Skocz do zawartości

2012 Warsaw Meet


piotrus-g

  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki termin spotkania Tobie odpowiada?



Rekomendowane odpowiedzi

Pawlo znalazł zasilacz Creative. Czyj to?

 

Mój :(

To się zgłoś do Pawla na PM na przykład. Wziął go.

 

Edit:

Dobra, to moje 3 grosze z wrażeń. :)

 

Po pierwsze, AKG K550 przy D2000 wypadły mniej "fajnie" niż jak ich słuchałem wczoraj. Ale jak teraz słucham to... mają swoje gatunki. Ale wolał bym D2000, to mój target na domówki.

Co mi "urwało dupę", Grado z Piotrkową hybrydą... zagrało to, nie wiem jakich słów użyć. Zagrało "na prawdę". Coś niesamowitego. Tylko rozmówcy obok wtedy wkurzają. ;) Scena 3/4 Grundiga, same w sobie grają dziwnie ale scena była potężna. Cały pokój grał. M-Audio... najmniej ergonomiczne doki świata, chyba w cudzych customach było by wygodniej. TF10 to przy nich wzór wygody. Ale kick na basie mają niezły... i tyle. JVC cośtam, fajne, spodziewałem się zmuła a tu zagrało dość równo. Ale nie poraziło. SRH240... gra okej ale gdzie jest bas? Oddajcie bas i je lubię. O... jeszcze mogę o HD25 coś rzec, szok że Nano 6g EU je zdołał ruszyć a zdołał i to bardzo satysfakcjonująco. Gdybym nie był fanbojem doków to HD25 bym celował na moje outdoory. No i Brainwavz B2, takie ciut lepsze Audeo... chociaż czy lepsze, podobne. Wygoda na poziomie wręcz kosmicznym.

 

W sumie tyle wrażeń. Co wyniosłem z meetu? Zakup płytki Moniki Borzym którąż podsłuchałem na M50, właśnie leci w ucho z K550+E10. :) No i tęsknotę za powrotem Tripli na sterydach kablowych... oj tak.

W sumie, dzięki ludziska za kilka godzin fajnie spędzonego czasu.

Edytowane przez 4ndr3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Show some photo, please :)

Co prawda głównie sprzęt, ale zawsze coś..

Jakość jak to z telefonu - mocno średnia.

Na mnie największe wrażenie zrobiły ATH-ESW7, no ale jak spojrzałem na cenę to się przestałem dziwić ;) .

2012-02-25 16.13.12.jpg

2012-02-25 16.13.37.jpg

2012-02-25 16.13.28.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmak to o2? :)

Ten niebieski. Tak.

 

Edit:

BTW, spojrzałem na ceny D2000 na allegro, tak pomyślałem że mooooże. Ale 1700zł to ciut sporo. :(

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem oczopląsu od ilości sprzętu. :o

było więcej, bo zdjęcie było robione już po tym jak kilka osób poszło (brakuje np lapka i HD448 (chyba) na pierwszym zdjęciu)

 

Co mi "urwało dupę", Grado z Piotrkową hybrydą... zagrało to, nie wiem jakich słów użyć. Zagrało "na prawdę". Coś niesamowitego.

Mówiłem - strojony wzmacniacz pod Grado RS2i więc i czemu z RS2 miało nie zagrać, mi też się podobało

 

Dobra to teraz moje wrażenia...

Rocoo-P(?) baaardzo fajny odtwarzacz. Mały ale ma swoją wagę. Obsługa troszkę kuleje - nie jest intuicyjna, ale rozgryzłem ja dość szybko, brak nawigacji po folderach? Dźwiękowo rewelacja. Piękna dynamika. Troszkę jednak szumiał z customami, ale tylko przy włączonej muzyce.

Colorfly C4 - podsumuję je słowami Pawlo - "w końcu słucham muzyki nie sprzętu". Dokładnie. Gra to pięknie, czysto "kolorowo" :D spójnie z customami wbiło mnie w ziemię. Odsłuch Vivaldiego spowodował u mnie ciarki na całym ciele. Dla mnie przebiło wszystkie playery z którymi słuchałem customów. Może HM801 na 24bitach zbliżył się do tego.

K550 - bardzo bardzo wybredne słuchawki. Z SGS, hybrydą i touchem się nie zgrały jak dla mnie w ogóle. Za to z HM801 ideał neutralności. Chciałbym poobcować z nimi troszkę dłużej, bo wydaje mi się że nie udało mi się ich naprawdę posłuchać. Ale względnie, wiem że to nie mój styl grania.

Denon A100 - bardzo udane słuchawki. Takie brzmienie jak lubię. Bardziej ugładzone w stosunku do D1100, mniej rozpasły bas, lepsza scena.

Nauszne SoundMagic - fail, fail fail. Nie wiem jak można żądać od ludzi pieniędzy za taki koszmar.

Fischer FA003 - na head-fi występuje jako neutral champ ale w mojej książce brakuje im troszkę do bycia neutralnymi. Są bliżej pojęcia bezpłciowości. Neutralnym słuchawkom pokroju K701 czy HD600 nie można zarzucić braku charakteru. Oczywiście różnica w cenie jest duża, ale jednak Sennki czy AKG to zdecydowanie lepiej wydane pieniądze. Pod hybrydą dostały życia i ciepła i zrobiło się ciekawiej. Poza tym wygoda pozostawia troszkę do życzenia.

B2 - ciekawie - lepiej niż DBA-002 to na pewno. Miały coś z Audeo... jednak góra w tej aplikacji TWFK jest taka metaliczna (coś o czym ostatnio dyskutowałem na head-fi w temacie K3003) Fajnie natomiast że pozbyli się sybiliacji. Bas, jak to w TWFK - troszkę chudo, choć więcej niż w Audeo.

Pchełki Hisound Live! - z rocoo grają dobrze, z SGS nieporozumienie. Za 300zł kupić bardzo wybredne pchełki to chyba nie jest najlepszy deal.

O2 - bardzo ciekawy wzmak. Po LOD brzmiał dosyć neutralnie w kierunku jasnym. Na pewno jest bardzo szczegółowy. Biorąc pod uwagę impedancję wyjściową na poziomie 0,5Ohm prawdopodobnie będę się zastanawiał nad złożeniem sobie, jako referencja do IEMów

 

Połączenie meetu - Acram DAC + bravo hybrid + D2000@DHC na 24bitach. Takiej dynamiki nie było mi dane usłyszeć nigdzie wcześniej.

 

PS: Osoby, które poszły wcześniej przegapiły zagłębianie się w playlistę Pawlo :D ...jak to jest że zawsze najlepsze smaczki meetu wychodzą na kilka minut przed końcem... zawsze.

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te małe pokrowce na słuchawki to były podróbki etui Beatsów? Bo chyba kupiłem coś podobnego na eBayu niedawno.

BrainWavz

 

Posiłek godny królów :P

 

A jak tam prodigy cube wypadł? Bo widzę pudełko.

 

Czyli jednak w wypadku K550 walorów dźwiękowych dodaje fakt bycia ich właścicielem ;).

Cuba, nie słuchałem, generalnie jakoś małą wagę przywiązuję do stacjonarki

K550 - no wiesz to że to nie są słuchawki dla mnie to ja wiedziałem po pierwszych mniej emocjonalnych recenzjach. W kilku momentach naprawdę zagrały referencyjnie pokazując np efekt zbliżającej się perkusji w piosence Mutemath - blood pressure ...M50 daleko do tak szerokiej i pojemnej sceny.

 

ale nie przegapilismy posilania sie kabanosami i suchymi bulkami.... ^_^

Uwierz mi... tego co Pawlo ma na swoim ipodzie niczego nie przebije :D:lol: oczywiście wymówka zawsze ta sama... Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te małe pokrowce na słuchawki to były podróbki etui Beatsów? Bo chyba kupiłem coś podobnego na eBayu niedawno.

To od Brainwavz.

 

Czyli jednak w wypadku K550 walorów dźwiękowych dodaje fakt bycia ich właścicielem ;).

Jeżeli chodzi o mnie to tak BTW, nie nie kupiłem żeby rozwiać wątpliwości i tak D2000 są lepsze. Acz sporo droższe nowe.

A Cube mam obecnie u siebie, nie słuchany jeszcze (jaram się E10), jutro może rzucę uchem. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... SRH240... gra okej ale gdzie jest bas? Oddajcie bas i je lubię....

Basu to fakt jakoś strasznie dużo nie mają (zwłaszcza midbasu, który pierwszy się rzuca w uszy), ale dla mnie jest go wystarczająco. No i od czego jest korektor? Trochę bas podbić i CAL zostają w tyle zwłaszcza nie rekablowane, ale akurat ja to z rekablowanymi porównywałem i miały lepsza scenę i lepiej kontrolowany bas (te Shure).

Co do K550 to ponoć jeszcze nie wygrzane były (a szkoda). Moje wrażenie z Q3 było trochę za ostro, z E11 już znacznie lepiej. Przestrzeń bardzo duża.

Te wielkie Sundmagic to rzeczywiście porażka, przypomniały mi się czasy Tonsili SD501.

Fischer FA003 - takiego ścisku głowy nie zapewnią nawet HD380pro czy K518 ;) - niestety w takich warunkach trudno się cieszyć dźwiękiem

To tylko pierwsze wrażenia, bo do dokładniejszej oceny, to niestety warunki średnie a już do słuchawek otwartych to fatalne - nawet nie próbowałem tych grado pamiętając jak (nie)tłumią alessandro.

Audeo - świetna izolacja (i gumki), fajny dźwięk w odpowiednich proporcjach, basu mi nie brakowało może ciut przy dużo (jak dla mnie) góry.

Grundigi (wersja open) - jak na tą cenę, bardzo udane, dokładniej będę miał okazję potestować już niedługo (w czwartek złożyłem zamówienie).

 

PS. Co od "dobrze kontrolowanego basu", to jak czytam recenzję i widzę ten zwrot to jest to (po doświadczeniach odsłuchowych) synonim "mało basu" ;) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Co od "dobrze kontrolowanego basu", to jak czytam recenzję i widzę ten zwrot to jest to (po doświadczeniach odsłuchowych) synonim "mało basu" ;) .

Nie zawsze, są słuchawki które mają dużo basu a mają nad nim fenomenalną kontrolę np HD650. ATH M50 też mają dobrze kontrolowany bas. Mniej kontroli oznacza większe wchodzenie w mid bas a więc region w którym ucho ma problem z odróżnieniem basu np z gitary od niskiego wokalu wiolonczeli czy pewnego wycinka perkusji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem czekam na relacje z odsłuchu Cube :) najlepiej z jakimś dobrym opkiem.

 

Pytanie tylko czy duża scena zawsze jest zaletą? Domyślam się, że świetne są do klasyki, pewnych odmian jazzu, akustycznej (?) i pewnych odmian kameralnej... Wymagające co do źródła... w sumie słuchawki kierowane do osób o specyficznych gustach i zasobnych portfelach. W dodatku słuchawki ostre... to nie dla mnie, ja jestem rocko-barwo-lubem ;). Aczkolwiek ciekawym doświadczeniem byłoby ich posłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem czekam na relacje z odsłuchu Cube :) najlepiej z jakimś dobrym opkiem.

No opa w mp3storowym Cube niestety nie wymienię. Hmm, a może go zaraz wypakuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem czekam na relacje z odsłuchu Cube :) najlepiej z jakimś dobrym opkiem.

No opa w mp3storowym Cube niestety nie wymienię. Hmm, a może go zaraz wypakuję. :D

tylko pamiętaj o polaryzacji lol :lol:

@Syler - ja dokładnie tak samo, raczej rockowo i raczej w ciepło i kolorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem czekam na relacje z odsłuchu Cube :) najlepiej z jakimś dobrym opkiem.

No opa w mp3storowym Cube niestety nie wymienię. Hmm, a może go zaraz wypakuję. :D

tylko pamiętaj o polaryzacji lol :lol:

@Syler - ja dokładnie tak samo, raczej rockowo i raczej w ciepło i kolorek

Dobra, powiem tak Cube'owi z K550 w Nightwishu (I want my tears back z najnowszej LP, te dudy mnie łapią za serce) brak wykopu i separacji. E10 dla mnie gra do tego bardziej przestrzennie, Cube trochę płasko, tylko na boki. Albo Cube nie lubi się z K550 albo nie wiem. Ale FiiO mi się bardziej podoba.

 

Edit:

Podłączyłem TF10. O ile z E10 jest dość ciemno ale nawet nawet tak... z Cube jest glut. Budyń. Jak podróbki EP630 które miałem. Sam bas i to bez wykopu tylko takie naparzanie po mordzie grubym kocem. Bleee... :blink: Geez z TF10 to chyba nawet Audinst lepiej grał... :P

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wygrzany? Może wychodzą braki K550 :P

 

ja dokładnie tak samo, raczej rockowo i raczej w ciepło i kolorek

 

to co tygryski lubią najbardziej ;)

 

Szczerze to nie wierzę audio-cuda. Sprzęty różnią się głównie charakterystyką grania (na tej samej półce cenowej). Jeśli w jednych słuchawkach jest świetna separacja to w drugich nie będzie takiej która gniecie tą pierwszą, najwyżej dźwięk jest inaczej zaprezentowany, ale jednocześnie można stracić coś co było w 1 słuchawkach. Na K550 wyraźnie zrobił się hype. I dużo osób wyda tysiaka na słuchawki, które wymiatają w klasyce, ale które odbierają radochę ze słuchania nie wiem... KATa :P

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę luźnych zdań odnośnie meetu, co zauroczyło, a co nie :)

 

AKG K550 - spodziewałem się po nich czegoś co powali mnie na kolana. Czegoś co wstrząśnie moich słuchawkowym światem... A tutaj d*pa.

Są strasznie wybredne odnośnie materiału. Raz potrafią zagrać całkiem dobrze (ale nie bardzo dobrze), a raz potrafią skaszanić utwór. Mają do tego bardzo krzykliwy przełom wysokiej średnicy. Nie wiem czy to wina nie wygrzania tego egzemplarza, ale wiem, że nie są takie fajne na jakie je kreują. W moim odczuciu ustępują AH-D2000 i to dość mocno.

Uprzedzając ewentualne pytanie - słuchałem ich z iPoda i nic im to nie pomogło.

 

Denon AH-A100 - słuchawki jubileuszowe o świetnym designie. Takie drewienko chciałbym mieć kiedyś w swoich D2000, a co za tym idzie upgrade na D5000... Ale wracając do meritum słuchawki grają denonowo (tak, tutaj pasuje taki przymiotnik). Denon jako producent niewątpliwe trzyma się swojej sygnatury dźwiękowej i w wypadku tych słuchawek jest podobnie. Słuchawki są ciepławe, maja niezłą scenę jak na takie maluchy. Bas mógłby być troszkę mniej rozpasły.

 

Arcam rDAC - bardzo fajne pudełko. Dźwięk jaki z niego wychodzi jest rozdzielczy i przestrzenny. Klasa o ile nie dwie wyżej niż ten wbudowany w Aune. Jeżeli chodzi o barwę to dźwięk na rDACu jest ciut bardziej dociążony i dokolorowany, aniżeli w Aune na 2xAD797BR. Na uwagę zasługuje fakt, iż dac, który przyniósł kolega Ossomac na meet miał specjalny zasilacz robiony na zamówienie. Na plus na pewno za możliwości jeżeli chodzi o sam przetwornik, a także za możliwości rozbudowy (antena wifi). Fajnie byłoby kiedyś porównać go z innymi kostkami z tej klasy cenowej, bo na dobrą sprawę nie mieliśmy żadnego rywala.

 

Bravo Amp - cholernie fajna i mała hybrydowa kostka. Nie zauważyłem brumu, mam nadzieje, że nie ma go naprawdę (bo w tym zgiełku mogłem przeoczyć :) ) Zastanawiam się czy jej nie kupić, bo jakby nie rozejrzeć się po rynku to w tej klasie cenowej hybryd jest jak na lekarstwo...

 

O2 - słuchałem go po line-out-docku z Toucha 2G i swoimi Shure E5 i spodobało mi się. W moim odczuciu zagrał muzykalnie i "otworzył" poczciwe Shure. Choć na dobrą metę każdy lepszy wzmacniacz je "otwiera" - mam tu na myśli między innymi iBasso T5.

 

Fiio E10 - fajne to pudełeczko. Nieźle zabrzmiało z D2000 jednak na dobrą sprawę nie słuchałem go za długo, bo wolałem męczyć Arcama. Choć taka moja luźna uwaga, że 300zł to stosunkowo dużo jak za takiego DACa. Wolałbym ciut dołożyć i poszukać coś spośród tanich chińskich combo.

 

Grado RS-2 - słuchałem kiedyś ich odświeżonego brata, czyli RS-2i i tak jak wcześniej pisałem nie raz - fajne słuchawki, ale to Grado. Wykonanie i wygodę można ocenić na 2 w skali ocen od 1-6... To je skreśla, przynajmniej dla mnie, gdy ewentualne wyparowanie 2 tys złotych w przypadku awarii boli jak rana kłuta w brzuch.

 

Resztę słuchawek przeleciałem pobieżnie, bo sporą rzeszę miałem w uszach nie raz. Miło zaskoczyły dwuprzetwornikowe JVC, nie sądziłem, że siedzi tam podwójny przetwornik dynamiczny! Grundigi z otwartą obudową i zastosowaniu biflange są całkiem zjadliwe. W tej cenie warto pomyśleć :)

 

 

Dzięki wszystkim za pojawienie się, świetnie było!

 

PS: Kabanos i bułka to śniadanie mistrzów. Trzeba było się poratować, bo słuchanie na głodnego i z lekkim bólem głowy nie należy do przyjemnych ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmak to o2? :)

Ten niebieski. Tak.

 

Edit:

BTW, spojrzałem na ceny D2000 na allegro, tak pomyślałem że mooooże. Ale 1700zł to ciut sporo. :(

 

Jak coś to tutaj toszeczke taniej: http://www.rtvmax.pl...3D%3D.html.html

 

Ten sklep ma fatalną opinię - naciąga klientów - http://sklepyklamia.republika.pl/

Ostrzegają przed nim nawet autoryzowani dystrybutorzy sprzętu - http://sklepyklamia.republika.pl/#kotwica7

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po D2000 do Amazon w takim razie http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B000OW24HQ/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&qid=1330265667&sr=8-1&condition=new

 

Można prosić o wiecej opinii o O2 - wzmacniacz powinien być u mnie już miesiąc temu, ale z racji jakiegoś bolloxu... dalej mam czekać i zastanawiam się czy nie z-cancel'owac zamówienia.

 

piotrus-g - czy sam teclast / sflo nie ma przypadkiem wyjścia na poziomie 0.4 oma ?

 

Edit - sorki za link - pisze z fona i nie zwróciłem uwagi

Co do teclasta - takie info odbiło mi się o uszy pare razy

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie...s:flo starsznie wariuje impedancja po podpięciu IEMów - chyba na ABI były wykresy.

 

Po D2000 do Amazon w takim razie http://m.hotukdeals....?m=51&q=1146074

chyba coś nie tak z linkiem ;) Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności