Skocz do zawartości

Rockbox Dla Laików. Polecam


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy warto aktualizować tylko dla EQ 10pasmowego.

Jak umiesz ustawić korzystać z EQ testuje to i powiem woow, lecz u mnie występuje problem z zapisem ustawień i wgram sobie 3,14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam czy aby zainstalowac rockboxa musze miec ipoda w trybie masowym? podczas instalacji nie wykrywa mi zadnego dysku. Jezeli tak to powiedzcie jak go ustawic przeszukalem itunes'a i nic nie znalazlem na stronie apple bylo napisane ze mozna zmienic ale nie moge znalezc

Edytowane przez barylka21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chodzi ci o tryb dysku, tzw. disk mode? Z tego, co pamiętam to trzeba dłużej przycisnąć jednocześnie Select i Play.
Mówię tu o ipodzie classic 5g, nie napisałeś jaki to iPod.

I pamiętaj, że iPod musi mieć zainstalowany prawidłowo soft Apple, żeby program RB go wykrył.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie mogę się doszukać firmware 3.14 dla Nano 2, czy jest gdzieś osiągalne.

Jak rozumiem korektor z 5 pasmowego przechodzi na 10 pasm?

 

I jeszcze pytanie odnośnie samego RB, przeszedłem z ciekawości na applowskie oprogramowanie wgrałem po kilku latach testowe utwory i jestem pod wrażeniem dżwięku bez korekcji (wiadomo) jest lepiej niż z korektorem w RB, ogólnie dżwięk jest lepszy :o

Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przeszedłem z ciekawości na applowskie oprogramowanie wgrałem po kilku latach testowe utwory i jestem pod wrażeniem dżwięku bez korekcji (wiadomo) jest lepiej niż z korektorem w RB, ogólnie dżwięk jest lepszy :o

Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?

 

Tak,

jako zagorzała fanka RB muszę przyznać, że też miałam takie wrażenie. Pomyślałam wtedy, że mi się wydaję, ale dzięki temu forum już któryś raz przekonuję się, że nie mam omamów słuchowych :)

 

Nadal jestem na RB, nie mogę się wyrzec FLACów i wygodnego interfejsu.

A EQ nie używam jeśli nie jestem zmuszona, np. gorszymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie iTunes automatycznie skonwertował do AAC.

Według mojego ucha Rockbox zamulił Nano.

Trzeba pracy z korektorem by zdjąć koc z wyższych partii.

Na aplowskim standarcie jest czyściej, przestrzenniej, bas jest b.mocny ale dobrze się trzyma.

 

Porównuję na V-Jays-ach i Fischer Eterna, czyli w miarę kompatybilnymi parami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, nie porównywałem, ale FLAC na RB słabszy w odbiorze niż AAC w aplu

 

Ten sam format i jednak RB lekko ocieplone brzmienie, słabsza separacja, bas ma mniejszy impact.

Róznice są zdecydowanie słyszalne, choć nie jest to kolosalna zmiana, przyjemniej jednak słucha mi się na aplu, zapewne jest potrzeba większego "chłodu".

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

możliwe, nie porównywałem, ale FLAC na RB słabszy w odbiorze niż AAC w aplu

 

Ten sam format i jednak RB lekko ocieplone brzmienie, słabsza separacja, bas ma mniejszy impact.

Róznice są zdecydowanie słyszalne, choć nie jest to kolosalna zmiana, przyjemniej jednak słucha mi się na aplu, zapewne jest potrzeba większego "chłodu".

A to nie wynik EQ w sofcie appla ? Bo rockboxowe grajki to deko starsze wiec i bliżej mody V-grania. Obecnie raczej moda na neutralne granie kalachy.

 

wyslano z parapetu :-)

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo oryginalnych płyt i do tego iPoda Classica 4G z Rockboxem. Stąd pytanie, jak najszybciej zgrywać muzykę z CD na iPoda w formacie ALAC lub FLAC. Najpierw muszę dodać do biblioteki iTunesa muzykę z CD, a później konwertować to na format w którym chcę słuchać muzyki ? Czy przy dodawaniu całej płyty do biblioteki da się od razu ustawić w jakim formacie ma być zgrywana ?

 

Edycja:

 

Muzyka jest w bibliotece. Przeciągam foldery do okienka po prawej stronie, okienka z plikami muzycznymi iPoda. Następnie klikam synchronizuj i jeden album się wgrał, drugiego nie ma. Jeszcze za każdym razem gdy podłączam iPoda do komputera to powraca stary firmware, a nie rockbox. Ostatnio udało mi się odtworzyć RB, ale nie wiem jak to zrobiłem. Może ktoś pomóc ?

Edytowane przez JustMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Rockboksa to po co chcesz jeszcze używać iTunes? To cała zaleta RB, że nie trzeba nic dodawać do żadnej biblioteki.
Ja idę najprostszą drogą i zgrywam płytę w Foobar2000, od razu do FLAC. Później już tylko wrzucam na ipoda.

 

Cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainstalowałem sobie Rockboxa na ipodzie 6g/7g ale za cholere nie mam mogę odpalić oprogramowania apple ( z tym przełączaniem hold ) Wiecie jak to zrobić ?

 

Jest możliwość, że wyrzuciłem całkowicie oprogramowanie apple ( muza mi się skasowała) ?

 

Tak btw, bateria chyba krócej trzyma, co jak na razie mi nie przeszkadza ale za to ipod jest głośniejszy niż dotychczas ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6g jest już inaczej niż na 5g. Na 6g trzeba ustawić w bootmenu domyślny system.
Ale ja piszę z pamięci. Jak instalowałam RB na 6g to już zamierzchłe czasy :)

W każdym razie, musisz się dostać do bootmenu i wtedy ''Tools''' -> '''Settings''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Oprogramowanie zostaje zastąpione. Rockbox jest ok, ale nie wiem czy bym się przyzwyczaił do poruszania się po menu ( może ) Tak czy inaczej po zainstalowaniu rockboxa ipod grał o wiele wiele głośniej (tak jakby nie było blokady ). Przy większej głośności trochę kosztem jakości ale przynajmniej można sobie spokojnie posłuchać zespołów takich jak Anthrax czy Slayer ; p

Więc zawsze jakaś metoda, jeżeli nie można na classicu softu ze stanów zainstalować (jeżeli coś takiego w ogóle jest? )

 

Ale wróciłem do oryginalnego softu jako, że Ipod classic służy mi teraz do stacji dokującej ( a przez 4 lata do interfejsu zdążyłem się przyzwyczaić)

A obecnie używam Toucha 2g, z którego jestem zadowolony i z przyjemnością słucha mi się na nim muzyki!


Ja nic w tools nie znalazłem, co by przypominało uruchomienie oryginalnego softu. Zresztą na dysku nie widziałem oryginalnego softu ;)


Parząc na to co piszą w tym temacie .. http://www.head-fi.org/t/532426/ipod-classic-rockbox-its-happening wydaje mi się niemożliwe zmienianie oprogramowani jak podają tylko odinstalowywanie. Dla rozwiania wątpliwości :

"This install method will completely replace the iPod Classic's original firmware, making dual boot impossible."

Edytowane przez wacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności