Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Te piwa z Lidla, to takie nasze Tatry, Żywce i inne Leżaki, a nawet słabiej, bo już kompletnie bezpłciowe, więc nie skreślę dalekowschodnich piw tak szybko :) Szczególnie, że kiedyś miałem przyjemność wypicia jednego piwa z Chin, oczywiście nie było robione na eksport przez wielki koncern, tylko to było jakieś lepsze regionalne piwo, coś jak u nas Ciechan. Było bardzo smaczne, stereotypowo ryżowe :D

Edytowane przez Giwera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to moje zakupy na Mundial (wypite już z 2 tygodnie temu).

AleBrowar Crazy Mike - OK, wcale nie było czuć tych 100 IBU. Za to zdecydowanie było czuć, że to mocne piwo i raczej mające posmak słodowy, IMHO mało przypominające piwa typu IPA.

AleBrowar Golden Monk - bardziej mi smakował i mam wspomnienie (piłem wydawał się bardziej gorzki niż Crazy Mike).

PINTA Lublin to Dublin - piwo wyprodukowane w irlandii dla Pinty, OK. Smakowało jak typowe Irlandzkie piwo typu Murphys.

 

Amber Grand Imperial Porter - był OK, ale ja za porterami nie przepadam.

DSC02583.jpg


No i kontynuacja Mundialu, spożywana wczoraj w czasie meczu Anglia - Urugwaj i dzisiaj.

 

AleBrowar - Nogne Deep Love - piwo powstałe ze współpracy AleBrowaru z norweskim browarem Nogne. Tutaj gorzkość czuć bardzo wyraźnie i aż nadto :) ale smak również bardzo intensywny prawie przypomina jakąś chemię.

 

Ursa Megaloman - niby AIPA ale nie jest gorzkie, ani nie czuć też wyraźnych nut żywicznych wręcz rzekłbym, że lekkie piwo (może kubki smakowe wypaliło mi wczorajsze Deep Love).

 

Nogne America IPA - jeszcze nie próbowałem.

DSC02585.jpg

Edytowane przez buble_corp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje zakupy na Mundial (wypite już z 2 tygodnie temu).

 

AleBrowar Crazy Mike - OK, wcale nie było czuć tych 100 IBU. Za to zdecydowanie było czuć, że to mocne piwo i raczej mające posmak słodowy, IMHO mało przypominające piwa typu IPA.

 

AleBrowar Golden Monk - bardziej mi smakował i mam wspomnienie (piłem wydawał się bardziej gorzki niż Crazy Mike).

 

PINTA Lublin to Dublin - piwo wyprodukowane w irlandii dla Pinty, OK. Smakowało jak typowe Irlandzkie piwo typu Murphys.

 

Amber Grand Imperial Porter - był OK, ale ja za porterami nie przepadam.

attachicon.gifDSC02583.jpg

No i kontynuacja Mundialu, spożywana wczoraj w czasie meczu Anglia - Urugwaj i dzisiaj.

 

AleBrowar - Nogne Deep Love - piwo powstałe ze współpracy AleBrowaru z norweskim browarem Nogne. Tutaj gorzkość czuć bardzo wyraźnie i aż nadto :) ale smak również bardzo intensywny prawie przypomina jakąś chemię.

 

Ursa Megaloman - niby AIPA ale nie jest gorzkie, ani nie czuć też wyraźnych nut żywicznych wręcz rzekłbym, że lekkie piwo (może kubki smakowe wypaliło mi wczorajsze Deep Love).

 

Nogne America IPA - jeszcze nie próbowałem.

 

Serio nie czułeś 100 IBU w Crazy Mike? :) Takie nachmielenie niekoniecznie wiąże się z mocną goryczą, co jest często kojarzone z wysoką wartością IBU, właśnie aromat i nawet słodycz chmielu są bardziej uwydatnione przy takim nachmieleniu.

 

PS. Sorki za słabą składnie i dobór słów, ale meczyki nakłoniły mnie do sowitej porcji ambrozji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypiłem podwójnego i potrójnego. Podwójny kawał dobrego ciemnego piwa, a potrójny to chyba od teraz moje ulubione jasne. Dla mnie kozak po prostu. I rzeczywiście nie czuć w smaku tej mocy. Dopiero po wypiciu zorientowałem się, że one mają odpowiednio po 8 i 9%, więc poczwórnego zostawiłem sobie już na dzisiaj ;). Pokładam w nim wielkie nadzieje, bo lubię takie piwa bursztynowe, koźlaki itp.

Chyba skuszę się jeszcze na portera komesowego, choć za porterami ogólnie nie przepadam.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deep Love wypiłem wczoraj, niestety w warunkach niepozwalających na pełną ocenę ale całkiem niezłe IPA. IBU 100? Nieee, na pewno nie. Bardzo łagodne te chmiele z USA. W zapachu intensywne cytrusy i troszkę czuć blondem, w smaku się to jeszcze uwypukla, goryczka na pierwszym planie i długo się utrzymuje... Technicznie pokonuje Grand Prix z Ciechana, bo nie ma tego masełka, ale jednak w smaku nie jest tak wysublimowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Deep Love nie podeszlo. Wole Crazy Mike, ktory jest z konkrentmy kopem mimo wyczuwalnej alkoolowisci. Bardzo fajnie wysycone. W pozniejszej fazie klimat nie znika za to jest zmniejszenie uczucia alkoolowiosci poprzez pewnie przyzwyczajenie kubkow smakowyc.

Ostatnio wypilem King of op za AleBrowaru i po iotwarciu uderzxyl mnie fantastyczny swiezy, egoztyczncytrusowy bardziej w ten drugi klimat bukiet zapacowy, Fantastyczne polaczenie na lato. Orzezwiajace i pyszne piwko. Nie majace takiego szlifu smakowego jak Gran Prix, ale tez bez tego cienia slodyczy. Ciut barziej wytrawne i nawet w smaku lekko kwaskowato cytrusowe, troszke odczuwalne jako wodniste na finiszu GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zakupy na jeden z meczów pólfinałowych oraz dzisiejszy mecz o 3 miejsce.

- Piwo Pełne Zdrój Świętokrzyski - nie smakowało mi, smakowało faktycznie jak piwo z dawnych lat;

- Jasny Grom American Pale Ale - nie pamiętam już dokładnie, ale musiało być dobre i wyważone, nuty cytrusów i żywicy nie wybijały się na pierwszy plan bo to bym zapamiętał;

- Permon American Pale Ale - ciekawe AIPA, gorzkie i wyczuwa się posmak cytrusów i żywicy, ale jeszcze mniej intensywne niż Jasny Grom, bardziej pełne w smaku o ile pamiętam.


i zapomniałem o:

- Browar Gościszewo Rzemieślniczy Rodzinny Pils Hallertau Mandarina Bavaria IBU-37 - coś w sam raz dla mnie, tańsza i delikatniejszy w smaku zastępca IPA

DSC02597.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności