Skocz do zawartości

Philips Fidelio L1


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak L1, ale X1 w ciągu jednej nocy się mocno się zmieniły, pojawiła się scena której wcześniej nie było i w sumie wszystko się poprawiło. Tylko góra prosto z pudełka była lepsza niż teraz jest.. eh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem świeżych słuchawek i szczerze? ich cena jest mocno przesadzona.

Rzecz względna. Moim zdaniem cena jest w granicach rozsądku. Za tą cenę otrzymujemy nie tylko wyrafinowany dźwięk ale także wysoką jakość wykonania. Niemniej jednak charakter grania nie każdemu przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrana jest chyba mylarowa i zawieszeniem stanowi całość, jeżeli dobrze pamiętam, typowa konstrukcja. Wysokim powinna poprawić się rozdzielczość, ale spadnie amplituda, bo zmaleją rezonanse. Jak bardzo? Ciężko powiedzieć, preferuję zawieszenie typu polipropylen w słuchawkach, bo stawia mniejsze opory, jednak same L1 mogą być lekko ciemne, a nie jasne. Wygrzewanie w tej klasie myślę, że będzie słyszalne. Osobiście przyspieszałem wygrzewanie miętoląc membranę, ale to w projektach DIY słuchawek. Jako takie ocenianie L1 prosto z pudełka może być złe, tak samo na pierwszym lepszym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od zmieniania op-ampów coś mi się w zmysłał pomieszało, a może jeszcze się wygrzewają. Ale góra dziś wróciła :D Nie jest to pełna góra w dalszym ciągu, jest wyraźnie wygładzona i trzyma się trochę z tyłu, ale blachy znów zacżęły wybrzmiewać. Też zniknęło dużo ciepła i basu. ogólnie brzmienie się jakby wyrównało, średnica lekko cofnęła. Chyba trzeba wygrzać je te 300h, aby w pełni ocenić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Tyle co ten kabel kosztuje to ludzie rzadko wydają na całe słuchawki, ale i tak kupię :)

I jak kupiłeś ten kabel? Pytam bo jestem ciekawy, czy są słyszalne różnice w graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie na swoim ha info, w sklepie słuchałem na różnych grajkach, denonkach cd i różnych fiio, cube itp. Jeszcze lampowca ogarnę jakoś. Jeśli serio im potrzeba więcej godzin to zobaczymy.

 

Jedyne co mi się bardzo w nich podoba to budowa. Jest świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Powiem w ten sposób - słucham na nich od kilku dni muzyki od rocka/metalu przez akustyczne kawałki po dubstep - i jestem zakochany :)

Zestaw L1 + S:flo2 - słuchawki kupione dwumiesięczne - toteż już raczej wygrzane ;)

 

Wygoda - jak dla mnie super, po dość długim słuchaniu trochę grzeją w uszy - ale taka budowa - przy mojej głowie (rozmiar raczej srednio-większy :)) nie uciskają nazbyt, toteż na spokojnie można robić 2-3 godzinne "odsłuchy".

 

Też planuję zakup innego kabla do nich, aczkolwiek raczej czegoś Prolinka (na początek) - jeśli różnica w jakości będzie, zapewne zakupie Ultralinka.

 

Swoją drogą, słuchawki bardzo łatwe do wysterowania przez sprzęt tel. - na moim BB 9320 oraz Samsung Ch@at grają głośno i całkiem czysto (chociaż wiadomo, to nie S:flo2 ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około tygodnia jestem w posiadaniu tych słuchawek. Kupiłem 3-miesięczne używki więc były już wygrzane. Specjalnie odczekałem kilka dni z napisaniem tego posta żeby ochłonąć :D. Teraz mogę z pełną świadomością stwierdzić że te słuchawki są genialne!!! Kupiłem je do muzyki typu: chillout/chillstep/dreamstep i w tych gatunkach sprawdzają się wybornie. Przede wszystkim są świetnie zrównoważone tzn. żadne pasmo nie jest zbyt nachalne - męczące w odbiorze. Niski bas poniżej (60Hz) jest potężny, głęboki nie słyszałem takiego w żadnych innych słuchawkach (wszelkie Beatsy mogą się schować ze swoim głuchym dudnieniem w okolicach 200Hz). Góra pięknie błyszczy, jest jej całkiem sporo tyle że utemperowana. Wokale przyjemne, słychać w nich życie.

Fidelio L1 stawiają na zabawę, jeżeli szukasz słuchawek o neutralnym przekazie szukaj innych! :D.

 

Przy okazji muszę się przyznać że zacząłem wierzyć w audio voodoo. Po wymianie kabelka na customowy Conducfil Sonolene 3014 mam wrażenie że dźwięk stał się bardziej klarowny tzn. mniej przydymiony. Wiem że to głupie i nie ma naukowego uzasadnienia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie kabelka na customowy Conducfil Sonolene 3014 mam wrażenie że dźwięk stał się bardziej klarowny tzn. mniej przydymiony.Kabelek robiłeś sam?

 

Tak sam. To nic trudnego (za wyjątkiem zakladania oplotu techflexa który trochę pokaleczylem). Nastepnym razem będę już umiał :).

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Warto pozbyć się kikuta z L1 i czy jest to możliwe?

Który z tych kabli wybrać? Cena jest tak naprawdę taka sama.

http://allegro.pl/clicktronic-przedluzacz-sluchawkowy-jack-1-5m-i3369688287.html

http://sklep-albatros.pl/pl/p/GOLDKABEL-Professional-1m-Mozliwy-odbior-osobisty.-Zapraszamy-do-salonow-w-Gdansku-i-Gdyni./2676

Edytowane przez White Light
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jako, że czekam właśnie na L1, pozwoliłem sobie naskrobać posta ;)

Zamierzam połączyć je z iModem 5G i zobaczymy czy zagrają z E12 (jeśli nie, to poszukiwania innego ampa mode on). Pamiętam, że Roland polecał podłączyć do nich Matrixa, ale czy ktoś ma pojęcie albo chociaż sugestie czy warto, kupować Matrixa mini?

http://sklep.rms.pl/przedluzacz-mini-jack-3-5-mm-stereo-ultralink-matrixmini-mini-st-mf-4m-4m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie L1 bardzo fajnie grały w zestawie z Nano 2G + O2. Cały tor dobrany na bazie kontrastów. Także podejrzewam, że podobnie może być u Ciebie. Chociaż nie miałem możliwości słuchać E12 także nie wiem jak to gada. A zimny 5G będzie moim zdaniem dobrym kompanem dla L1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oczywiście nadzieję, że się zgrają, ale teraz zastanawia mnie który kabel wybrać, bo podobno zarówno L1 jak i X1 są dość wrażliwe na ich zmianę. Wczoraj wpadłem jeszcze na produkty Forzy

http://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=37

więc albo to albo Matrix mini. Ma ktoś może doświadczenia z którymkolwiek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności