Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

A Wasza obrona jest ciągle taka sama: 'X będzie myślał przez Y sekund kiedy będziecie najbardziej potrzebować, żeby wykonać połączenie tudzież skorzystać z podstawowych funkcji' - co z tego, że praktycznie nigdy to się nie dzieje. Teoretyzowanie jest po Waszej stronie, zdecydowanie. Szkoda gadać. Przecież żaden inny user nie może mieć telefonu który działa sprawniej skoro mój nie działał tak, jak należy.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teus, Ciebie dotyczyło się bardziej to, że nie wypowiadasz się obiektywnie, a wypowiedzi subiektywne nigdy nie są traktowane serio. Naturalnym jest, że masz do tego prawo, tego Ci nie odbieram.

 

I, Filas, chciałbym zobaczyć wypowiedź osoby, która posiadając 4S rzeczywiście nabrała się na to, że ten "nowy" iPhone, który jej prezentują to iPhone 5. Jeśli takie osoby rzeczywiście były to cóż - na pewno nie był to zaawansowany użytkownik, który interesuje się tą tematyką, więc miał do tego prawo. Ale nie wrzucaj wszystkich użytkowników Apple do jednego wora i nie rób z nich idiotów.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teus, Ciebie dotyczyło się bardziej to, że nie wypowiadasz się obiektywnie, a wypowiedzi subiektywne nigdy nie są traktowane serio. Naturalnym jest, że masz do tego prawo, tego Ci nie odbieram.

 

I, Filas, chciałbym zobaczyć wypowiedź osoby, która posiadając 4S rzeczywiście nabrała się na to, że ten "nowy" iPhone, który jej prezentują to iPhone 5. Jeśli takie osoby rzeczywiście były to cóż - mają ku temu prawo. Ale nie wrzucaj wszystkich użytkowników Apple do jednego wora i nie rób z nich idiotów.

Na pewno nie wrzucam wszystkich do jednego wora - ta część, którą widziałem w internecie (baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo pokaźna) dobitnie pokazuje, że połowa userów to kompletni idioci.

 

Mikołaj, jesteś znawcą: http://xolo.in - popatrz, już nawet jest coś takiego. A to był dopiero kwiecień - tak, biega na Andro ale na wersji x86. Problem?

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teus, Ciebie dotyczyło się bardziej to, że nie wypowiadasz się obiektywnie, a wypowiedzi subiektywne nigdy nie są traktowane serio. Naturalnym jest, że masz do tego prawo, tego Ci nie odbieram.

 

I, Filas, chciałbym zobaczyć wypowiedź osoby, która posiadając 4S rzeczywiście nabrała się na to, że ten "nowy" iPhone, który jej prezentują to iPhone 5. Jeśli takie osoby rzeczywiście były to cóż - mają ku temu prawo. Ale nie wrzucaj wszystkich użytkowników Apple do jednego wora i nie rób z nich idiotów.

Na pewno nie wrzucam wszystkich do jednego wora - ta część, którą widziałem w internecie (baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo pokaźna) dobitnie pokazuje, że połowa userów to kompletni idioci.

 

Mikołaj, jesteś znawcą: http://xolo.in - popatrz, już nawet jest coś takiego. A to był dopiero kwiecień - tak, biega na Andro ale na wersji x86. Problem?

Ale myślę, że podobną akcję można by było zrobić z inną marką telefonów i również wkręcić nie zaznajomionych z tematem ludzi.

 

ZTE też ma w ofercie taki model, jest to Grand X In, mój brat właśnie sobie takiego kupił i przyznam szczerze, że zaskoczyła mnie jego działanie. Ale jest to świeży telefon, nic na nim nie ma, więc zobaczymy z czasem.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo pozdrowię biednych ludzi z kiedysiejszego eksperymentu z iP4S, gdzie mówiono zarówno ludziom, którzy nigdy go na oczy nie widzieli jak i USEROM, że 4S to 5 i połowa z nich ślepo twierdziła, że ten 4S to naprawdę 5. Wow, a potem jak kupią to nagle wielkie '4S to był fatalny'.

 

Podobnie by było z innymi telefonami, to żaden przykład i nie wiem do czego ma zmierzać.

 

Azahiel, nie rozumiem, czy popierasz moje zdanie, czy je krytykujesz, czy wstrzymujesz się od opinii, ale zacytowałeś mój post i nie wiem pod co go podpiąć :)

 

 

popieram i to mocno. Bo chwalić się tym i tym to każdy potrafi. Gdyby jednak zrobic dobry system to te wartości ile ktoś ma mhz, ile gb ramu itp- by nie miały znaczenia :)

 

@up- i ja mam to samo- ja chce telefon który jak mam i nie wiele w nim zrobię to ma mi chodzić... Sorry- ja wiem śa customy itp- ale mnie to nie kręci. Ja chce dobry tel

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że co najmniej dwóch gości w tym filmiku posiadało sprzęt Apple, a kilku twierdziło z grubsza, że jest dużo lepszy - w domyśle wiedzieli do czego porównują, prawda?

 

Właśnie, x X x - jak się sprawują najnowsze wersje iOS na sprzętach pokroju 3GSa: gdzieś słyszałem, że potwornie laguje.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj gdzie ta twoja wiedza :) Trzeba być na bieżąco => The OS of choice for TPM VIPNI is Microsoft Windows 8 Pro (not Windows RT for ARM), which Dual boots along with the secondary mobile operating system Windows Phone 8. This is possible with the power of “ARM” because this whole system is powered by Quad Core ARM Processor.
+ inny "TPM' na x86 a nie x86 na ARM jak wyzej.

RAM – 2GB (x86)
Processor – Dual Core 2 GHz x86 (Under clocked to 800 MHz and working on ultra-low voltage to stay super cool with low energy consumption and heat emission).
Poczytaj więcej tutaj: http://www.thepowermachines.com/mobile-innovation/tpm-vipni/

Btw. lekarstwem na "natychmiastowe" uruchomianie dialera w twoim se moze byc to:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

TPM-VIPNI___ALL-ITS-GLORY_WALLPAPER_____

Edytowane przez Teus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, x X x - jak się sprawują najnowsze wersje iOS na sprzętach pokroju 3GSa: gdzieś słyszałem, że potwornie laguje.

 

A dlaczego kierujesz to pytanie do mnie? Nie wiem, nie mam 3GSa, ale z tego co widziałem 3GS na iOS 6.0.1 bez JB działa tak płynnie jak działał na wcześniejszych wersjach iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie ma sensu się przekonywać co lepsze i gorze- wszystko dla ludzi. Ja wam powiem jak ja to widzę ze swojego punktu widzenia- jestem normalnym userem. Wymgam podstawowych zasad działania- rozmowa, sms, internet, jakieś tam proste aplikacje, gry itp. teraz- tak myślisz- na ile mój telefon będzie wspierany (czyli trzeba kupić nowy model najlepiej w kij drogi), na ile to wytrzyma w praktyce itp. Prawda jest taka że pewnie jakbym kupił iphona 5 to bym miał spokój dopóki by mi nie padł sam z siebie. Ile takich ludzi jest? mnóstwo. Serio. Why nie biore iphona- drogi i za mały jak dla mnie. Dlaczego andek mi się nie podoba? - wyścig zbrojeń. nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowałem pytanie do Ciebie bo może miałeś z tym styczność - wiem, że swego czasu znajomy z klasy zmieniał właśnie OS na chyba iOS5 na 3GSie i musiał reflashować na stary, bo tak zalagowało, że nie dało się uzytkować.

 

Ja bym nie toczył tej świętej wojny gdyby nie święte przekonanie Appleuserów o tym, że zamknięty system jest lepszy bo tak...

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowałem pytanie do Ciebie bo może miałeś z tym styczność - wiem, że swego czasu znajomy z klasy zmieniał właśnie OS na chyba iOS5 na 3GSie i musiał reflashować na stary, bo tak zalagowało, że nie dało się uzytkować.

 

Ja bym nie toczył tej świętej wojny gdyby nie święte przekonanie Appleuserów o tym, że zamknięty system jest lepszy bo tak...

 

Filas:

 

 

Ja nie widzę różnic pomiędzy 3GS a przykładowo 4. Widocznych różnic i lagów. Więc chyba można to włożyć pomiędzy bajki.

 

A tak BTW właśnie został udostępniony JB dla iOS 6 w wersji untethered dla wszstkich urządzeń.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio (od ok. pół roku) nie zagłębiam się w temat bo mam dość.

 

Co do SE mam w dupie tweaki, sam robiłem własne ROM i wiem, że po prostu kod jest zaśmiecony i tweaki nie rozwiązują problemu u źródla a tylko je maskują.

 

Co do Windows 8 PRO, ja miałem przyjemność obcowania z RT.

 

Nie ma telefonu z X86 na szerszą skalę i to się raczej nie zmieni przez licencję oraz ewentualne koszta produkcji jak i komplikację budowy telefonu :)

 

Ja dialer mógłbym sobie zrobić, baa miałem na Soli własny ROM, ale są pewne granice, których bez rekompilacji źródła czy to kernela się przeskoczyć nie da.

 

A spora część kodu jest zamknięta bądź "prawie otwarta" bez dokumentacji.

 

TPM fajny, ale to także ARM powered. Dla mnie namiastką X86 są Atomy np: taki jak w ZTE Grand X In, to działa świetne muszę przyznać, moja Sola czy Xperia S ssie pałkę przy szybkości tego chinczyka :)

 

Ratunkiem dla GSM jest po prostu nowy system albo porzucenie ARM-ów. tak samo jak kiedyś PC musiał porzucić DOS-a. Tak samo jak teraz powoli przechodzi się na X86-64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co masz przeciwko rekompilacji źródła czy to kernela? Skoro to przecież wszystko prościzna.

A Atomy to przecież już natywne x86, słabe, ale natywne.

Co do x86: Intelowi byłoby na rękę wejść, pozamiatać i wyjść z kasą.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten słaby atom w natywnym środowisku zjada te ARM-y, widać to jak na dłoni a i możliwości platformy większe.

 

Rekompilacja kodu w ciemno bez wiedzy albo z wiedzą częściową to masochizm, dlatego np CM postaje tak długo i ciągle ma bugi.

 

A nie każda firma swoją drogą udostępnia źródła, też jest coś takiego, że sterowniki do tel są własnością nie firmy co go sprzedaje a producenta SoC i podlegają licencji tego drugiego.

 

Dlatego do dziś nikt nie zrobił magicznych sterowników do Adreno, Mali, PoverVR itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten tweak nie powiniennes od razu miec w dupie.. bo on cos zmienia a nie maskuje.. calkowite zarzadzanie ramem.. eliminuje np redraw launchera... Warto poczytać, co do TPM, to wyjdzie prawowita wersja na dual core x86 a nie na arm :) owszem bedzie i wersja arm, ale mam na mysli teraz x86 jednak :P

( a zrobic wlasny rom.. co w tym strasznego? jest mnóstwo tutków na xda jak skompilowac dany build.. np: cm10.1 )

Edytowane przez Teus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytajac ten temat mam wrażenie, że Wy po prostu nie wiecie o czym piszecie. Wiedza szczątkowa, pisanie głupot zarówno o iOs, Androidzie i Windows.

Po kolei więc:

1. Mikołaju drogi, dekadę temu miałeś 12 lat. A smartfony były w powiajakach i kosztowały niezłą kasę.

2. ARM to architektura procesora, na których zbudowany jest iPhone, większość androidów i windows mobile.

3. Zarówno iOS jak i Android są LINUXAMI, i bez opensourcowego unixa by ich nie było. Obydwa zresztą są oparte na debianie.

4. iOS jest systemem ZAMKNIĘTYM, a Android otwartym. A to powoduje, że z jednym są mniejsze problemy niż z drugim. Oczywiście coś za coś.

5. iPhone4 i Samgung GalaxyS i9000 to bliżniacze platformy (prawie, ale w dużym skrócie to tak). i9000 działa jak burza na Cynaogen 10. A z tego co pamiętam, to nawet ktoś na nim postawił iOS.

 

Sam używam Androida (Acer iconia A701), Windows mobile 7.5 (lumia 800), Symbian Belle (nokia E7) a szukam iPhone 4S - bo jako ostatni ma odpowiednie złącze do moich potrzeb. Nie lubie Apple i jego polityki zamykania sprzętu, ale ma to sens z większej perspektywy.

 

Co do BB, to w zeszłym roku mieli 2 tygodnie awarii, uziemili pół cywilizowanego świata. W tym roku już jedna 3-dniowa. Akurat ta firma ma jeszcze długą drogę przed sobą. I żadne pienia pochwalne na wybieraniu numeru karetki nie podważą faktów. Oczywiście miałem problemyt z wieszającym się systemem zarówno w Androidzie, jak i w Symbianie, w WM6.5. A dzisiaj byłem świadkiem jak do serwisu GSM przyszedł Pan, który za diabła nie mógł do iPhona 4 wpisać pinu. Ot telefon go nie przyjmował i tyle. Do tej pory, jako telefon, nie zawiodła mnie tylko Lumia, która zawodzi mnie jako smartphone.

 

A jeśli już tak bronicie swoich racji, to chociaż poproście o jakieś dofinansowanie, bo Wasze przekonywanie innych wpływa na wyniki sprzedaży poszczególnych marek. Ja bym zarządał jakiejś prowizji.



A nie każda firma swoją drogą udostępnia źródła, też jest coś takiego, że sterowniki do tel są własnością nie firmy co go sprzedaje a producenta SoC i podlegają licencji tego drugiego.

 

Umowa Open Source, na podstawie której z Androida korzystają różni producenci wymaga od nich żeby udostępniali kod źródłowy swoich sterowników zaszytych w system. I tak też robią, tylko trzeba wiedzieć jak do tego dotrzeć. A wielu, którzy wiedzą nie chce się tego robić za darmo, no i dlatego CM jest zabugowany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki sa na licencji, kupowane są razem z SoC :)

 

Pierwszy smartfone miałem w wieku 13 lat była to pamiętna Nokia 7650, potem poszło już z górki :)

 

Pierwszy Windows Mobile to HTC Touch Pro w 2009 roku, wcześniej same symbiany oraz WM-y znajomych.

 

To Windows też jeste Unixem bo ma (kiedyś miał napewno) sporo kodu z niego, to tak nie działa przez lata naleciałosci maleją.

 

Umowa open source jest jaka jest, ale nie wiem jak dziś HTC do dziś nie udostępnia całego kodu HTC Sense np, producent SoC też nie Ci nie da dokumentacji układu ani kodu sterowników, wszystkie próby zabaw z tym to inżyniera wsteczna, czyli dekompilacja kodu do formy maszynowej i grzebanie często na chybił trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 24 strony powtarzacie te same argumenty tylko zmieniacie słowa.... Kiedyś przychodzi czas że zabawa idzie na bok a jedyne czego będziecie chcieli to szybko wykonać pierdzielone połączenie wtedy docenicie sprzęt typu Blackberry albo Iphone...... Nikomu nie życzę ale miałem kiedyś przypadek że musialem zadzwonić na pogotowie....wiecie jak przeklinałem pod nosem na andka który myślał podczas wybierania połączenia ?

 

Ale lepiej pisać że my jesteśmy zaślepieni , pewnie.....nie wiem kto tam wyżej pisał ale odpowiem , myślisz że jakby mój Nexus był dobry to bym go wymienił ? Myślisz że mi się chce dopłacać 700 zł do 4S bo mam taką fanaberię ? Nie , to jest po prostu rezulat posiadania wszystkich platform i wyciągania wniosków.

A Wy robicie może coś innego? Zanim się nie odezwaliśmy, to Wasza dyskusja wyglądała jak "ochy i achy" fanatyków.

Teraz przejdźmy do sedna. Zrobiłem test. Note II ma skrót do dialera na lockscreenie. Odblokowuje ekran (praktycznie natychmiastowo), przeciągam ikonke telefonu i już mogę wybierać numer. Nie wiem, gdzie tutaj miałby być problem i na co mam czekać. Nie wspominam o fakcie, że chcąc na szybko zadzwonić na jakiś numer - zakładając, że nie jest to numer często wybierany - znajdę go znacznie szybciej metodą T9, niż normalnie w iP.

Co do Galaxy Nexusa, albo oszukujesz sam siebie, albo coś w nim namieszałeś. Naprawdę, nie będę pisał, że Note II czy SGS3 nie mają lagów, bo są sytuacje, że mają, jak na przykład pierwsze otwarcie kontaktów, które trwa około 2-3s. No ale Galaxy Nexus i jego czysty Android - tutaj tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows NIGDY NIE BYŁ UNIXEM !!! skądś Ty wziął tą herezje ? Microsoft popełnił swojego czasu DOS, który był główną konkurencją unixa i nie miał z nim nic wspólnego.

Jeśli sprzedajesz urządzenie kompletne, w ktorym jest zastosowane rozwiazanie open source lub jego cześć, to masz obowiązek na mocy licencji open source udostępnić swój wkład w ten projekt również na licencji open source - sterowniki są kodem modyfikującym jądro, a więc podlegają licencji open source. Sense nie jest modyfikacją kodu źródłowego, tylko aplikacją działającą w środowisku. Nie podlega takiemu licencjonowaniu.

 

I ja naprawdę wiem o czym piszę - zajmuję się tym zawodowo. Występuję czasami również w roli biegłego sądowego (tak mam uprawnienia).



Fatso bo jak BIS uziemili to już świat stanął tak ? Proszę cię....nawet nie odczułem tego a o awarii dowiedziałem się z sieci.

Ale bank w którym pracuje, do zeszłego roku opierał się, również dzięki opiniom ludzi takich jak Ty, na BB. Po 2 tygodniowym urlopie baaardzo płatnym, zmienił platformę. Proszę Cie, nie pisz o rzeczach których kompletnie nie rozumiesz, bo z omnibusa szybko zostaniesz sprowadzony do kategorii gimbusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności