża). Jedna jego butelka zawiera tyle alkoholu co 15 kieliszków wódki. Zaleca się wypić ich nie więcej niż 35 za jednym posiedzeniem. Dla piwnych purystów i tak ten produkt się nie liczy, bo znów został wzbogacony etanolem.

1 godzinę temu, zdzichon napisał(a):

Nie napisałem że mglisty, ale że poetycki właśnie :P

Na szczęście dla mnie sprawa jest prosta. Znakomite-może być-nie lubię. Podobnie ze słuchawkami czy innym audio. Dobre-c**jowe. Po co sobie utrudniać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafacio napisał(a):

Na szczęście dla mnie sprawa jest prosta. Znakomite-może być-nie lubię. Podobnie ze słuchawkami czy innym audio. Dobre-c**jowe. Po co sobie utrudniać?

Prywatnie mam podobny system, tylko pośrodku jest jeszcze meh.

 

Tyle że w rozmowach z innymi trzeba jednak używać mniej subiektywnych ocen, bo moje dobre to może być c**jowe kogo innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dla mnie sprawa jest prosta. Znakomite-może być-nie lubię. Podobnie ze słuchawkami czy innym audio. Dobre-c**jowe. Po co sobie utrudniać?

Jeszcze raz, to jest cały czas piwo a nie mieszanka piwa z etanolem. Proponuję dowiedzieć się czym jest wymrażanie i co daje. Po to jest ten konkurs na najmocniejsze piwo, piwo a nie destylat albo coś z domieszką etanolu. Alkohol mają robić drożdże, a w jaki sposób to właśnie technologia wymrażania.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest wymrażanie i to piwo poza wymrożeniem ma dodawany spiryt. Czego nie rozumiesz?

Tego, że to nie byłoby piwo tylko napój alkoholowy. Tyle i aż tyle. Podaj mi linka z jakiegokolwiek browaru, że mówią o dodaniu alkoholu. Jutro już by nieistnieli.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MrCwirek napisał(a):

Tego, że to nie byłoby piwo tylko napój alkoholowy. Tyle i aż tyle. Podaj mi linka z jakiegokolwiek browaru, że mówią o dodaniu alkoholu. Jutro już by nie istnieli.

I co? Lepiej? Walnij sobie browarka to przejdzie to złe. Byle nie takiego toruńskiego. I w ten sposób wracając do tematu:

Te toruńskie wyroby, których wcześniej nie polecałem to strasznie rozwodnione piwska są. Jasne pełne to ma być jasne pełne, a zabarwiona woda. Zaciekawiło mnie, bo była obniżona cena. Ale nawet po obniżce cena wynosząca ponad 5 zł to przesada za pół litra wody.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafacio napisał(a):

A mnie ciekawi, gdzie takie można znaleźć:

Schwaben Bräu Das Naturtrübe - ocen-piwo.pl

Zapewne w badeńsko-wirtemberskich dyskontach, tudzież bawarskich. To jest podgatunek Zwickl, mój ulubiony z niemieckich. Możesz poszukać zwickla Hirsch, i też będzie bardzo sympatycznie. Pijałem w regionie, gdzie Dunaj ma kilka m szerokości. Do Polski też nawiozłem, ale dawno wypite. :(

https://www.browar.biz/forum/piwo/piwo-konkretnie/europa/niemcy/85916-hirsch-brauerei-honer-zwickl

 

P.S. Bawi mnie rozwodzenie się nad pianą i kolorem. Ja najczęściej wypijam z oryginalnego pojemnika, butelki lub puszki. Jak już przelewam, to tak, żeby piana się nie robiła. Nie kręci mnie ona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Znaczy rozumiem, też mi się zdarza. Ale jeśli mam warunki to wolę przelać.
To trochę jak z winem. Można z gwinta, niektórzy tylko tak piją, ale jednak jakoś przyjemniej ze szkła default_wink.png
W szkle widać kolor i lepiej się wącha. I są inne drobiazgi, w tym piana. Czy krytycznie ważne śmiem wątpić, ale rozumiem tych którym sprawiają przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem się wciągnąć w picie wina, ale porzuciłem to. Nie rozumiem picia trunku o takim procencie. Za słaby na zrobienie się, a za mocny jako napój. Popijania posiłków nie praktykuję. Najpierw jem, potem piję. :) Natomiast jak mam ochotę coś sączyć dla smaku i przyjemności, to o ciężarze porto, miodu pitnego czy innego wermutu. Te oczywiście nie z gwinta. Zresztą i tego dawno nie praktykowałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Niezłe jest jak na koncernowe bezalkoholowe.

F4AD6568-61C0-4FAD-963E-C752177D9ADC.jpeg

Perła bezalko jest naprawdę spoko - też się zaskoczyłem pozytywnie w zeszłym roku. Moim zdaniem ta wersja jest dużo smaczniejsza niż Perła Chmielowa czy Export, których fenomenu nie rozumiem. Z bezalko koncernowych fajny jest też Zatecky i piłem raz Karmi z kawą, które też nie było wcale złe. Natomiast topka, ale w nieco wyższej cenie i trudniej dostępne to Miłosław BIPA, Kormoran 1 na 100 (to w sumie niskoalkoholowe, bo 1% ma), a tak to jeszcze Amber ma fajne bezalkoholowe IPA. Potem jest jeszcze niższa dostępność, wyższa cena, czyli krafty wszelakie, choć te soczki np. seria Gelato Free z Funky Fluid lubię sobie czasem wypić albo coś leśnego z Nepomucena.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.03.2023 o 16:12, lobuz1 napisał(a):

20230308_141825.jpg

20230308_143500.jpg

Widzę, że i w Oliwie bywasz. Piękna dzielnica. Choć to już jej krańce. Nie wiedziałem, że w tej budzie jest jakaś knajpa. W tle dziewczęta których nikt nie chce same sobie Dzień Kobiet zorganizowały.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafacio napisał(a):

Widzę, że i w Oliwie bywasz. Piękna dzielnica. Choć to już jej krańce. Nie wiedziałem, że w tej budzie jest jakaś knajpa. W tle dziewczęta których nikt nie chce same sobie Dzień Kobiet zorganizowały.

Rafale nie byłem w Oliwie (tam otwierają drugi lokal tej firmy). Byłem na Jaskółczej, akurat w Dzień Kobiet (te Panie chyba go świętowały) niedaleko mojego stałego hotelu w Gdańsku czyli Domu Muzyka. Swego czasu w tym hotelu były dla gości darmowe wejściówki na koncerty w Akademii Muzycznej. Tak myślałem, żeby Cię wyciągnąć na browara. Może następnym razem. 😊

 

Nie/Mięsny Dolne
699 989 156
https://maps.app.goo.gl/78zcuq7wPPcJKMNU9?g_st=ic

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafacio napisał(a):

O w Domu Muzyka bywasz? Bardzo często bywam w Akademii służbowo. Dzięki dyrektorowi DM mam darmowy parking tam.

Ja też mam darmowy parking, ale jako gość hotelu 😊. Głównie tam się zatrzymuję od wielu lat. Mieszkasz niedaleko?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności