Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sklepy chińskie z częściami do słuchawek - Modowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam prośbę o zamieszczanie sklepów z Aliexpress ale także mogą być inne które pomagają hobbystom i DIY w modowaniu słuchawek lub ich tworzenia.

https://gd-parts.aliexpress.com/store/326582?spm=0.8937474.0.0.31312e0ezOHgVL

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mi się z Ali nazbierały na "Wishliście" 

 

DIY Earphone Tribe Store - drivery, shelle, kable na mb

Hifi Parts Trading CO Ltd - drivery, shelle, wtyki, adaptery

yuming Store- drivery, shelle

Chitty's Store - drivery, shelle

weiliang audio Official Store - pcb, obudowy, trafa

Shenzhen YongKeTaiTong Store - kondy, diody, lampy, wtyki

Edytowane przez requal
Poprawione linki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marco-polo napisał:

 

jak otwieram to wszystkie to ten sam sklep

Poprawiłem, powinno być już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszły beryliowe 50mm przetworniki, czekam na następne 57mm.

berylium.jpg

Ogólnie jeżeli chodzi o części to sklep OKSC ma ich pełno nie ma ich wystawionych ale warto zapytać o części do słuchawek. Mają do każdego rozmiaru driverów. 

Tutaj jak komuś ułamał się pałąk to może zamienić na ten dodać kompleksowo miękki materiał i obszyć skórą.

 

parts.jpg

skóra np. taka. Ogólnie jest ciemna i sztywna 3 mm.

IMG_20190523_154328.jpg

IMG_20190523_154334.jpg

śrubki do skręcenia drivera z obudową wykorzystałem takie.

srubki.jpg

czekam jeszcze na dodatkowe elementy do zbudowania słuchawek.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marco-polo napisał:

doszły beryliowe 50mm przetworniki, czekam na następne 57mm.

berylium.jpg

 

 

Mógłbyś podać linka do tych berylowych przetworników (tych 57mm też)? Wyglądają ciekawie, jak nie kosztują fortuny, to może i ja bym spróbował coś z nich sklecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te 57mm rzeczywiście drogie nie są, ale wyglądają trochę na siłę z tymi 57mm - wygląda na 53mm z szeroką ramką.

Berylowe drogie, w tej cenie można kupić B8 czy B6 też z takimi przetwornikami. Nad tymi wysokoomowymi można się zastanowić, bo takich w słuchawkach nie widziałem.

Te z Twojej fotki, to chyba grafenowe, bo się nie błyszczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na części nadal więc nie wiem czy to dobra strona. bo ogólnie o sklepie z częściami i jak ktoś szuka zawsze coś znalazłby dla siebie jakby coś mu się popsuło lub jakby chciał coś zmodować Made in China podzespoły wrzucać fotki to miałem na myśli.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem swojego faworyta jeżeli chodzi o części do słuchawek w aliexpress. Zobaczymy czy to co oferują i to o co prosiłem będzie takie jakie sobie zażyczyłem. Chodzi mi o metalowy pałąk który w środku wypełnie czymś miękkim i obszyje skórą.

Narzędzia do robienia dziurek w skórze.

widelce.jpg

karta sdcard 15$

sdcard.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.05.2019 o 22:24, Perul napisał:

 

Mógłbyś podać linka do tych berylowych przetworników (tych 57mm też)? Wyglądają ciekawie, jak nie kosztują fortuny, to może i ja bym spróbował coś z nich sklecić.

Porównanie 50-tek do 57mm. Róznica jest widoczna.

IMG_20190603_093258.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał:

Porównanie 50-tek do 57mm. Róznica jest widoczna.

IMG_20190603_093258.jpg

Jaka jest rzeczywista średnica membrany w 50 i 57?

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.06.2019 o 13:28, Perul napisał:

Jaka jest rzeczywista średnica membrany w 50 i 57?

Wrzucam kilka driverów z aliexpress i ich właściwe rozmiary. Niektóre jak testowałem na świeżo to niektóre słychaćże jest słyszalny bass. W tych z driverów PSB w plastiku takie jajowate to zero basu co wydaję mi się że są neutralne. Te z przezroczystą membraną to te 57mm grają ładnie basu w sam raz. Te z 53mm osłona oczkowa z metalu to ładny bass nawet pod dolby surround 60 ohm; - te 53mm mają oznaczenia z tyłu  i te z ciemną przezroczystą membraną dla mnie krystalicznie grają i basu w sam raz. Testowałem je bez obudów. Te 53mm i te PSB  w plastikowej jajowatej obudowie to raczej były wymontowywane widać ślady kleju. Te 57mm i te 50mm to nówki. Jednak jakbym miał wybierać wybrałbym te z ciemną membraną. Czekam jeszcze na drivery ONKYO. Także mam kilka słuchawek do złożenia. Jeżeli mam dokładać fotki w etapach jak będą budowane to mogę cegiełkę swego DIY dołożyć do któregoś z tematu. Sprawdzałem je na szybko bo nie miałem czasu ale różnią się brzmieniem. Opisy i linki mogę wam później podać jak jesteście zainteresowani

IMG_20190618_101849.jpg

IMG_20190618_101858.jpg

IMG_20190618_101948.jpg

IMG_20190618_102045.jpg

IMG_20190618_102114.jpg

IMG_20190618_102431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni grafenowy, to kiedyś kupiłem komplet. Wsadziłem do Fidelio X1 (w których był jeden przetwornik uszkodzony) i gra to lepiej od oryginału, jak i lepiej od X2. 

W mojej ocenie idealnie dopasowane w obudowy X1/X2 (w X2 jest taka sama obudowa, tylko kolorystycznie inaczej wykończona).

Jakbyś gdzieś dorwał budę X1/X2, to szerze polecam to połączenie, ewentualnie możesz coś samemu rzeźbić o podobnych walorach akustycznych (nie musi być dokładnie jak w Fidelio).

W dniu 24.05.2019 o 10:18, marco-polo napisał:

karta sdcard 15$

Jak się spisuje ta karta, jak OK, to mógłbyś podać link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Ten ostatni grafenowy, to kiedyś kupiłem komplet. Wsadziłem do Fidelio X1 (w których był jeden przetwornik uszkodzony) i gra to lepiej od oryginału, jak i lepiej od X2. 

W mojej ocenie idealnie dopasowane w obudowy X1/X2 (w X2 jest taka sama obudowa, tylko kolorystycznie inaczej wykończona).

Jakbyś gdzieś dorwał budę X1/X2, to szerze polecam to połączenie, ewentualnie możesz coś samemu rzeźbić o podobnych walorach akustycznych (nie musi być dokładnie jak w Fidelio).

Jak się spisuje ta karta, jak OK, to mógłbyś podać link?

Mam wszystkie elementy z ZX1 OKSC elementy. Dopieszczę je naturalną skórą i udoskonaleniami w formie drewna i kombinacji otwarte lub zamknięte. Dodatkowo chcę zastosować w nich funkcję szybkiej wymiany padów. Tamten sprzedawca zamknął już konto. Co do karty to jej całkowicie nie przetestowałem ale działa.

Poszukaj na ebay wiele jest sprzedawców https://www.ebay.com/itm/2019-Huawei-256GB-512GB-1024GB-Micro-SD-1TB-Memory-Card-Class-10-TF-Flash-Memory/264353811419?_trkparms=aid%3D1110001%26algo%3DSPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20131231084308%26meid%3D78647bae0b8a496c83653cf5e5369fd7%26pid%3D100010%26rk%3D3%26rkt%3D12%26mehot%3Dpp%26sd%3D312617443056%26itm%3D264353811419&_trksid=p2047675.c100010.m2109&fbclid=IwAR00tdqen_BWvskq2F0PlyuQgDYUAK0PhcGncAES4QKtlk1ix_HxcbJ2g_Y

 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marco-polo napisał:

Co do karty to jej całkowicie nie przetestowałem ale działa.

Nagrałeś na nią więcej niż powiedzmy 100 GB i da się to odczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę zrobić fake flash test

 

Godzinę temu, Perul napisał:

Nagrałeś na nią więcej niż powiedzmy 100 GB i da się to odczytać?

Jest w trakcie testu. włożyłem wcześniej do adaptera usb i wykryło fake teraz włożyłem do portu sd w komputerze i testuje.

info.jpg

sdcard2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drivery następne Onkyo ES-FC300 Headphones DIY 40mm Titanium drivers include front cover.

Dźwiękowo to grają inne niż wszystkie poprzednie. Ogólnie model jest podany to możecie sami ocenić. Nie widzę żadnych oznak kleju. Zastanawia mnie ten niebieski marker. Oznacza to że po tamtej stronie jest minus i mają podobne łączenie jak w sony 7506 drivery z jednego kabla połączone do drugiego drivera. Wychodziłoby na to że wtedy użyć trzeba jacka na lewą i prawą słuchawkę z jackiem 4 pola?

 

 

IMG_20190620_103625.jpg

IMG_20190620_103651.jpg

IMG_20190620_103713.jpg

IMG_20190620_103727.jpg

IMG_20190620_103744.jpg

IMG_20190620_103815.jpg

Pałąk ze względu że plastikowe są łamliwe zamówiłem w ilości 10 sztuk bo po tyle sprzedają. Są one z modelu OKSC ZX1

IMG_20190620_135622.jpg

IMG_20190620_135639.jpg

IMG_20190620_135659.jpg

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W driverach kropką (w różnym kolorze; niebieski, czarny, ale najczęściej czerwony) oznaczany jest plus drivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2019 o 20:29, Perul napisał:

W driverach kropką (w różnym kolorze; niebieski, czarny, ale najczęściej czerwony) oznaczany jest plus drivera.

Perul zastanawiałem się czy programem audacity z mikrofonu nie wrzucić próbek dźwięku driverów jak grają - te które zakupiłem. Można wtedy byłoby określić jaką budę do nich zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marco-polo napisał:

Perul zastanawiałem się czy programem audacity z mikrofonu nie wrzucić próbek dźwięku driverów jak grają - te które zakupiłem. Można wtedy byłoby określić jaką budę do nich zbudować.

Teoretycznie tak, ale nie bardzo wiem jak miałaby wyglądać procedura pomiarowa, w sensie w jakim "pomieszczeniu" ten przetwornik, w jakiej odległości mikrofon itp - to są parametry, które bardzo wpływają na dźwięk przetwornika. Podejrzewam, że mikrofonem oddalonym 5cm od przetwornika nie da się wychwycić basu (zwłaszcza subbasu), a po włożeniu w budę i uszczelnieniu padami (czyli w słuchawkach) może być go aż nadto.

W aukcjach z przetwornikami często są już wykresy, aczkolwiek nie zawsze oddają one rzeczywisty stan, kiedyś kupiłem 300-omowe o praktycznie płaskim wykresie, a po włożeniu w otwartą i dość szczelne pady budę okazało się, że basu i wysokich mają jak na lekarstwo i grają głównie środkiem, mimo warunków podkreślających skraje pasma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Perul napisał:

Teoretycznie tak, ale nie bardzo wiem jak miałaby wyglądać procedura pomiarowa, w sensie w jakim "pomieszczeniu" ten przetwornik, w jakiej odległości mikrofon itp - to są parametry, które bardzo wpływają na dźwięk przetwornika. Podejrzewam, że mikrofonem oddalonym 5cm od przetwornika nie da się wychwycić basu (zwłaszcza subbasu), a po włożeniu w budę i uszczelnieniu padami (czyli w słuchawkach) może być go aż nadto.

W aukcjach z przetwornikami często są już wykresy, aczkolwiek nie zawsze oddają one rzeczywisty stan, kiedyś kupiłem 300-omowe o praktycznie płaskim wykresie, a po włożeniu w otwartą i dość szczelne pady budę okazało się, że basu i wysokich mają jak na lekarstwo i grają głównie środkiem, mimo warunków podkreślających skraje pasma.

 

Ja ogólnie te co kupiłem na ali to badałem na słuch i też zauważyłem że odległość ma znaczenie. Mogę powiedzieć że te ONKYO ES-F300 z membrany tytanowej grają płasko dlatego pewnie w zamkniętej obudowie przybywa im basu. Te z berylium ciemniejsze co mi polecałeś aby je zamknąć w obudowie od philips fx2 to mają bas i fajną scenę i zrównoważony dźwięk. PSB marka słuchawek zero basu pewnie dlatego też w zamkniętej obudowie. Z tymi z 57 mm driverami to zrobię otwartę fakt że nowe to pewnie jak się wygrzeją to będzie dźwięk lepszy.

53mm drivery te ze z kolorem złotym osłoną - sprzedawca napisał semi-open 60 ohm ale używane ale muszę przyznać że dźwięk mają taki jakby nie trzeba było żadnego equlizera. Fakt używane - mają numer z tyłu dorzucam fotkę. Ogólnie to Rillpack store produkuje chyba wszystkie drivery do słuchawek. Zamówiłem jeszcze 30mm postaram się zmontować paroboliczne ale te z innego sklepu. Ogólnie warto popytać sprzędawcę OKSC bo oni produkują wszelakie elementy do słuchawek. Budowa słuchawek to jeszcze czynnik padów oraz z czego jest zrobiona obudowa drzewo czy plastik? 

drivers.jpg

driv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności