Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałem przez ponad rok 3GSa i nigdy się nie zwiesił, zdarzało się, że płynna obsługa interface'u graficznego lekko nie nadążała, ale to nie jest jeszcze zwiecha. Za to miałe przez podobny okres czasu HTC HD2, który był tragiczny, jeśli chodzi o stabilność.

W sumie jest mi to obojętne, bo teraz nie mam telefonu z OSem, ale, jak dotąd, nie znalazłem niczego bardziej stabilnego, przyjaznego w obsłudze i dopracowanego od iPhone'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, po doświadczeniach z Windowsem Mobile, mogę bez wątpliwości powiedzieć, że nie ma startu do iOSa. Telefon robił co chciał, jednego dnia działał super-płynnie, następnego dotyk działał z półsekundowym opóźnieniem i to nie tylko w moim egzemplarzu. Update'y resety niewiele pomagały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, po doświadczeniach z Windowsem Mobile, mogę bez wątpliwości powiedzieć, że nie ma startu do iOSa. Telefon robił co chciał, jednego dnia działał super-płynnie, następnego dotyk działał z półsekundowym opóźnieniem i to nie tylko w moim egzemplarzu. Update'y resety niewiele pomagały.

Uzywam WP7 jako swoja glowna platforme kawal czasu i jedyne co moge powiedziec to ... bollox. Windows Phone 7 ma inne problemy, ktore zdaja sie byc w koncu przez M$ zauwazone. Nie wiem jakich telefonow uzywales - w kazdym razie majac w lapach Dell'a, Nokie, HTC itd - nie zauwazylem jakichs problemow z dotykiem - czy magicznym zwalnianiem i brakiem plynnosci dzialania. Szczegolnie odnoszac to do 3Gs'a, potraktuje Twoj post jako zart.

Edytowane przez GigereE
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi, że tak. Dużo takich sytuacji było po rozłączeniu się telefon się resetuje lub nawet w trybie uśpienia telefon łapie zwieche i reset :)

 

Tak się właśnie tworzą różne teorie spiskowe i rozsiewanie w sieci nieprawdziwych, nie sprawdzonych informacji. Jak napisał MathU - powinieneś od razu o tym pomyśleć, a nie "fe, nie dobry iOS, bo się zawiesza, zhejtuje go w sieci" ;) Ty czy ktoś, kogo to dotyczy. Nieważne. Czasem po prostu trzeba najpierw pomyśleć, zanim coś się rozpuści w sieci, niestety niektórym osobom tej funkcji brakuje i idą na łatwiznę.

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać na wniosek o upadłość RIM - przejmie ich albo Google, albo Microsoft (raczej ten drugi) i wypuszczą Blackberry działające na normalnych pakietach internnetowych - wtedy pożegnam się z dotykowymi smartfonami.

 

A w ogóle to dziś iPhone kończy 5 lat. Proponuję obejrzeć pierwszą prezentację telefonu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=6uW-E496FXg

 

i uświadomić sobie, że w tamtym momencie nie istniały na rynku telefony dotykowe w takiej formie (były palmtopy, ale to zupełnie co innego). W szczególności Apple wymyśliło takie rzeczy jak:

 

- scrollowanie z symulacją bezwładności

- gesty służące do zoomowania

- sklep z aplikacjami

- interfejs oparty o przewijane w pionie listy

- gridy z ikonkami aplikacji

- slider do odblokowywania ekranu

 

Kazdy telefon z Androidem jest udoskonaloną KOPIĄ iPhone. W tym jednym przypadku Apple naprawdę wymyśliło coś na nowo i ustanowiło standard dla smartfonów dotykowych. Zarzuty o kopiowanie rozwiązań z Androida w iOS5 (np. notyfikacje) wydają mi się z tego powodu śmieszne. Gdyby nie pomysły powyżej, telefony z Androidem wyglądałyby jak ulepszona wersja PalmOS. Dopiero Microsoft ze swoim WP próbuje tworzyć coś nowego.

Edytowane przez MathU
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] W szczególności Apple wymyśliło takie rzeczy jak:

 

- scrollowanie z symulacją bezwładności

- gesty służące do zoomowania

- sklep z aplikacjami

- interfejs oparty o przewijane w pionie listy

- gridy z ikonkami aplikacji

- slider do odblokowywania ekranu

 

Zapomniałeś jeszcze o "unikalnym" :D kształcie iphona, o który toczyły się spory sądowe m.in. z Samsungiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na 5.1.1. znów się zrestartował po rozmowie... chyba muszę go oddać do serwisu :(

 

@xXx - jak by co, nie jestem hejterem iOS. Wręcz przeciwnie iOS jest przewodnikiem w smartfonach. W Androidzie co tylko można jest upodabniane do iOS. Widocznie moje problemy z ajfonem są rzadkością. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe patenty Apple widzieli? :http://www.patentlya...n-displays.html

 

A widzieli jak apple dostało po nosie od Motoroli: http://socialbarrel.com/motorola-scores-win-vs-apple-in-us-court-sort-of/39500/ ? Nareszcie, przypomniano apple że patenty to miecz obusieczny... :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja wole Androida, głównie dlatego że można z niego bardzo wiele wycisnąć. Fakt faktem że stockowy telefon z Androidem moim zdaniem nie ma startu do iOSa, ew. jeżeli są to telefony z nakładkami, np. HTC którego HTC Sense jest świetne. Gdybym miał dostać iPhona po na prawdę promocyjnej cenie to może bym się skusił, ale za normalną cenę wole coś na androdzie + mody ;) Wszystko zależy od tego co kto lubi, jak ktoś nie ma ochoty się bawić to iPhone jest gotowy out-of-the-box, a jak ktoś chce się bawić zostaje Android ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak samo nie rozumiem co złego robi Wam iTunes. Ja również byłem sceptycznie nastawiony do jakichkolwiek urządzeń Apple, ale moje zdanie zmieniło się, gdy zacząłem z nimi na poważnie się zapoznawać. I nie brakuje mi niczego. Nie brakuje mi slotu na karty pamięci, zarządzania bez programu - po co mi tryb pamięci masowej, jeśli wszystko mogę tak samo sprawnie wrzucić za pomocą programu? I nie uważam aby było to, jak to napisał soulreaver "niewolnicza polityka konsumencka" (przy okazji prowokując dalszą dyskusję w tym kierunku, a i tak niczego nikomu nie udowodnisz), ale masz prawo mieć swoje zdanie, tak samo jak ja i inny mają swoje.

 

Mam nadzieję że każdy ma swoje zdanie i oby tak zostało :). Nie mam też zamiaru nikomu niczego udowadniać. Co do itunes to jest kilka cech które uniemożliwiają mi korzystanie z niego m.in:

 

- Mam kilka komputerów (stacjonarny z Win7, laptop z Win7, laptop z Linux) do których podłączam mój telefon. Niestety nie mogę zainstalować itunes na Linuxie co uniemożliwia mi korzystanie z urządzeń firmy apple.

 

- Synchronizacja muzyki w itunes muzyki jest jest jednokierunkowa. Często przenoszę za pomocą telefonu pliki muzyczne pomiędzy moimi komputerami, niestety itunes również nie daje mi takiej możliwości.

 

- Jeżeli po synchronizacji mój laptop zostanie np. przejechany przez walec drogowy to nie będę mógł przenieść swojej muzyki z powrotem z iphona do nowego laptopa.

 

- Brak obsługi FLAC.

 

- Brak możliwości tworzenia automatycznych playlist na podstawie zawartości folderów; Na komputerze mam muzykę posortowaną w folderach, niestety itunes wrzuca wszystko do "jednego wora".

 

Generalnie synchronizacja z szyfrowaniem jednokierunkowym ogranicza IMO możliwości komunikacji z iphone na tyle że przeważa to nad niewątpliwymi zaletami tych urządzeń.

 

Tylko standardowy player do muzyki (podobnie zresztą jak i wszystkie inne odtwarzacze plików) wymagają jednokierunkowej synchronizacji. Zewnętrzne programy już nie. Można wrzucać na nie i zrzucać z nich pliki z każdego komputera z zainstalowanym programem itunes.

 

Brak obsługi .flac dotyczy standardowego playera. To trochę tak jakby mówić, że windows xp nie obsługuje plików .mp3 bo w standardzie nie ma kodeków. Są playery odtwarzające pliki .flac - cena: <10zł.

 

Katalogowanie muzyki folderami (i odtwarzanie) jest dostępne w innych playerach do muzyki oprócz standardowego. Jedyne co trzeba zrobić to ręcznie utworzyć folder w programie. Pierwszy import biblioteki co prawda zajmie trochę czasu, ale kolejne albumy to kwestia kilku sekund - wysoka szybkość transferu danych ipodów zwraca ten czas. Korzystając z niestandardowego playera można zrucać/wrzucać muzykę z dowolnego komputera.

 

Z programu Equalizer Pro mam bezpośredni dostęp do biblioteki standardowego playera oraz mogę na niego wrzucać muzykę z dowolnego komputera i odtwarzać folderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich ludzi twierdzących że Apple wszystko wynalazło i jest super świeże: http://techtalk.dice...art/td-p/292246 . Otóż nie, oni błyskotliwie zbierają pomysły innych, zastrzegają je jako swoje i opakowywują to w marketingową otoczkę. Nie mam zamiaru nikogo hejcić w tym momencie, chciałem tylko naprostować parę faktów nt. "innowacyjności" spod znaku Jabłuszka.

EDIT: załączam jeszcze nagranie które wpadło mi dzisiaj w łapska:

... Bardzo ładne zebranie wielu mitycznych "wynalazków" Apple które tak naprawdę pojawiały się wcześniej w historii. Edytowane przez Filas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich ludzi twierdzących że Apple wszystko wynalazło i jest super świeże: http://techtalk.dice...art/td-p/292246 . Otóż nie, oni błyskotliwie zbierają pomysły innych, zastrzegają je jako swoje i opakowywują to w marketingową otoczkę. Nie mam zamiaru nikogo hejcić w tym momencie, chciałem tylko naprostować parę faktów nt. "innowacyjności" spod znaku Jabłuszka.

EDIT: załączam jeszcze nagranie które wpadło mi dzisiaj w łapska:

... Bardzo ładne zebranie wielu mitycznych "wynalazków" Apple które tak naprawdę pojawiały się wcześniej w historii.

 

Na szczęście tylko urząd patentowy w USA jest na tyle głupi by patentować zaokrąglone rogi w prostokącie. Na jednym z zagranicznych portali znalazłem trafny komentarz dotyczący wyroku w sprawie Apple vs. Samsung; "It seems the jury was on the Apple juice".

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tylko urząd patentowy w USA jest na tyle głupi by patentować zaokrąglone rogi w prostokącie. Na jednym z zagranicznych portali znalazłem trafny komentarz dotyczący wyroku w sprawie Apple vs. Samsung; "It seems the jury was on the Apple juice".

Jakoś nie wydaje mi się żeby sąd z USA był bezstronny w starciu firm z USA i Korei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tylko urząd patentowy w USA jest na tyle głupi by patentować zaokrąglone rogi w prostokącie. Na jednym z zagranicznych portali znalazłem trafny komentarz dotyczący wyroku w sprawie Apple vs. Samsung; "It seems the jury was on the Apple juice".

Jakoś nie wydaje mi się żeby sąd z USA był bezstronny w starciu firm z USA i Korei...

 

Spiskowa Teoria dziejów? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak to jest z patentami software'owymi? Zawsze myślałem, że takiego czegoś nie ma (w sensie patentowania funkcji) i patentuje się konkretne algorytmy.

Nie mam teraz tej "listy patentów naruszonych", ale chyba były też rzeczy w stylu tap-to-zoom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak to jest z patentami software'owymi? Zawsze myślałem, że takiego czegoś nie ma (w sensie patentowania funkcji) i patentuje się konkretne algorytmy.

Nie mam teraz tej "listy patentów naruszonych", ale chyba były też rzeczy w stylu tap-to-zoom...

Slide to unlock jest patentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj iPod pierwszej albo drugiej generacji złapał fajną fazę. Leżał rozładowany w szafie, więc go podłączyłem do kompa, aby naładować. Ładuje się, włącza się, stwierdza, że jednak mało mu baterii, wyłącza się i ładuje dalej. I tak w kółko przez kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak to jest z patentami software'owymi? Zawsze myślałem, że takiego czegoś nie ma (w sensie patentowania funkcji) i patentuje się konkretne algorytmy.

Nie mam teraz tej "listy patentów naruszonych", ale chyba były też rzeczy w stylu tap-to-zoom...

 

Jeśli można opatentować zaokrąglone rogi w prostokącie i wygląd ikonek to znaczy że granica absurdu nie istnieje... Na ile sposobów można powiększać obraz na ekranie, na ile sposobów można go przewijać w górę i w dół? System patentowy w USA oraz ich wymiar sprawiedliwości uznając tak niedorzeczne patenty przyczyniają się do wstrzymania rozwoju technologii w urządzeniach mobilnych. Jak zwykle zapłacą za to konsumenci.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności