Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej pobierana aplikacja na IP - Google Maps

 

Ale to tak w sumie przy okazji - ja używałem SGSa 3 lata - nie zawiesił się ani razu - postawilem system w pierwszym tygodniu i zapomnialem ze mam cos ruszac. Aktualizowalem tylko apki z playstora. (android market kiedys). Wszystko dzialalo i nic nie musialem zmieniac. Ale jak ktos kombinuje, musi miec najnowsze bo mu cyferki w wersji nie graja, to bedzie testerem oprogramowania a nie uzytkownikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa sprawnie,racja, ale jak się odpali trochę aplikacji to już muli mocno. Mnie np. nie rozpieszcza Nexus S, wkur..a mnie, jak prawie za każdorazowym włączeniem Chrome (mimo, że go nie wyłączam), np. po odpaleniu Gmail (aplikacji), wszystkie strony muszą załadować się od nowa. To chyba zasługa tego dziwnego zarządzania pamięcią ram w Androidzie.

 

Ale guess what, mam gaplessa :D To chyba softwarowe zagranie ze strony Androida 4.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iOS też tak jest, np. nowy gmail nie działa już płynnie na iPhone 4, tak samo nowe mapy google. Ale zaraz, to przecież ze stajni Androida... :D

A ja tylko to sobie pozwolę skomentować. Szydera na maksa :) No cóż, przecież Google to zło i muszą sabotować cudowne jabłko! Chociaż faktyczne sabotaże by mnie nie zdziwiły - to nadal rynek i pieniądze :>

 

Mikołaj, ja nie miałem zamiaru bronić ARM jako platformy całokształtem (bo patrząc na syntetyczną wydajność ARMów to nawet facepalm nie wystarcza) - tylko na fakt, że funkcjonuje on (nie?)stety bardzo szeroko i tyle. Dual/Quadcore do Angry Birds - przykład nie do końca z dupy wzięty, bo pewnie masy ludzi wierzą że to jest dla wydajności konieczne. Tym niemniej w pewnych zastosowaniach (emulacja PSX?) skoro ARM jest słaby, to można go zduplikować większą liczbą rdzeni - może faktycznie brakuje tam zarządzania tymi rdzeniami, masz zupełną rację, że mam mało doświadczenia z innymi fonami, ale wiem, jak to nieraz brzmi w ustach ludzi, którzy kompletnie nie mają pojęcia o swoim sprzęcie i o HW w nim - zwykle to ci mają najwiecej wyrzutów, nieprawdaż?

Pewne rzeczy zaś - jak na przykład 'nowe' modele Samsunga będące tym co już wydali, ale za większą kwotę jako nowy model (swoją drogą: czy tylko ja tu się czuję jakby Samsung małpował nVidię? :D ) - to kompletna żenada. Widząc TouchWiz na SGS3 który to TouchWiz laguje gorzej od mojego SGSa na telefonie z quadcore nieomal nie przebiłem sobie czoła facepalmem - jakim cudem?.

Tylko po raz kolejny, naprawdę: czy przedmiotem dyskusji jest Samsung i inni producenci korzystający z Androida czy sam system? Braki porządnie napisanych driverów do Adreno i PowerVRów to już niestety wina braku zainteresowanych (albo inaczej - braku dostatecznej dokumentacji) do pisania np. customowych sterowników. Nie ma z czego, nie ma jak to i nie ma produktów. A po co producent ma dopracować, skoro nei w jego zakresie leży wyciśnięcie ostatnich soków - to przecież i tak się sprzedaje. Otwartość (albo przynajmniej częściowa) Androida ułatwia to, że można więcej od producenta wycisnąć. Gdyby Apple nie wyciągało maksimum to ludzie by pewnie tego nawet nie odczuwali - a może nawet nie wyciągają maksimum, tylko tyle ile potrzebne? To kwestia punktu odniesienia, tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Inna sprawa że tak na to patrząc to wykorzystanie Andro przez HTC/Samsunga/wotevar trochę przeczy zdrowemu rozsądkowi. Dlaczego? W końcu mogliby kompletnie uśmiercać telefony po zarzuceniu supportu, a na nieszczęście dla nich społeczność modderska nadal funkcjonuje i trzyma te łajby na wodzie.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android kontra ios to jeszcze nic. Walka miedzy wp8 a ios to by bylo cos.

 

Ja sam walcze miedzy ip4 a nokia 820.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc TouchWiz na SGS3 który to TouchWiz laguje gorzej od mojego SGSa na telefonie z quadcore nieomal nie przebiłem sobie czoła facepalmem - jakim cudem?.

Taki mały szczegół, że SGS3, którym się bawiłeś miał ICS. Note II i SGS3 na JB działają naprawdę fajnie. To samo powiem o Galaxy Nexusie i każdym innym telefonie, który widziałem na ICS, a potem JB. Czy komuś to odpowiada, to już inna sprawa.

 

Tak czy siak to mnie najbardziej wkurza. Najwięcej narzekań na Androida jest od ludzi, którzy mają jakieś stare lub nowe niskobudżetowe modele, albo niezaktualizowane. No ludzie, oceniajmy to co topowe. Zwłaszcza, że temat brzmi "android kontra ios". Skoro iP5 jest droższy nawet od flagowców z systemem od Google to mówmy jak działają te flagowce.

 

Android kontra ios to jeszcze nic. Walka miedzy wp8 a ios to by bylo cos. Ja sam walcze miedzy ip4 a nokia 820.

Toż to żadna dyskusja. Nawet jako zwolennik Androida ubóstwiam wręcz iOS przy WP. :) Mam nadzieję, że MS się w końcu ogarnie.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc TouchWiz na SGS3 który to TouchWiz laguje gorzej od mojego SGSa na telefonie z quadcore nieomal nie przebiłem sobie czoła facepalmem - jakim cudem?.

Taki mały szczegół, że SGS3, którym się bawiłeś miał ICS. Note II i SGS3 na JB działają naprawdę fajnie. To samo powiem o Galaxy Nexusie i każdym innym telefonie, który widziałem na ICS, a potem JB. Czy komuś to odpowiada, to już inna sprawa.

Wiem, widziałem, że miał ICS, pytanie tylko dlaczego różnica jest tak spora: czyżby Google poczyniło aż taki duży postęp wraz z Project Butter i optymalizacjami w JB? Czyli tam jednak tkwi jakiś potencjał.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - poczyniło duży postęp. ICS miał być rewolucją - jeden system dla tabletów i telefonów itp, ale dla mnie jako usera nie wniósł w praktyce nic. Nie widziałem, żeby był szybszy itp. No dobra, ładniejszy wygląd, ale na telefonach producentów, którzy robią swój system i tak interfejs wygląda "po swojemu". Natomiast JB jest znacznie płynniejszy i responsywniejszy, do tego większa stabilność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x X x jak już podrośniesz"" i nie będziesz się jarał byle gadżetem do 3k to wtedy przy świadomym wyborze i braku pojazdu/hejtu docenisz, zobaczysz plusy jednego i drugiego systemu. Wywal wszystko z androida, widgety aktywne, tapety. Ustaw jedna aplikacje w tle i pogadamy o wyższości ios'a na poziomie systemu. I jak ktoś dobrze zauważył temat jest >> android vs ios a nie naganna implementacja ze strony sony,samsunga, czy htc.

Proponuje przerobić ip5,ip4s, sg3, xperia z czy htc one. Porównać, zastanowić się do czego używasz telefonu i po prostu wybrać a reszta nie będzie istotna.

P.S tak posiadam urządzenia od Stefana i sobie mocno cenie jakość wykonania ( daleko niewspółmierna do ceny produktu ).

 

P.s 2. Xperia Z nie jest wcale taka wow. Zakupiłem i dzień później sprzedałem, wiec gdyby ktoś się zastanawiał nad kupnem proponuje dokładne oględziny słuchawki. Pozostaje czekac do marca na htc ONE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze niedawno używałem 3GSa na sofcie 5.0.1 i nie zauważyłem, żeby nowsze aplikacje muliły. Wiadomo, że to stary telefon, więc nie działa superszybko, ale nie było mowy o zwiechach itp. Nawet gry "HD" programowane na Retinę, nierzadko ważące 1 gb działały płynnie, tylko po prostu dłużej się uruchamiały, czasami nawet 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xXx ponieważ w poprzednim swoim poście umieściłeś 300% szydery. A dlaczego gole systemy ? Ponieważ ios tak własnie działa. Poza aplikacjami od apple reszta działa w zupełnie odciętej własnej piaskownicy"" i nie ma do niczego dostępu oraz jest usypiana jak tylko idzie w tlo"". Co do starych map to UWAGA tez robiło je google i jedyna różnica polega teraz na tym ze apple własnie pozwoliło tylko na tyle ile mamy w nowych mapach. Camera+ jest idealnym przykładem głupiego blokowania ze strony apple.

Kto używa iosa wie pewnie jak ******ste są powiadomienia :D Może ios 10 przyniesie jakaś spójność i sensowna praktyczność.

Ile lat można mieć os bez t9 w aplikacji telefonu ? o0 czy brak zdjęcia przy kontaktach. Działa szybko bo jedyne co wyświetla to text.

xXx jeżeli możesz powiedz jaki masz telefon i na jakich smartfonow używałeś żeby była jasność co do straszosci androida.

 

Ah żeby nie było zgadzam się zupełnie Ios jest rewelacyjny jeżeli oczekujesz od telefonu bardzo solidnej (ale skostniałej ) działającej bazy. Android to taki żywy oraganizm na którym ciągle eksperymentują. Cały syf dodawany przez twórców słuchawek to ZLO i powinni kiedyś dać możliwość po prostu osunięcia spod palca.

Mamy tu analogie troszkę do macbookow konta laptopy acera czy szajsunga. Te drugie po prostu nie działają już na starcie przeładowane softwerowym ****em. Ale czy to znaczy ze windows jest zły ?

M.

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

 

Kiedy ty używałeś ios jak był w wersji 2 ?? Klawiatura sama poprawia błędy, a zdjęcia bez problemu dodają się do każdego kontaktu. Wyświetla tekst i co z tego chociaż to mu dobrze wychodzi w przeciwieństwie do androida... A tak wgl jakież to przydatne widgety masz na tym pulpicie ?

 

Powiadomienia. Skoro modyfikowanie androida to norma to co szkodzi zrobic jailbreaka i dograć oddzielna apke obsługującą powiadomienia.

 

Samsung galaxy s2 jeśli mnie też masz zamiar pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iosa używałem w wersji 6.1 na ipadzie mini oraz ip5. Zdjęcia w aplikacji telefonu przy liście kontaktów ? Magiczny ios masz czy cydia poszła w ruch. Klawiatura i bledy. Dobre naprawdę. Szkoda ze tylko słownik jest ułomny strasznie. minicomp kup ip4s albo ip5 jak boli Cie s2 i będzie po problemie. Nawet już powinno być bo ze stopki wnioskuje ze ip5 masz.

Co w androidzie nie działa z kontaktami ?

Direct dial ? T9 czy może skrót na destop'ie ?

 

UP

Skoro ios taki turbo io po co jb i cydia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w aplikacji telefonu przy liście kontaktów ? Magiczny ios masz czy cydia poszła w ruch.

iOS 6.1 iPhone 5 - Do każdego kontaktu mogę dodać zdjęcie.

 

 

 

 

 

i super a mozesz odpalajac liste je widziec ?

 

Ani jeden system ani system nie jest idealny ale wpisy niektórych nad dramatycznością androida są mocno podkolorowane.

Dla tych 2 aplikacji uzywam TELEFONU na androidzie:

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności