Skocz do zawartości

Microlab 6c i 7C


lebron

Rekomendowane odpowiedzi

Może wyjdę już teraz na kompletnego debila, ale czy na pewno dobrze włożyłem kabel do połączenia głośników? Lewa kolumna tak czy siak gra bez niego, więc to może w tym jest problem? Odkręcałem te nakrętki, czerwoną i czarną, wkładałem końcowkę kabla bez izolacji i zaciskałem. Innej możliwości nie widzę, ale może powinienem włożyć je jakoś inaczej? Przepraszam za uciążliwość, ale nie chciałbym mieć sytuacji, w której oddam głośniki na gwarancję, a okaże się, że po prostu źle wkładałem kabel.

Edytowane przez KrasnalPS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, każdy kto robi to pierwszy raz może mieć wątpliwości. Tym bardziej kiedy coś nie wychodzi.

 

Dokładnie tak - kabla używasz do przesłania sygnału, a by tak się stało musi on dotykać wtyku z jednej i drugiej strony. Dodatkowo, zaciska się go tymi "nakrętkami", by kable nie poszły gdzie im się podoba po puszczeniu ich z dłoni :)

 

Z odtwarzacza kablem 1 x jack - 2 x RCA idzie sygnał analogowy, który jednak jest zbyt cichy by odpowiednio "rozruszać" te głośniki. Dlatego sygnał jest wzmacniaczy przez wzmacniacz, który jest wbudowany w lewej kolumnie. Kolumny nie muszą być ze sobą połączone, by lewa grała. To prawa jest zależna od wbudowanego wzmacniacza tej lewej kolumny.

 

 

Swoją drogą, w ipodzie masz opcję dźwięku mono - mógłbyś wtedy słuchać pełnego pasma w mono na jednej kolumnie, np gdybyś w ogóle z jakiegoś powodu tej drugiej nie posiadał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mp3-store'-umowicze, proszę o radę.

 

Nabyłem na allegro parę Solo6C, niestety krótko można było się nimi nacieszyć. Podobnie jak u kolegi wyżej, nie działa jeden z głośników. Ten ze wzmacniaczem sprawuje się zgodnie z oczekiwaniami, drugi doprowadza do narastającej irytacji.

 

Wymieniałem okablowanie, sprawdzałem na paru źródłach, te elementy są więc wykluczone z podejrzeń. Druga kolumna działa, jednak nie zawsze – jeśli już uda się przemóc ciszę (odnoszę wrażenie, że im dłużej jest włączona, tym o to łatwiej), gra poniżej ustawionej głośności i/lub charczy/zniekształca dźwięk. Dziwne, bo miała kilka godzin, podczas których grała bez zarzutów.

 

Nie potrafię zdiagnozować przyczyny takiego stanu rzeczy, a nie zamierzam męczyć się z taką kolumną. Szkoda mi oddawać sprzęt, bo długo na niego czekałem. Nie wiem, co o tym myśleć, tym bardziej że allegrowicz wydawał i wydaje się pewny, a nie pisał o żadnej usterce (niestety przez parę dni jest nieobecny, stąd nie ma z nim kontaktu). Coś padło czy raczej jest to częsta przypadłość Microlabów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam solo 7c i dołączony kabel miał dziwną cechę. Tam były specjalnie przycięte końcówki izolacji do ściągnięcia. Myk był taki , że po zdjęciu tych końcówek głośnik lewy i tak nie grał. Okazało się, że na końcówkach nadal została cieniutka warstwa gumy/plastiku/itd. dopiero po zdrapaniu tego kabel normalnie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, posiadam solo 6. dwie kwesite. Czy jest jakaś różnica gdy podłącza się głośnik wejściem aux a pc z tyłu w głośniku? Poza tym że nie trzeba po włączeniu zmieniać pilotem na pc jak sie ma w aux podpiete?
Druga rzecz, u mnie na xonar xd/dx, strasznie dokucza bas w częstotliwości 60 Hz, jest okropny dudniący i nieprzyjemny i zamula i zagłusza muzykę, małe go zmnieszenie i glosniki mi grają dużo ładniej. I wydaje mi sie że to w dużej mierze też wina karty i specyfiki jej basu, że tak to wyolbrzymia. No i/albo wina wzmocnienia dźwięku ogólnie i wyolbrzymienia tej wady Micro.
Na starej bardzo integrze z innego kompa, dźwięk był cholernie zabrudzony ale i bas był jakby niższy i bardziej miły dla ucha i było całego dołu dużo więcej, inaczej niz nieprzyjemne łupanie 60Hz na Xonar. Na xonar gitarowe granie nie ma za dużego kopa, :(.
Z moich obserwacji radzę okolice 60 i może 120 Hz na Xonar obniżyć o 2-3 DB( około, bo ciężko oszacować w nieprecyzyjnym eq xonara), żeby je na tej karcie odmulić. Dźwięk dużo na tym zyskuje.
Też macie podobne zarzuty na innych kartach bardziej pro, co do basu? jakieś sugestie? Do tych głośników chyba trzeba ciepłe źródło ?

Edytowane przez hugo1718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności