Skocz do zawartości

Microlab K860 - dyskusja


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy ja słuchałem K550 to nie widziałem większych różnic między nimi, a Denonami D2000. Moim zdaniem scena w K550 może wydawać się pozornie większa przez `lżejszą` sygnaturę dźwięku. Do D7000 nie ma co porównywać... ;)

Szerokością? Dla mnie K550 grają bardzo szeroko. Coś jak Audeo - gra bardzo szeroko i szerzej niż niejedne IEMy za grube sumy. Co innego jest oddanie 3D czy pozorna głębia której w Audeo i K550 po prostu brakuje.

D7000 mają genialną scenę patrząc ogólnie - czyli jest głębia, jest szerokość i jest przegenialna holografia, ale jednak szerokością przegrywa z K550 IMHO

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą niekompatybilnością większości głów to niestety prawda :( ale już myślę co i jak zrobić, żeby było lepiej. Póki co niech się powygrzewają a po weekendzie się za nie biorę. W razie powodzenia napiszę odpowiedniego tutka w DIY.

 

Perul wierzę w ciebie, bo nie chcę ich tak bardzo sprzedawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD660 mają naprawdę dobry i nisko schodzący bas. Scena jest dużo lepsza niż w CALach. Przy standardowych padach średnie są trochę stłumione, polecam wymienić pady na jakieś materiałowe np. z philipsów SHP2500 jak ja, wtedy średnica jest dużo bardziej wyrazista.

wiem, że nie o tych słuchawkach traktuje wątek, ale muszę to napisać. HD660 IMO mają przyjemny bas w odpowiednich ilościach, ale niestety nie jest ani nadzwyczaj dobry, ani bardzo nisko schodzący. IMO trochę dudni, a główny zakres to średni bas, niskiego jest niewiele. W porównaniu do PX360 to one nie mają niskiego basu. Niemniej jednak, bardzo lubię te słuchawki, i uważam, że cena jest co najmniej przyzwoita ;) Niestety wykonanie, szczególnie kabel, pozostawia trochę do życzenia.

 

Z miłą chęcią przyjmę na testy Mircolaby i napiszę porównanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ich słuchasz? W moim odczuciu to tego średniego jest mniej od niskiego. Może mam niewielkie porównanie i słabe źródło ale od CALi był znacznie lepszy. Wykonanie najlepsze nie jest to fakt, zwłaszcza materiał padów i obicia pałąka jest bardzo słaby - plastiki nie są takie złe. Osobiście przeszkadza mi skręcany kabel ale planuje wymienić go na canare. Za to słuchawki są pancerne, chociaż nie testowałem to widać że upadki to dla nich żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL nie są takie złe ;) Skoro nie potrafię jednoznacznie ocenić czy zrekablowane 668B są gorsze od Ultrasone PRO2900 czy K550, to chyba złe być nie mogą, złe to najwyżej może być wykonanie, a raczej jakość użytych elementów, bo przetworniki żywcem przypominają te z AKG :) A te Microlaby cóż kolejny Hype jak widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ich słuchasz? W moim odczuciu to tego średniego jest mniej od niskiego. Może mam niewielkie porównanie i słabe źródło ale od CALi był znacznie lepszy. Wykonanie najlepsze nie jest to fakt, zwłaszcza materiał padów i obicia pałąka jest bardzo słaby - plastiki nie są takie złe. Osobiście przeszkadza mi skręcany kabel ale planuje wymienić go na canare. Za to słuchawki są pancerne, chociaż nie testowałem to widać że upadki to dla nich żaden problem.

głównie z Video, choć kupiłem je po odsłuchach na hybrydzie MicZu ;)

 

Wykonanie: Czytałem o superluxach tragiczne rzeczy. Wierzę, że te są lepsze niż pozostałe modele. Ale i tak są marną chińszczyzną przy swoim pierwowzorze jakim jest DT770. Kabel skręcany mi nie przeszkadza, ale jego sztywność, "nierozwijalność". Poza tym jest dziwnie krótki jak na skręcany kabel...

 

EOOT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po krótce opiszę co i jak.. jak by coś było niezrozumiałe, niedopowiedziane przeze mnie to pisać tutaj lub walić na PM.

 

Spójrzcie na zdjęcie tych micrusów, najpierw odkręcamy te śrubki które są zaznaczone, potem musimy wyłamać plastik z napisem słuchawki (L lub R) tylko uważnie by część od strony wewnętrznej się nie odłamała. Sam plastik z literką.

 

2. Teraz pomiędzy szczelinę która wytworzyła się nam przez ułamanie plastiku wkładamy materiał gruby, ale elastyczny. Ja użyłem do tego pianki z pudełka po Hifiman'ach. (zapominamy o śrubkach w mojej metodzie wszystko na super glue :lol: )

 

3. Kleimy tą piankę ( Grubość pianki mniej więcej jak wysokość, tej plastikowej części która trzyma się na słuchawkach.)

 

4. Teraz musimy przykleić tą piankę do tej części która łączy się z pałąkiem. Tutaj najlepiej posmarować piankę super glue i założyć na głowę słuchawki i pod odpowiednim kątem podkleić tak by w miarę były słuchawki dociśnięte..

 

5. teraz gdy mamy już ładnie podklejone musimy ten materiał podkleić, lub upchać w miejsce zaznaczone na rysunku nr. 2. Zrobi się wam tam szczelina po ułamaniu plastiku z napisem. Upychamy ten materiał po to, by wyprofilować jeszcze bardziej słuchawy.

 

6. Teraz gdy mamy całość zrobioną, pięknie sklejamy plastik z napisem.

 

7. Jeśli komuś to nie wystarczy warto zrobić, kupić do tego nowe pady lub w te co mamy pady wcisnąć jakiegoś materiału typu zwinięte płatki kosmetyczne.. Włożyć je na dole padów.

 

Wiem, że ten sposób jest destrukcyjny, ale naprawdę działa :) "Kto pyta, nie błądzi" także walcie śmiało.

K860.jpg

K860.jpg

IMG_4456.JPG

IMG_4457.JPG

IMG_4458.JPG

IMG_4459.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miejsce budziło moje wątpliwości teraz wszystko jasne. Dzięki za moda, choć ja na swoich go robić nie będę. Słuchawki siedzą w pudełku i czekają na nabywcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys podac jakies zamienniki pianki? Rozumiem ze podklejamy najpierw krawedz materialu a potem profilujemy tak zeby dociskaly do glowy, sciereczka kuchenna moze byc? Czy w jakim kierunku ten material ma isc? Swoja droga jak to wylamales , srubokret czu jakies bardziej wyrafinowane sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakiś materiał trwały, ale sprężysty.. ściereczka będzie za miękka i dużo będziesz musiał jej zużyć, bo to musi być dość grube.

 

Najpierw podklejamy do plastiku ze strony wewnętrznej pałąka całość, a profilujemy plastikiem bliżej środka pałąka.

 

mój wyrafinowany sposób, to wyłamanie siłowe i rozwalenie palca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam przed chwila odkrecilem sróbki , na sile rozwarlem na jakies 3 mm ten plastki i wsadzilem pogiety kawalek papieru (twardy) i pomaga :) bez odlamywania bo jednak niezbyt pewnie sie czuje w modach ;) po czym skrecilem srobki i jest ok , lepiej niz bylo.

A jak ktos bedzie modowal milo by bylo jakby ustawil kamerke na sluchafony coby mozna bylo zobaczyc jak to w praktyce wyglada to cale podklejanie materialu ;)

Edytowane przez gumojadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komus strasznie się nie spieszy niech się jeszcze wstrzyma, właśnie siedzę nad mniej inwazyjnym sposobem - mam nadzieję, że się uda. Na pewno będzie wymagał więcej czasu niż powyższy, ale nic nie będzie wyłamywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności