Skocz do zawartości

co jeśli niska półka dla dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i proszę o poradę. Znowu.

Moja kuzynka pytała mnie a ja mam małe wątpliwości.

Córka kuzynki idzie do 2 klasy i jeszcze nie dostała ani komórki, ani odtwarzacza. W założeniu jedno albo oba miały być prezentem komunijnym ale nie wyszło.

Okazało się, że jest pośmiewiskiem dla innych dzieci z klasy, jako praktycznie nędzarka. Dokładnie na zasadzie 'no, jak twoich rodziców nie stać, to się z tobą nie bawimy'.

Mała się tym stresuje nieprawdopodobnie.

 

Czy ktoś może zna model odtwarzacza odpowiedni dla dzieci?

Wymagania kuzynki:

kolorowy

tani (bo nie wiadomo czy te cholerne bachory jej go nie rozwalą pierwszego dnia i kupi się następny zamiast jednego drogiego do zmarnowania)

niezbyt duża pamięć (bo mała naprawdę nie potrzebuje)

idealnie gdyby był różowy

raczej nie z kartami pamięci (bo to pierwsza rzecz do zgubienia)

możliwie z odtwarzaniem filmów, żeby znowu nie było 'bo rodziców nie stać na bajery'

 

Prawie na pewno nie będą dokupywać dobrych słuchawek i spodziewają się, że odtwarzacz rozleci się do roku bo dzieciaki sprzętu nie szanują.

Proszę o w miarę szybką pomoc, muszą coś kupić jeszcze przed rozpoczęciem szkoły.

M.

Edytowane przez migotka21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to sprawa dla pedagoga szkolnego. Nie wiem, czy kupienie gadżetu rozwiąże sprawę.

Raczej dla rodziców. Moja córka (12 lat) właśnie dostała na urodziny pierwszą komórkę. W klasie wszyscy mają komórki od dawna. Playera mp3 dostała w 4 klasie (MPlayer iRivera). I żyje :D Pozostałe dzieci (bo 12-latka jest najstarsza) mają odtwarzacze mp3, bo zazdrościły starszej siostrze (z wyjątkiem najmłodszego bąka, który ma to jeszcze w tyłku ;) ).

 

Nie ma się więc co równać do średniej, bo nie zawsze ta średnia jest warta gonienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę komentować sytuacji Anitki. Kuzynka i jej mąż zdecydowali, że mała ma nie odstawać od stada. Ich dziecko - ich zdanie jest decydujące.

Przekazałam zapotrzebowanie kuzynki i podane modele w drugą stronę. Wszystko inne będzie wtrącaniem się.

Faktem jest, że nie chodziło o stan majątkowy. Uznali, że poszła rok wcześniej do szkoły i jest naprawdę za mała na wszystkie 'niezbędne' zabawki i można poczekać do komunii. Ale nie wyszło.

 

Niezależnie od powyższego, interwencja w szkole może się różnie skończyć. Dzieciaki uznają, że bidula i oferma, to należy sprawdzić czy popłynie w kibelku. To jeszcze nie najgorsza wersja. Może być lepiej.

Czytałam całkiem niedawno wyjątkowo miły artykuł. Matka samotnie wychowująca córkę i z niewielkimi dochodami była u nauczycielki, żeby wyjaśnić dlaczego miała obniżoną ocenę z zachowania a reszta klasy nie. Bo tak się złożyło, że dziecko było workiem treningowym swojej klasy i w końcu nie wytrzymała i się odgryzła raz czy drugi. Wtedy została ukarana a koledzy uznali to za super zabawne. Oni ją maltretują, a obrywa wiadomo kto. A nauczycielka pognała do dyrekcji z mordą, matka jakoby wywołuje konflikty i zmusza spokojnych ludzi do wysłuchiwania nieuzasadnionych pretensji zamiast się zamknąć. Dyrekcja wysmarowała stosowne dokumenty, matka poprosiła kuratorium o pomoc. O dziwo okazało się po dokładnej kontroli, że to szkoła się wyłożyła na całej linii. A szkoła zażądała, żeby opieka społeczna natychmiast odebrała dziewuchę wyrodnej matce. Bo co to ma w końcu być?!? Nędzarze powinni w pokorze przyjmować razy lepszych od siebie i nie psuć opinii nauczycielom, którzy ich uczą gdzie ich miejsce. Sprawa w toku pomimo interwencji kuratorium. Najbardziej mnie dziwi, że ktokolwiek przeprowadził kontrolę, zachował się uczciwie zamiast poprzeć szkołę bezkrytycznie.

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to chyba ten będzie są w różnych kolorach i mają wyjście na 2 słuchawki (można z kumpelą słuchać, takiego bajeru to pewnie nikt nie ma), do tego np takie słuchaweczki (cena niewygórowana więc można 2 sztuki wziąć, dla drugiej osoby, albo jakby się popsuły) i budżetowo załatwiamy sprawę.

 

Kupiłem taki odtwarzacz do testów i poza dość znacznym poziomem szumów (porównywalny z telefonem) gra całkiem ładnie. Trzeba małoskuteczne słuchawki do tego, to wtedy nie szumi (te z linka będą dobre).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odtwarzacze Sony - ładne kolorki i solidna konstrukcja, która gwarantuje, że nie rozpadną się po paru tygodniach.. Myślę, że nie warto kupować nowych, bo po pierwszym dniu i tak pewnie będzie porysowany, a używane chodzą średnio 100zł taniej.

 

http://allegro.pl/sony-nwz-e453-mp3-mp4-4gb-menu-pl-i1773939233.html

http://allegro.pl/mp4-sony-i1775671008.html

 

Albo można też iść na całość i kupić używanego iPoda Touch:

 

http://allegro.pl/sprzedam-ipod-touch-8gb-1-g-warszawa-nadarzyn-i1780568584.html

 

PS. Mam coś dziwne przeczucie, że szykuje się nam społeczeństwo pustych materialistów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od powyższego, interwencja w szkole może się różnie skończyć. Dzieciaki uznają, że bidula i oferma, to należy sprawdzić czy popłynie w kibelku. To jeszcze nie najgorsza wersja. Może być lepiej.

Czytałam całkiem niedawno wyjątkowo miły artykuł. Matka samotnie wychowująca córkę i z niewielkimi dochodami była u nauczycielki, żeby wyjaśnić dlaczego miała obniżoną ocenę z zachowania a reszta klasy nie. Bo tak się złożyło, że dziecko było workiem treningowym swojej klasy i w końcu nie wytrzymała i się odgryzła raz czy drugi. Wtedy została ukarana a koledzy uznali to za super zabawne. Oni ją maltretują, a obrywa wiadomo kto. A nauczycielka pognała do dyrekcji z mordą, matka jakoby wywołuje konflikty i zmusza spokojnych ludzi do wysłuchiwania nieuzasadnionych pretensji zamiast się zamknąć. Dyrekcja wysmarowała stosowne dokumenty, matka poprosiła kuratorium o pomoc. O dziwo okazało się po dokładnej kontroli, że to szkoła się wyłożyła na całej linii. A szkoła zażądała, żeby opieka społeczna natychmiast odebrała dziewuchę wyrodnej matce. Bo co to ma w końcu być?!? Nędzarze powinni w pokorze przyjmować razy lepszych od siebie i nie psuć opinii nauczycielom, którzy ich uczą gdzie ich miejsce. Sprawa w toku pomimo interwencji kuratorium. Najbardziej mnie dziwi, że ktokolwiek przeprowadził kontrolę, zachował się uczciwie zamiast poprzeć szkołę bezkrytycznie.

M.

 

 

Ciekawa historia ale - no offence - to nie to forum... a już na pewno nie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa historia ale - no offence - to nie to forum... a już na pewno nie ten temat.

No offence - czy możesz przeczytać 2 wcześniejsze posty? Bo właśnie wtedy dyskusja zboczyła z modeli na wrażenia okołozakupowe.

 

 

 

 

 

 

Myślę, że podanych modeli wystarczy. Sami zdecydują co i czy kupić.

Dziękuję za propozycje.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności