Skocz do zawartości

Microlab 6c i 7C


lebron

Rekomendowane odpowiedzi

mysle ze roznica miedzy DSem a D2 bedzie bardzo duza.i gdyby nie bylo Ci szkoda pieniedzy na taki zakup to to jest bardzo dobry pomysl :)

a co do glosnikow to moze obczaj reloopy ADM5 (pisalem CI u konkurecji bo widzialem ze tam tez temat zalozyles :D )

nieliczyl bym na wypowiedzi ludzi z solo7c bo akurat na tym dziale forum jest bardzo cicho :P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahas93, wg mnie po pierwsze raczej nie zauważysz różnicy między tymi kartami na solówkach, nie są wg mnie specjalnie wybredne co do źródła, mają dobrze dobrany pod nie wzmacniacz, który wiele wybacza. Po drugie do twojego pokoju zdecydowanie zostałbym przy 6c, siódemki byłyby za duże wg mnie, poza tym jeśli dobrze kupiłeś 6c (czyt. jak kosztowały normalnie) to szkoda dokładać do przesadnie obecnie drogich 7c. Nie wiem na czym masz ustawione, ale lepszą inwestycją wg mnie byłyby porządne standy. Jeśli ds'a już sprzedałeś to 6c zostaw, a dozbieraj do jakiegoś lepszego zewnętrznego dac'a (tutaj zależy czy ma być tylko pod głośniki czy słuchawek też używasz).

Edytowane przez wojt_bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazi-widzę że cicho ale nie szkodzi zapytać ja od dwóch dni tak czytam i widziałem ludzi którzy solo do 14m pakowali ,może to przejściowe było,faktycznie oleje te siudemki pamiętam jak stały po 450zł ;/

 

sprzedalem za 150zł DS,ale nie wiem czemu uważasz ze między DS A D2 na solo nie zauważę róznicy,przecież to dwa oczka różnicy w modelach: D ale szczerze to nie znam sie na tym tak dobrze by tu dyskutować,wytłumacz mi może jakoś lepiej czemu nie opłaca się brać d2 np ;)

co do solo to chyba jednak je sprzedam bo mam okazje za 500zł co pisałem wyżej,a nowe na allegro widziałem za 400 więc szkoda nie korzystać ,może uda mi się wyrwać używki za 300-350,(300dałem za swoje solo w świetnym stanie)myślałem też o standach ale to wydatek stu złotych,nie wiem sam ,narazie moje Solo stoją na drewnianym paraperecie z 50cm od okna i ponad metr od siebie na wysokości mojej głowy .wcześniej główny głośnik stał na biurku po lewej stronie gdzie teraz jest telewizor,postanowiłem przestawić bo były dośc daleko od siebie i jeden stał niżej od drugiego,zresztą w załącznikach dam fote

jakiego zewnętrznego daca polecasz wojtbb??mam akg550 z Cowonem J3,oprócz tego interfejs usb MAudio Fast Track który jakis czas temu stał po 750zł a teraz kupiłem za nie całe 400 w promocji ,i do tego mAudio często podłączam Akg550 i poodba mi się jak to gra,Solo6c też mógłbym podłączyc ale lepsza jednak jest dźwiękówka jako źródło ..

DSCF6351.JPG

Edytowane przez Ahas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wojt_bb wedlug mnie dobrze podpowiedzial.wielokrotnie spotykalem sie ze stwierdzeniem ze porzadne standy wyraznie poprawiaja jakosc dzwieku. sam mysle o takiej inwestycji ale ja raczej bede robil sobie je sam (wieksza satysfakcja) :)

pozdro

EDIT swoja droga to u Ciebie te glosniki sa kiepsko ustawione.powinny miec za soba duzo miejsca a z tego co widze nie maja go zawiele...tym bardziej pomysl o tych standach

Edytowane przez mazi12435
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam do kupienia AUdiotraka 7.1 Hi-fi za stosunkowo nie wielką cene(250zł)

i jest też Xonar d2 za 450zł ,cóż wybrać do tych SOLO6c buy była słyszalna różnica dźwięku względem DS??a może to nie na kartę powinienem polować a na inne głośniki?no i oczywiście standy,ale to za jakiś czas-gdy już ogarne ten sprzęt to zdejmę to z parapetu :D

Edytowane przez Ahas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

wiem,męczyło mnie to ale mam okazje praktycznie wymienić 6 na siódemki nie dopłacajac więc mimio to chyba się skuszę ,najwyżej je sprzedam

warunki jakie postaram sie im zapewnić to:

2,5m od siebie na tej samej wysokości ,od 80cm do metra od ścian i około 2metrów ode mnnie jako słuchacza ,zasłona na okno dywan na podłogę i wydaje mi się że wcale nie musi być tragedii :D

wszystko na stojakach z jakąś dobrą kartą,słuchał będę pewnie na 30-40maksymalnie bo tak słucham na 6c ,no chyba że naprawdę przy 25 miał bym dudnienie i bóg wie co jeszcze ale chyba tak nie będzie,mogę pokój dostosować pod głośniki

 

jak do tych solo sprawdziłby się ten DAC ?

Audinst HUD-mx1 USB DAC

lub też Xonar D2??

Edytowane przez Ahas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak ci się uda je rozstawić to spoko, myślę, że dadzą radę. a na kartę jakoś specjalnie bym dużych pieniędzy nie wydawał, jeśli ma być tylko/głównie pod solówki, ich wzmacniacz wiele wybacza i nie wymagają jakiegoś super źródła. btw ma być wewnętrzna czy na usb? wg mnie spokojnie d2 wystarczy, ja bym nawet wziął dx/d1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ,jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to stojaki i d2 używanego jakiegoś chyba wezmę ,ze względu na to że mam też Akg550 miło będzie posłuchać ich przy kompie czasami,no chyba że jest źródło do 600zł które da dźwięk lepszy od d2,słucham rapu głównie ale w tej muzyce przebiera się masa różnych sampli i dźwięków z innych gatunków lub żywych instrumentów,także od SOlo 7 nie wymagam tak zwanego *******nięcia które i tak w moim pokoju będę miał a czystego ,szczegółowego dźwięku

jeśli tak to czekam na propozycje(może być używane )

Edytowane przez Ahas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tak z innej beczki - udało się komuś podłączyć słuchawki pod te głośniki? Myślałem, że przejściówka załatwi sprawę i pilotem będę mógł się przełączać pomiędzy głośnikami, a podłączonymi do nich słuchawkami. Ale jednak nic z tego, bo na słuchawkach cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki - udało się komuś podłączyć słuchawki pod te głośniki? Myślałem, że przejściówka załatwi sprawę i pilotem będę mógł się przełączać pomiędzy głośnikami, a podłączonymi do nich słuchawkami. Ale jednak nic z tego, bo na słuchawkach cisza.

Z tyłu masz wejścia na 2 źródła, a nie wyjście na słuchawki, możesz co najdalej np. playera mp3 podłączyć zamiast PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z Solo6c, w ogóle nie gra głośnik pomocniczy. Co prawda jestem laikiem jeżeli chodzi o sprzęt, ale wydaje mi się, że podpiąłem wszystko tak jak trzeba, zgodnie z instrukcją (jako źrodła dźwięku póki co używałem iPoda Toucha). Czy mógłby spojrzeć na to ktoś, kto zna się na sprzęcie lepiej niż ja? Nie wiem czy ja zrobiłem coś źle, czy po prostu głośnik pomocniczy nie działa. Co do głośnika głównego wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Poniżej linki do zdjęć:

 

9813835.jpg

9814155.jpg

9814235.jpg

9814270.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyłem terminu jaki był używany w manualu, bo myślałem że łatwiej będzie to zrozumieć użytkownikom tego sprzętu

chodzi o kolumnę, która na pierwszym zdjęciu jest po prawej stronie, do której dochodzą tylko kable do połączenia głośników ze sobą. ona nie działa w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewałem, że tylko to wchodzi w grę, ale chciałem się upewnić, czy głośniki nadają się do reklamacji, czy ja popełniłem jakiś błąd. Czy może jakiś posiadacz głosników moze stwierdzić, czy te kable są prawidłowo podpięte? Złote końcówki kabla są podpięte do czerwonych wtyków, srebrne do czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności