Skocz do zawartości

Smak dzieciństwa.


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

To już było dość późno (jestem rocznik '93), ale może znacie - FILOFUN!

W czwartej klasie wszyscy to przeplatali na lekcji, nawet "panie pozwalały" ;D

 

k,NTgzODg1NzAsNDcyMTQwNTY=,f,201186_Zdjcie_filofun_gwiaz_medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś MathU, przesrane to było wychowywać się trochę wcześniej od nas w czasach wojny, nasi rodzice wychowywali się w czasach PRL'u i mimo, że mało co było to nie było tragedii, tamte czasy miały swój specyficzny urok.

 

Teraz dzieciaki mają wyższy standard życia, na Biberze muzyka się nie kończy, świat stanął dla młodszych otworem. Tylko, że ja nie zamieniłbym się gdybym mógł, był klimat, a po komunie sklepy się napełniały. Była kupa radości i wydaje mi się, że większa kultura.

 

Nie pamiętam w którym roku ale był kiedyś taki boom na nakręcane ptaszki Tim na gumkę. Musiałem go mieć. :D

 

tim_bird.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) picie w woreczku najlepsza broń młodego gniewnego w podstawówce

Klasyk.

Ile razy panie woźne sprzątały to przed sklepikiem szkolnym, bo ktoś źle przebił woreczek i się rozlało. :P

Klik klaki !

klik-%E2%80%93-klak[3].jpg

Ha. Pamiętam ze miałem kiedyś takie coś z kaczora donalda.

Po tygodniu zabawy non toper ojciec nie wytrzymał już tego hałasu odbijających się kulek i mi to rozwalił. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=sqUj68iJGm8

To też było fajne.

 

EDIT:

A u was tez była kiedyś taka faza na jojo? Były takie z łożyskiem i chyba świeciły. Draco to się chyba nazywało.

Edytowane przez Roni11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzałem na te drzwiczki od szafy kuropa to przypomniały mi się karty z samochodami. Świetnie wyglądały i dobrze się grało. Przy okazji ogólnie karty to też jedna z lepszych rzeczy w dzieciństwie. :) Grało się w kenta, w kuku i inne.

 

 

Po za tym wspomnienia z grania w butelkę na biwakach - bezcenne :)

 

Dzisiaj dzieci grają w "słoneczko" :lol:

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pamiętam takie kulko-gluty co się rzucało nimi w ścianę o one wracały do swojego kształtu.

Wiem o co ci chodzi, ale nie mogę odnaleźć tego w necie.

Super to było.

 

EDIT:

MAM !

00000QI0LK2IHW4S-C317-F3.jpg

 

EDIT:

Tak w ogóle to z jakich jesteście roczników? ;)

 

EDIT:

Malas przypomniał:

31878_00b6461e087628d3a5d010de0fec7dc8.jpeg

Edytowane przez Roni11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspominasz o kulturze(hehe. No, Bieber i GAGA), gdzie w latach dziewiedziesiatych tez było róznie(disco polo..).

A właśnie, że było świetnie, w latach 90 polska muzyka pop osiągnęła absolutny szczyt swoich możliwości, w TV nie leciało ****o w rodzaju fila i dody, posłuchaj tego:

 

http://www.youtube.com/watch?v=6UpiAGTcvsk

 

Dla mnie to jest po prostu ARCYDZIEŁO które doceniłem dopiero po latach, najlepsza polska płyta popowa, poziom absolutnie nieosiągalny dla żadnego polskiego zespołu po latach 90.

 

Albo włączałeś TVP1, a tam:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Iv927Mrk2jc

 

Albo Tata Dilera.

Albo Lalamido B)

 

Jak ktoś chciał sięgnąć głębiej, to Kult, KNŻ, i inne podobne klimaty, w tamtych czasach w TV i radiu leciała wyłącznie taka muzyka, nie było zapętlonego shitu dla umalowanych dwunastolatek, nawet muzyka dyskotekowa była ZARĄBISTA (Prodigy, Scatman, Ace Of Base). W MTV na okrągło teledyski, Nirvana, RHCP, Beavis & Butthead, wszystko to, czego teraz musisz szukać w sieci, miałeś w normalnych mediach.

 

Schyłek zaczął się chyba od zeszmacenia legendy jaką była Budka Suflera, potem już nie było żadnych świętości, przyszły Brathanki, File i Ich Troje, MTV zostało opanowane przez gibających się murzynów, a normalną muzykę można było usłyszeć tylko w PR3.

 

Teraz dzieciaki mają wyższy standard życia, na Biberze muzyka się nie kończy, świat stanął dla młodszych otworem.

I co z tego, skoro one się WYCHOWUJĄ na biberach, jeżeli nie masz nastu lat i nie szukasz samodzielnie, to jesteś atakowany tym syfem ze wszystkich stron i jakie będziesz mieć wspomnienia z dzieciństwa, jaka muzyka będzie ci się z nim kojarzyć? Właśnie biber wyglądający jak plastikowa lalka dla pedofili.

 

Lata 80. miały swój klimat, ale był on w PL mocno undergroundowy, tylko w latach 90. wystąpiła kombinacja wysokiej jakości i pełnej dostępności w mediach. To już nigdy potem się nie powtórzyło.

 

Tylko, że ja nie zamieniłbym się gdybym mógł, był klimat, a po komunie sklepy się napełniały. Była kupa radości i wydaje mi się, że większa kultura.

No właśnie tak, wszystko było nowe i cieszyło, pierwsze Matchboksy, pierwsze GI Joe, pierwsze komputery, wszystko było nowe i fajne, a teraz? A teraz masz Facebooka i Demotywatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że jednak nie od Ciebie, tylko Twoich rodziców zależy co Ci się kojarzy z dzieciństwem(/okresem młodośc). Bo mnie z muzyki Closterkeller, King Crimson, Janerka, Grechuta... Taki jest ból współczesnych czasów, że wszystkiego jest pełno, i to bardzo różnej jakości. Nie chodzi tutaj tylko o muzyke, ale choćby skarpety, jeansy czy pieczywo pszenne.

 

BTW, Brathanki nie były złe, gorzej z Ich Troje.

 

 

Ja się cieszę, że zacząłem się interesować muzyką już w tym wieku, a nie na początku lat 90'...Był mniejszy wybór. Nie mówiąc o sprzęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz jest w mediach jest w dużej mierze winą zachodu. Jak patrzę na programy Jerryego Springera czy gołe-hity na dwa tygodnie to nie wiem czy przypadkiem nie powstał inny gatunek ludzi (bo jak widać ma to oglądalność).

 

Akurat kiedy wychowywałem się też było coś takiego jak Kelly Family czy Spice Girls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Closterkeller leciał w TV w prime time...

 

To jest ta różnica...

 

A wracając do tematyki forum, to posłuchajcie sobie, jak te płyty były nagrywane. Gdyby ktoś teraz nagrał płytę tak, jak Fankomat Blendersów, to miałaby specjalną recenzję na www.highfidelity.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Closterkeller leciał w TV w prime time...

 

To jest ta różnica...

 

A wracając do tematyki forum, to posłuchajcie sobie, jak te płyty były nagrywane. Gdyby ktoś teraz nagrał płytę tak, jak Fankomat Blendersów, to miałaby specjalną recenzję na www.highfidelity.pl

 

O tym akurat nie wiedziałem(wtedy), bo moi rodzice słuchali ze swoich płyt.

 

A wiesz skąd poznałem Tool'a ? Z telewizji. I parę innych, ciekawych zespołów także, np ZAZ.

O radiu nie mówiąc, bo nadal leci sporo fajnych rzeczy. Kiedyś mega zdziwiony, czy moja mama nauczyła się w końcu korzystać z komputera, i sama sobie zgrała na swój kuchenny sprzęcik(tzn, przez pendrive'a) drugą płytę z albumu od Rachael Yamagata'y. A pamiętałem, że zgrywałem tylko tę pierwszą. No cóż, w trójce puszczali. Powiedziała, że często tam leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niestety jest, Trójka to zgliszcza po dawnej stacji. Ostatnio się minimalnie zmieniło na plus po powrocie Kaczkowskiego, ale nadal nie ma miejsca dla kultowych audycji w godzinach 20-24.

 

 

to zależy. Jednak przyznasz że z tych "popularnych" stacji radiowych 3 najlepiej wypada w tym kontekście. I jednak nie uważam by była komercyjna jak reszta stacji :) gdzie swój szczyt ma rmf fm chyba.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przypomnienie o tych wspaniałych czasach i o rzeczach o których już zapomniałem :).

Nie będę wymieniał tego o czym już zostało wspomniane a również sam to pamiętam z dzieciństwa (Zabawa autkami w piaskownicy, Trzepak, pegazus, LEGO, bajki typu bolek i lolek itd. ) bo chyba nie ma takiej potrzeby .

A zapytam czy pamiętacie Kulfona i Monikę ?

http://www.youtube.c...h?v=aEozAdgEKOY

:D

Całe dnie spędzone na dworze, tworzenie "bazy" z kolegami ahhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem zdania ze kiedys mielismy naprawde klasowa muze nie bylo sie czego wstydzic :P Perfect z Holdysem i tylko z Hołdysem, Sztywny Pal Azji, ANKH, i wiele innych teraz zostały zgliszcza po tej muzyce a to co mamy obecnie to przemilcze :P. Fakt zostało troche dobrego grania jak Kult czy HEY ostatnio reaktywowane illusion ale to juz sa niedobitki. Naprawde Polska muzyka zeszła na psy. Kiedys kazda jedna kapela prezentowala naprawde niezly poziom muzyczny teraz to jest lipa pod publike. Ja z dziecinstwa kojarze wlasnie gumy turbo i inne takie wynalazki płyn lugola pamiętacie :P Dawali nam w szkole do picia :P. Ja niestety miałem tylko 2 programy tv :P a tam rządziły polskie kreskowki, Z muzy z tamtych lat wspominam winyle mojego taty, The Beatles, Animals, Pink Floyd, Moja pierwsza samodzielnie kupion płyta za "swoje" To Metal Militia :P. Moi znajomi w tym czasie pasjonowali sie pet shop boys i modern talking ja słuchałem metalu, rocka itd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności