Skocz do zawartości

Smak dzieciństwa.


Roni11

Rekomendowane odpowiedzi

to z Hulkiem to na polsacie jakos, ale to juz koncowka .. ~97?

 

pegasusa tylko mialem, reklam nie kojarze, no i wymienianie sie kartridzami na podworku i kupowanie od ruskich, albo nawet i z nimi sie wymienianie (za doplata z mojej strony)

 

w sumie bez komputera i internetu nie bylo tak zle, choc teraz bym sie nie przestawil raczej

 

(sama czolowka)

 

jeszcze bylo Disco Relax

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny link xar! :) - (kojarzy ktos jak sie nazywala ta bajka co ta dziewczynka cos w klodce majstruje? kolo 2:35 na filmiku)

 

troche sie przypomnialo, knight rider, airwolf ... jakie to byly fajne seriale!

 

co niedziele tez byly programy z Tadeuszem Drozda - smiechu warte na 1 chyba i na polsacie cos,

 

gdzies tam tez przewijali sie raperzy znad wisly

 

Edytowane przez zawish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro padł Viper - jeden z moich ulubionych seriali z tamtych lat :D to nie może zabraknąć Knight Rider'a! :D przy okazji Magnum (ah to jego ferrari Daytona :rolleyes: wtedy to było coś!)

 

Ale teraz wam zabije klina - amerykańskie cukierki pudrowe w kształcie prostokąta wklęsłego w środku - do tego można było kupić pudełka w kształcie bohaterów z bajek, które miały podajnik - otwierało się głowę i wychodził cukierek... Pamiętacie?

 

[EDIT] Mam! to się nazywało PEZ!!!!!!

wallpaper-86100.jpg

PEZ-Lineup.jpg?9c1df9

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDM był prześwietny. Zdecydowanie najlepszy polski talk show. Był też fajny Wieczór z Wampirem/Jagielskim. I pierwszy w ogóle talk show w PL - Na Każdy Temat ze Szczygłem. Teraz nie ma nic.

 

Ale jedno przetrwało w niezmienionej formie:

 

fammiliada635.jpeg

 

B) B) B)

 

Oprócz debilnej familiady był Miliard W Rozumie, 1 z 10, potem Va Banque.

 

A w każdą niedzielę do zarzygania absolutnie nieśmieszne Śmiechu Warte...

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to pewnie wam chodzi, ale...

 

Dla mnie smak dzieciństwa to nie programy tv, ani rzeczy użytkowe z tamtych czasów. Jako dziecko uwielbiałem chodzic do piekarza po pieczywko, obserwowałem jak pan w białym fartuchu robił chlebek. Specjalnie przychodziłem godzine wcześniej aby popatrzeć. Potem niosąc juz chlebek wyjadałem kawałek :) Dla mnie smak dzieciństwa to smak i zapach świeżego pieczywa.

Rzeczą z naszych kręgów to w mej pamieci główne miejsce ma impreza Rockowisko 81" i następne 82" - moje pierwsze koncerty. W 81 miałem 10 lat, zabrał mnie starszy kuzyn. Turbo, Ogród Wyobraźni, Perfect, TSA, Porter Band, Krzak, Anex, Kwadrat, Dżem, Kasa Chorych - to zespoły które wystepowały w 81' - koncert TSA i Perfectu cudo, zreszta inne też. W roku 82 : Brak, Turbo, Republika, RSC, Krótkie Spięcie, Anex, Oddział Zamknięty i TSA. Tak zaczęła sie moja miłość do muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tez były inne płace. ;)

 

 

Tak w ogóle, pamiętacie te czasy, gdy Canal+ czasami był odkodowywany ? :D

Przewaznie bajki leciały odkodowane. ;)

 

U mnie jesli chodzi o TV to w dziecinstwie była bieda.

Miałem tylko TVP1/2/3, TVN, Polsat, TV4(?).

 

Tylko? :) Za czasow mojego dziecinstwa bylo TVP1 - TVP2 zaczynalo nadawanie po poludniu (od programow regionalnych). "Stawiam na Tolka Banana", "Pan Samochodzik i Templariusze", "Wakacje z duchami", "Rodzina Lesniewskich", "Czterej pancerni", "Pies Cywil" - to tylko czesc filmow mojego dziecinstwa. Na codzien ogladalo sie jeszcze "Z kamera wsrod zwierzat", "Piatek z Pankracym", Slodowego a w weekendy "5-10-15" z niezapomniana "Zaloga G". Pamietam do dzis jak lecialem w sobote ze szkoly zeby sie na to nie spoznic (tak, tak - w soboty tez chodzilo sie do szkoly). Do dzis pamietam wszystkie nagrania z pierwszej kasety ktora brat przyniosl (Black Sabbath, Deep Purple, Yes i ... Suzie Quatro :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak czytam niektóre posty to dosłownie jakbyśmy wychowywali się na jednym podwórku, rocznik '90 jestem.

Bo to najlepszy rocznik ;)

 

Strefa 11 B) B) B)

O jaaa... zawsze się tak bałem tych wszystkich historii. Pamiętam, że rodzice nie pozwalali mi tego oglądać, jak było coś bardziej "strasznego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności