Skocz do zawartości

RenkForce CD-340


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz na myśli to małe po środku, to jak najbardziej - odklejenie doda basu. Jakby go jednak za dużo było po odklejeniu a chciałbyś uzyskać coś pośredniego to można go potem przytkać gąbką jak na zdjęciu poniżej.

 

7717975.jpg

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! I to chciałem usłyszeć. Jako, że mam Renki i Vivanco, to odkleję to najpierw w CD340 i porównam. Postaram się to nawet zrobić w jeszcze w weekend i napiszę, jaki efekt.

 

 

To jeszcze jedno pytanie do Ciebie zanim zacznę to psuć :). Otworzyłem doskonałe w moim odczuciu Maxell Retro DJ, czyli też stajnia Yogi i obejrzałem przetwornik. Jest nieco podobny, choć inne oznaczenia itd. Jak wiemy Retro DJ mają bardzo "akuratny" bas. Co zauważyłem - przetwornik, podobnie jak w CD340 i 440 z tyłu po pbwodzie sporo dziurek zalepionych fizeliną. CD mają wszystkie zaklejone, a Retro DJ mają jedną przebitą. Czy uważasz, że lepiej zacząć od przebicia tej środkowej, czy jednej z tym po obwodzie?

 

Acha, w CD340 jak mówiłem jest impedancja 32 Ohmy i symbol HP-40N 04K11



No i po bólu, Renkforce dostały niskich aż miło. Przebiłem środkowy otworek. W tym momencie ciut zniknęło mi góry poprzez zmianę balansu tonalnego, więc wywaliłem gąbeczki. Słuchawki z nudnych jak flaki z olejem (pytanie czynie niemal referencyjnie liniowych...) zrobiły się "funowe". W Vivanco przebiję natomiast jedną z bocznych i zaraz się okaże, co się stanie :P



Efekt jest podobny, choć mam wrażenie, że mam teraz o włos więcej niskich w Vivanco. Inna sprawa, że cały czas Vivanco były jakby lekko ciemniejsze, a już nie mam tu gąbeczki do usuwania. No nic, tak zostanie.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Efekt jest podobny, choć mam wrażenie, że mam teraz o włos więcej niskich w Vivanco...

Zgadza się efekt jest podobny. Jeśli chodzi o bas, znaczenie ma przede wszystkim średnica (powierzchnia) otworu - mogą być dwa małe zamiast jednego większego. Co do przebijania w środku a przy brzegu czasem są zmiany równiez w tonach średnich - np w K518 po moim modzie średnie zyskują na czytelności - mniej się zlewają, czyli poprawia się aspekt techniczny taki jak separacja.

Co do tych vivanco, to jak za dużo basu to spróbuj zakleić część basreflexu, albo przytkać gąbeczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności