Skocz do zawartości

Stare vs nowe DAP/PMP


Arkusz

Rekomendowane odpowiedzi

COWON X5 20GB 400zł

Ciekawe co jest w tych kabelkach. Strzelam, że komplet.

 

Fostex T-7 200zł

Niby odbiór osobisty, ale pewnie da radę się dogadać.

 

"Chodzi o wysylke cowona? Maly gabaryt oczywiscie ze mozna wyslac. W komplecie jest stacja dokujaca to jest to samo co subpack tylko w innej formie. dodatkowo jest kabelek do tzw hostusb mozna np z pendrive czy aparatu fot. wysylac na niego dane bezposrednio bez uzycia komputera, za pomoca tylko samego kabelka. cowon zamienia sie wtedy w przenosny hdd." Czyli raczej jest komplet okablowania :) Opłaca się zmieniać taczkę na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się wypowiem. To nic, że jestem po 5 browarach, najważniejsze, że kojarzę fakty. Ostatnio porównywałem Touch 4G i ihp-120 i wg mnie apple nawet nie ma podjazdu do iRivera. Chodzą słuchy, że ikspiątka gra podobnie do ihapeka, co więcej niektórym nawet barzdziej podchodziła dźwiękowo niż iriver więc ja na twoim miejscu bym zaryzykował. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za offtop, ale miałem w jednym czasie ihp-140 i toucha 2g. Iriver grał wyraźnie lepiej, sonicznie pokonał 2g w przedbiegach, ale był niesamowicie nieporęczny - klocek a na dodatek tak go lubiłem, że szkoda mi było go używać żeby się nie zepsuł :D Dlatego poszedł w inne ręce, żeby nie mieć następnego półkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkamil chciałbym poznać twoje zdanie ;)

 

Ja słuchałem ihp i nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Jednak słuchałem go przez chwilę więc ciężko o nim cokolwiek mi powiedzieć, swoją drogą w pierwszych sekundach taczka też szału nie robi. Dopiero po dokładnym osłuchaniu się stwierdziłem, że bije wszystkie przenośne grajki jakich dokładnie słuchałem.

 

Ano "bije" w cudzysłowu bo zależy jakie kryterium przyjmiemy.

 

imod+t4 - bez komentarza ;)

T4G - najlepsze: szczegółowość/wypełnienie/brzmienie

X - najlepsza rozdzielczość

Zune HD - klasa grania

 

Domyślam się że stare irivery wchodzą do legend poprzez najlepsze tworzenie sceny i barwę. (IHP jakiego słuchałem był dość mocno ocieplony)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak T (pomijajac, ze TG2 gra troche gorzej od TG4) nie miazdzy ihp jak i ihp nie miazdzy toucha ;) Ale oczywiscie, mozecie uwazac inaczej ;) Mialem ihp i ifp (tez kultowa maszyna, nie wiedziec czemu) i zwyczajnie bawia mnie te euforyczne wypowiedzi o dzwiekowych "klasach" roznic od obecnych sprzetow z gornej polki i traktuje je z przymruzeniem oka;) Koniec oftopu z mojej strony i milcze juz jak grob ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy T4G ma mniejsza moc w wersji EU niz US, pewnie tak. Ale to co ma pozwala mu grac glosno - nie wiem czy sa jakies przenosne sluchawki, ktorym by nie dal rady - co do duzych nausznikow sie nie wypowiadam, bo nie uzywam ich z taczka. Moge sprawdzic na AH-D5000 brata, ale to jutro, bo juz jestem w gaciach w lozku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już się nie wypowiadam w kwestiach sonicznych natomiast zagaję co do kwestii wyjścia optycznego w ihp-120 co jest jego niewątpliwą zaletą w stosunku do współczesnych grajków. Noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś dac/amp w stylu ibasso D12. Podobnież chwalili połączenie irivera jako transport i dac/ amp z optykiem. Myślicie, że warto iść tą drogą?

edit : przepraszam modów za offtop.

Edytowane przez Marcel1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkamil chciałbym poznać twoje zdanie ;)

Domyślam się że stare irivery wchodzą do legend poprzez najlepsze tworzenie sceny i barwę. (IHP jakiego słuchałem był dość mocno ocieplony)

Stare irivery wchodza do legend bo sa... stare, i wowczas kiedy mialy swoj czas byly grajkami, do ktorych konkurencja nie miala doskoku. To historia i sentyment imho. Nie chce sie wdawac w szersza dyskusje na ten temat, kiedys byla i skonczylo sie na pyskowce. Wg mnie ihp zadnym osmym cudem swiata nie jest, choc oczwiscie jest swietnym grajkiem... o nedznej ergonomii i slabej baterii jak na dzisiejsze czasy ;)

 

Ja też już się nie wypowiadam w kwestiach sonicznych natomiast zagaję co do kwestii wyjścia optycznego w ihp-120 co jest jego niewątpliwą zaletą w stosunku do współczesnych grajków. Noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś dac/amp w stylu ibasso D12. Podobnież chwalili połączenie irivera jako transport i dac/ amp z optykiem. Myślicie, że warto iść tą drogą?

edit : przepraszam modów za offtop.

Ja swojego ihp sprzedalem wlasnie do takiego wykorzystania, wiec nie jest to rozwiazanie niespotykane :) Wiem, ze niektorzy wpianali swoje irivery w calkiem powazne cenowo tory dzwiekowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że wpinali do poważnych torów ale czy ma to sens? Czy nie lepiej iść w stronę iModa lub samotnych DAPów w stylu HM-801 lub Colorfly C4? Może to jest pytanie retoryczne w stosunku do osób z tęgimi zestawami stacjonarnymi ale nad takowymi będę się zastanawiał dopiero gdy będę miał swoje 4 kąty, i fotel bujany oczywiście... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z nano 6g? Czy jest jakiś dwustopniowy limit głośności? Ostatnio chciałem posłuchać 6g w Saturnie i ...nie dało się. Nie można było odblokować limitu bo trzeba było wpisać kod. Były tylko 3 kreski głośności... praktycznie nic nie było słychać.

 

Innym razem był już odblokowany nano 6g, grał głośno ale bez problemu dochodziłem pod maksymalną skalę... jakieś 2 kreski przed jej końcem było dla mnie ok... czyli tak sobie... Dlatego zastawiam się czy może być tak, że oprócz zwykłej blokady w menu, którą pokonuje się 4-cyfrowym kodem (jak?) jest jeszcze druga blokada na UE, która jest już nie do przeskoczenia?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że wpinali do poważnych torów ale czy ma to sens? Czy nie lepiej iść w stronę iModa lub samotnych DAPów w stylu HM-801 lub Colorfly C4? Może to jest pytanie retoryczne w stosunku do osób z tęgimi zestawami stacjonarnymi ale nad takowymi będę się zastanawiał dopiero gdy będę miał swoje 4 kąty, i fotel bujany oczywiście... ;)

Ma sens jeśli używasz plików bezstratnych. I po optyku będzie grało lepiej o ile DAC i dalej wzmacniacz będzie lepszy niż w iModzie czy HM/C4

Ja np podsiadam imp550 i dzięki wyjściu optycznemu uzyskuję jakość porównywalną z stacjonarnym odtwarzaczem, a przy okazji mniejsze zakłócenia dzięki zasilaniu z baterii. W takim wypadku dźwięk będzie tylko zależał od toru, który następuje po opticalu.

 

Modzi - może moglibyście wydzielić ten OT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności