Skocz do zawartości

Wymiana kabla w słuchawkach


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Szukam informacji, gdzie w Warszawie mozna dostac Cordial cpk-220 lub inny kabel o podobnych parametrach? Maksymalna srednica kabla do CAL! to 5mm? Wymieniam glownie z powodu dlugosci oryginalneo kabla. W kwestii polepszania walorow odsluchowych jestem sceptyczny :) Na pewno efektu placebo nie bedzie, napisze poznniej jakie wracenia. Prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem znów ja :) Dostalem dziś słuchawki AKG K430 od użytkownika TARKUS, słuchawki mają być portable, wiec kabel ma okolo 1m :) Kabel to CMK422 jedna połówka, oplot zwykly nylonowy 4mm, jacek to kątowy Neutrik. Zapraszam do galeri:

 

Właśnie je dostałem i spieszę z wrażeniami:

Słuchawki brzmią rewelacyjnie. Po raz pierwszy brzmią dobrze przy płaskiej korekcji. Mają teraz znacznie czystszy, "przestrzenniejszy" dźwięk, rewelacyjny, nie przesłaniający reszty pasma bas, nie matowy i nie "rozlany". Po prostu grają "realistycznie", jaki nigdy dotąd. Wiadomo, że zamknięte słuchawki nie mają zbyt szerokiej sceny, ale i tak nabrały dużo "powietrza". Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony. Modyfikacja wykonana przez Dawida zmieniła moje AKG w najlepsze słuchawki "na plener", jakie mam, bądź kiedykolwiek miałem.

 

Jedyne zastrzeżenie, jakie mam, dotyczy oplotu. Jego użycie, jak stwierdzam poniewczasie, nie było, moim zdaniem, najszczęśliwszym pomysłem w konstrukcji przenośnej, ponieważ nadmiernie usztywniło kabel, powodując, że nie bardzo jest jak zwinąć jego nadmiar. Jest to dość kłopotliwe i praktycznie ogranicza możliwości noszenia odtwarzacza do... kieszeni spodni, aby przewód był w pełni rozprostowany. Inaczej, zamiast dać się zwinąć, kabel zachowuje się jak sprężyna. Gdyby możliwe było usunięcie oplotu i równie trwałe umocowanie kabla w słuchawkach i wtyku innym sposobem, chętnie za to dopłacę, bo aktualne rozwiązanie, mimo swej solidności i estetyki, jest trochę niepraktyczne (boję się zwłaszcza, czy "sprężynowanie" kabla jest bezpieczne dla gniazdka w odtwarzaczu).

 

Ten jeden drobny problem nie przesłania jednak ogólnego wrażenia. Powtarzam: dźwiękowo słuchawki są rewelacyjne!!!!!!!!!! Brawo Dawid-SS! :)

 

EDIT: usunąłem oplot według instrukcji dostarczonej przez Dawida. Teraz jest to, o co chodziło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche offtopowo, sory ze usunełem wszystkie konwersacje z Wami ale mialem ich juz sporo i zaczełem się gubić :D Ciekaw jestem teraz co do powiedzenia mają Ci którym recablowałem słuchawki dawno temu, czy są zadowoleni czy przydały by się jakieś zmiany?? pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! skończone więc trzeba się pochawlić. Kabel to CMK422 (2 metry), wtyk neutrik no i oczywiście oplot.

Obraz 002.jpg

Zachęcam do samodzielnego recablingu ponieważ nie jest to trudna rzecz :P To moje pierwsze dzieło i chyba źle nie wyszło :D Wielkie dzięki za pomoc i cierpliwość dla Dawid-SS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! skończone więc trzeba się pochawlić. Kabel to CMK422 (2 metry), wtyk neutrik no i oczywiście oplot.

Obraz 002.jpg

Zachęcam do samodzielnego recablingu ponieważ nie jest to trudna rzecz :P To moje pierwsze dzieło i chyba źle nie wyszło :D Wielkie dzięki za pomoc i cierpliwość dla Dawid-SS :)

super to zrobiles podziw, osobiscie zamowilem sobie ten kabel van damme i chcialbym do niego jakiegos sleeva cos w stylu twoim, bylbym wdzieczny jak bys sie podzielil gdzie mozna dostac cos takiego i jakie wymiary by byly dobre do tego kabla powyzej. Nie pogardzil bym tez opiniami o tym kablu...ja napewno zrobie topik o recablingu i zdam relacje jak z dzwiekiem..pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartiss wyszło to wszystko bardzo dobrze! Oto przykład ze recablowania nie nalezy się bać!

Ja do swoich ES7 planuje dać jakis spliter bo ta koszulka chińska sie zdeformowała strasznie... Jak coś zrobie to dam znać.

Niedługo na moim "stole operacyjnym" zawitają TONSIL SD426, zobacze jak grają na zwykłym kablu i cordialu :)

 

No to fotki ES7 z spilterkiem zrobionym z 2xRCA, niestety nie pod kolor ES7 ale coż, wszystkie częsci sa z odzysku, duzy jacek neutrik odzyskany, musialem zabespieczyć koszulką bo był pocięty cały:( RCA też z odzysku, lezały w szafie pare lat, az pociemniały, oplot, resztki ktore zostały mi po recablingu CAL! i słuchawek innych(od innych zazwyczaj po 30cm max ale przydało sie do kawałków na Y) Kabel jedynie nie jest z odzysku, chodz był on wyjęty z wczesniejszego recablowania ES7...

Oto fotki:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fotki ES7 z spilterkiem zrobionym z 2xRCA, niestety nie pod kolor ES7 ale coż, wszystkie częsci sa z odzysku, duzy jacek neutrik odzyskany, musialem zabespieczyć koszulką bo był pocięty cały:( RCA też z odzysku, lezały w szafie pare lat, az pociemniały, oplot, resztki ktore zostały mi po recablingu CAL! i słuchawek innych(od innych zazwyczaj po 30cm max ale przydało sie do kawałków na Y) Kabel jedynie nie jest z odzysku, chodz był on wyjęty z wczesniejszego recablowania ES7...

 

 

A tak z ciekawości, jak zmienił sie dźwięk ES7 po zmianie kabla? I jaki kabel użyłeś do recablingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ES7 niestety mam Conducfila, lipny kabel wg mnie ale coż, nie chce mi się już zmieniać, zastanawiam się czy nie kupić nowych ES7 a te sprzedac, ale szkoda mi bo włożyłem w te słuchawki tyle kasy, mam do nich sentyment. Porównać moge do CAL!, do AKG K430, a niedługo pewnie do Tonsili. Powiem tak, po zmianie kabla na taki sam jak mam w CAL! aktualnie czuje że wygrzane ES7 grają wyraźniej i mają wiecej powietrza, ich jakość nie ustępuje dużo CAL!ą :) Ciesze z tego powodu bo bas w ES7 jest szybki zróżnicowany i gładzi ten z CAL! na łopatki, niestety szkoda że srednica nie jest tak barwna jak w CAL!, wysokie powiem ze niemam zdania z których słuchawek wole, z ES7 są delikatne ale potrafią ładnie dać po uszach, w CAL! są podobne chodz delikatnie dla niektórych moga być lepsze, bo jest ich wiecej. Co do AKG, cena ich jest akurat w miare ok, w zadnym aspekcie nie są one lepsze od ES7 lecz już w starciu z CAL! bas z AKG wymiata, a z CAL! to jakies papierki...

 

W ES7 mam nowe oba głośniczki od okolo pol roku juz, ogolnie włożyłem w sluchawki okolo 700zl a kupiłem używki, mam sentyment do nich, w tej cenie znajdziemy sporo lepszych sluchawek, szkoda ze słuchawki tej formy u nas ma tak mało sklepów i cena ich jest za wysoka...to coś jak sennki, tylko ze one są łatwo dostępne a ATH ciezko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności