Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: jak to jest z patentami software'owymi? Zawsze myślałem, że takiego czegoś nie ma (w sensie patentowania funkcji) i patentuje się konkretne algorytmy.

Nie mam teraz tej "listy patentów naruszonych", ale chyba były też rzeczy w stylu tap-to-zoom...

 

Jeśli można opatentować zaokrąglone rogi w prostokącie i wygląd ikonek to znaczy że granica absurdu nie istnieje... Na ile sposobów można powiększać obraz na ekranie, na ile sposobów można go przewijać w górę i w dół? System patentowy w USA oraz ich wymiar sprawiedliwości uznając tak niedorzeczne patenty przyczyniają się do wstrzymania rozwoju technologii w urządzeniach mobilnych. Jak zwykle zapłacą za to konsumenci.

Ale wspierają rodzime firmy. Ja się dziwię że Motorola z ich patentami na łączność komórkową nie wytoczyła ciężkich dział. Było by ciekawie... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://pclab.pl/news50988.html

Nie zamierzam nawet tego komentować.

 

Tutaj też "jabolowy_kwiatek":

 

http://tech.wp.pl/ka...ml?ticaid=1f26b

 

Tak śmiesznie że aż strasznie...

 

 

Nie skomentuję tego... To już jakaś psychoza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja uważam że apple to sekta? :D

 

BTW zastanawialiście się co by było gdyby inne firmy robiły to samo co apple? Np ID software (wolfenstein, doom, quake) mógłby opatentować widok first person w grach i teraz pozywać activision o modern warfare ;) Oczywiście nie byli pierwszymi którzy zrobili takie gry ale jako pierwsi odnieśli sukces takowymi. Dokładnie tak samo jest w przypadku apple i ich pozwów o prostokątne kształty z zaokrąglonymi rogami.....

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/news50988.html

Nie zamierzam nawet tego komentować.

Stawiam że jak to zaimplementują w iPhone to może być dla nich baaaaardzo zgubne. Swoją drogą pomysłodawca upadł chyba na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja uważam że apple to sekta? :D

 

BTW zastanawialiście się co by było gdyby inne firmy robiły to samo co apple? Np ID software (wolfenstein, doom, quake) mógłby opatentować widok first person w grach i teraz pozywać activision o modern warfare ;) Oczywiście nie byli pierwszymi którzy zrobili takie gry ale jako pierwsi odnieśli sukces takowymi. Dokładnie tak samo jest w przypadku apple i ich pozwów o prostokątne kształty z zaokrąglonymi rogami.....

Nie jesteś sam :P

 

Sami strzelają sobie w kolano. I dobrze. To co siedzi Apple we łbie jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goophone to jedni z tych co podróbki robią i stworzyli kopię idealnie imitującą spodziewany wygląd nowego smartfona Apple'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehe, szczególnie się tu Apple popisało, wprowadzając w iOS 5 górną belkę z Androida 1.6. Już lepsze takie nazwy, niż wszystko z i na początku słowa. I jak się będzie nazywał najnowszy model telefonu? Odkrywczo The New iPhone?

 

Edytowane przez ortega
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te nazwy są komiczne...

Nazwy wersji są zgodne z tradycją linuksową, stąd "dziwność". Ubuntu choćby ma przecież podobnie. Z resztą takie nazwy powodują że wersje są bardziej charakterystyczne i łatwiej identyfikowalne (2.3.5 od 2.3.7 mało kto odrózni i mało kogo obchodzą ale już Gingerbread od Froyo każdy ogarniety w temacie odróżni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te nazwy są komiczne...

Nazwy wersji są zgodne z tradycją linuksową, stąd "dziwność". Ubuntu choćby ma przecież podobnie. Z resztą takie nazwy powodują że wersje są bardziej charakterystyczne i łatwiej identyfikowalne (2.3.5 od 2.3.7 mało kto odrózni i mało kogo obchodzą ale już Gingerbread od Froyo każdy ogarniety w temacie odróżni).

 

Zgodze się z Tobą. Chodzi mi o to, że nazewnictwo jest niepoważne. Czekamy teraz na wersję guma balonowa, a potem ciasto kakaowe, wuzetka, lasagne'a, spaghetti, ziemniaki, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności