Skocz do zawartości

Colorfly C3, na mniejsze kieszenie.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

w każdym razie C3 zamówiony! jaką polecacie do niego kartę pamięci 16-32GB?

Wszystko zależy od twojego portfela, tylko odrazu mówię że jak będziesz wrzucał flaci i wave to lepiej class 10 albo jakąś szybka przy odczycie powyżej 10.

 

Co do słuchawek to nawet niezłe są do nich Cresyny 550 zwłaszcza przy rocku, klasyce, trance, gorzej będzie ze słuchanie reggae, gdyż bas jest szybki i punktowy. Westony 4 na nim to doskonała scena, bardzo głęboka, ze świetną separacją. Słuchająć koncertu, mogłem dokładnie zlokalizować instrumenty i wokal, było słychać że perkusja jest za naszą głową, trochę wyżej niż gitary i wokal, bas jest miedzy perksują a gitarami, wokalista pośrodku głowy przed gitarami, tak jak naprawdę scena wyglądała, jak wokalista poszedł za perkusistę, było słychać że jest dalej i wyżej niż perkusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikla .. 155$ to w US .. w UK to 140 ale funtów .. tu za v-moda kupione (nowe) za takie pieniądze to wielu by zapłaciło .. wiem bo mam już takie :)

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zainteresowany kupnem Colorfly C3, tylko problem w tym, że nie wiem do ilu ohmów uciągnie ten grajek. Jeśli jest tak jak to napisał kolega @aszer, że już przy ATH ES7 (32 ohm), tracą na mocy- to trochę lipa. Ciekawy odtwarzacz, ale jest koło niego parę znaków zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xMus to chyba nie zależy od tegy czy 32 bo wczoraj z AKG 550 zagrał super i nie było kłopotów po prostu z jednymi gra ok innymi nie za bardzo

Ja jednego chce sprzedać w dziale sprzedaż a córka sie znowu w nim zakochała i na razie nie chce nic innego.Ja wole iModa + wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xMus to chyba nie zależy od tegy czy 32 bo wczoraj z AKG 550 zagrał super i nie było kłopotów po prostu z jednymi gra ok innymi nie za bardzo

Ja jednego chce sprzedać w dziale sprzedaż a córka sie znowu w nim zakochała i na razie nie chce nic innego.Ja wole iModa + wzmak

 

Bo k550 mają 32ohmy i baaardzo duża sprawność (112?dB) wiec mogą zagrac nawet z słabego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje retter6 bo ostatnio jeden z kolegów straszył mnie że będę do nich potrzebował mocnego grajka chociaż przy iModzie to nie kłopot bo i tak mam wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić iBasso T5 a E17 sprzedać jedyne co mnie powstrzymuje to oczekiwanie a u nas raczej nie dostepny

 

Zapros Forze na dobre piwo czy co tam mowiac mu ze chciałbys posłuchac T5, może byc tak ze nie do konca bedzie ci T5 pasował i po co to czekanie ??

 

Pytanie czy masz juz swoje słuchawki do któych chcesz dobrac T5 ? bo moze ibasso tu ci nie pasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem sie z Mateuszem na jutro.Słuchawki to temat rzeka raz wolę IE8, raz AKG k550, teraz znowu idę testować westony 4 i UMX3 i tak trudny wybór na pewno na jednej sztuce się nie skończy.

Retter6 a vjakie jeszcze wzmacniacze polecasz do iModa i jakie słuchawki sie z nim zgrywają dobrze?

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek nie tylko impedancjia ma znaczenie , ale raczej jedn z drugim jest powiazane.

Morzesz miec 32ohm i 90dB i bedzie słabo, można miec 120ohm i 105dB i bedzie znacznie lepiej.

 

Wiesz kazdy ma swoj gust co chce uzyskac.

U mnie zadziałała zasada 2zimne 1 ciepłe, imod nie basowy, wzmak lampowy ciepła lampa, otwarte słuchawki (nie basowe).

Całość pasma gra dla mnie fenomenalnie ale ja lubie imoda, lubie TSy, kwestia bym znalazł odpowiedni wzmak który polubie czyli trzeba odpowiednio połączyc klocki które lubie.

 

Zasady jednej nie ma kazdy dochodzi tego sam. Jeden woli cieplej inny analityczniej itd itd ...

To słuchawki mają najwiekszy wpływ na brzmienie. Dla mnie to punkt wyjscia od czego można zaczac, acz kolwiek ja ipoda 5g znalazłem szybciej niz słuchawki które mi pasuja.

 

Jesli szukasz to warto miec palete barw, zimny cieplejszy dla zródła, wzmaka i słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikla .. 155$ to w US .. w UK to 140 ale funtów .. tu za v-moda kupione (nowe) za takie pieniądze to wielu by zapłaciło .. wiem bo mam już takie :)

Jest teraz promocja na v-mody na brytyjskim amazon - 120 funtów

http://www.amazon.co...49182114&sr=1-1

 

Niestety przy aktualnym kursie to wydatek 600zł (+ pewnie cło/vat)

Edytowane przez mikla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje i nie wiem jak z opłacalnością ale...

 

Na amazon.com są V-moda M-80 używane stan: used - very good. Za 118 dolarów. Po przeliczeniu na zł to wychodzi z przesyłką 412zł, a jeśli doliczą cło i vat (chociaż przy kupnie ze sklepu jest chyba dyspensa do 150 dolarów, ale nie jestem pewny) 540zł.

 

Cena może nie jakaś szałowa i trzeba czekać. Ale jak ktoś chce te słuchawki trochę taniej to zawsze jest jakaś opcja. Z amazonu UK nowe to teraz 120 funtów czyli ok. 650zł . Więc zawsze to stówa, albo dwie do przodu (choć za cenę gwarancji i szybkiej dostawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie http://www.colorfly.eu:

The Colorfly has an internal 32 GB memory and supports SD cards of the type and SDHC2 SDHC4 to 32 GB. Some Class 6 SDHC cards are recognized and correctly read, but not all. Here we can not make any definitive statement. The customer needs to test out. SD cards with 64 GB of memory is not recognized because the address space of the C4 is limited up to 64 GB (internal memory + SD card) .

Rozumiem, że w taki razie obsługuje kartę pamięci sdhc do 4 klasy?

 

c3 nie posiada equalizera, gdzie mógłbym dźwięk dostosować do własnych potrzeb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

byłem dzisiaj w MediaCentrum BEMOWO na ul. Morcinka. Przetestowałem AKG 618, Audio-Technica ATH-WS55IBK i Audio-Technica ATH-ES55WH. Niestety żadne z nich nie były wygrzane i może to z tego powodu żadne w moim odczuciu nie urwały tyłka. AKG grały najbardziej basowo i ciemno, a reszta jakby grały "spod koca". W weekend skoczę do mp3store i tam zapewne uda mi się wysłuchać wygrzane słuchawki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności