Skocz do zawartości

Yamaha EPH100 nowa gwiazda świata dynamicznych IEMów?


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szukacie podobnego brzmienia co w M50 to nadadzą się Earsonics SM3 ale po korekcji. Jak podbijałem na Nano 2G skraje pasma (bas o 3 dB, górę o 6) to brzmienie było bardzo podobne do ATH, z tym że górka i tak w mniejszej ilości. Ale przekaz bardzo podobny. To samo mógłbym powiedzieć o SM2, z tym że w nich już basu nie trzeba podbijać:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
dzieki za odpowiedz. prawdopodobnie nabede i przetestuje. najwyzej trzeba bedzie odtwarzacz wymienic kiedys jak bedzie za mrocznie.

 

Sam nie uwazam ich za szczegolnie ciemne, natomiast warto dobrac do nich odtwarzacz, bo prawde mowiac, co potrafia pokazuja dopiero na stacjonarnym zrodle, szczegolnie bas jest fenomenalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie jak one sie prezentuja w porownaniu do ex85 i ne700x. probuje znalesc chyba wszedzie osobe ktora moze to dla mnie zrobic i narazie bez skutku.

poniewaz czekam juz prawie 3 miesiac az moje nuforsy wroca z naprawy to se te jamaszki kupilem (i tak je mialem kupic). wygrzewaly sie juz jakies 24 godziny i narazie moge powiedziec ze mniej wiecej stosunek cenowy pokazuje jak maja sie do nuforsow. choc mysle ze bedzie jeszcze lepiej i jak jakims cudem wroca do mnie ne700 i jak dam rade to napisze wiecej szczegolow. sa napewno ogolnie leprze (nuforsy mi sie tez bardzo podobaly) ale tez jakos podobne do nich.

aha i jak dlamnie nie sa specjalnie "mroczne" zreszta tak jak i nuforsy

to jezeli chodzi o dzwiek

duzo lepiej izoluja i moja wiekszy efekt mikrofonowy

ale sa bardzo niewygodne jak dlamnie - normalnie bolesnie wzynaja sie w kanały (ktore zdaje sie ze mam ostro niesymetryczne;)

uzywam teraz rozmiaru s (ss,s,m,l,ll) - kurde mam nadzieje ze to przejdzie bo bende musial je opylic chyba

Edytowane przez Brombo Turtle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupione, ale jutro juz zwracam na gwarancje. trafila mi sie wada o ktorej bylo sporo mowione na head-fi. prawa sluchawka gra ciszej, i czasem sie zalacza normalnie

 

Mialem to samo. Na gwarancji prawdopodobnie wymienili przetworniki. Uzbroj sie w cierpliwosc, ja czekalem miesiac czasu, warto dowiadywac sie potem w samym serwisie i trzymac reke na pulsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo. Na gwarancji prawdopodobnie wymienili przetworniki. Uzbroj sie w cierpliwosc, ja czekalem miesiac czasu, warto dowiadywac sie potem w samym serwisie i trzymac reke na pulsie.

gdzie ta gwarancja realizowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez w top hifi i mi wymieniono. nie bez lekkich problemow. pracownicy zapewniali ze jest z nimi wszystko ok i ze dystrybutor nigdy nie spotkal sie z takim wypadkiem. ludzie dosc mili wiec nie sadze ze mi na zlosc mowili ze dziala... tylko jak to mozliwe ze 2 pracownikow w sklepie audio nie slyszy tego co ja i 3 inne osoby ktorym dalem do sprawdzenia ?

 

jak narazie wymienione graja rowno, i mam nadzieje ze sie to nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja już mam drugą parę z top hifi i nie mam z nimi problemów, grają jak powinny. Zatęskniłem za EPH100 i musiałem sobie strzelić drugi raz :)
Polecam połączenie ze starymi ipodami, gra to bardzo bardzo przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku użyciach się przyzwyczaisz, przynajmniej u mnie to tak działa

ha no i faktycznie! najpierw przyzwyczailem sie do rozmiaru s, wczoraj pol dnia na miescie z tipsami m;)

komfort i wygoda pelna klasa a izolacja to poprostu totalna!

jestem szczesliwy ze narazie nie ma tej lipy z jedna sluchawka ciszej grajaca

 

i tu mam pytanie do wszystkich osob ktore mialy pecha: po jakim czasie najprawdopodobniej moge sie spodziewac ze zacznie jedna grac ciszej czy raczej zawsze sie to moze zdazyc?

i czy latwo jest rozpoznac ze juz jedna gra ciszej?

jeden kolega pisal tutaj ze tylko on to slyszal wiec sie zastanawiam czy roznica jest tak subtelna ze jej niezauwaze

aha i jeszcze jedna rzecz ale to pewnie wina grajka - elektronika (electro) na nich strasznie ryczy, wokale tez czasem potrafia zakuc w uszy (sa takie glosne, nie chodzi o sybilizacje), szczegolnie w uszy kuja takie dzwieki chyba z przelomu srednich i wysokich. tak mi przeszlo przez mysl ze moze podruby.. ale to pewnie wina cowona c2 (to chyba straszne scierwo jest czy nie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze z podróbami EPH-100... ale znając życie na pewno gdzieś tam już są.

U mnie na sansie zip po zmianach na korektorze w rockboxie grają bardzo fajne :) , są bardzo wygodne i dobrze izolują. Jednym słowem- sprawiają mi dużo przyjemności słuchając różnego rodzaju muzyki.

Edytowane przez bacaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności