Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjmij gąbki sprzed przetworników i zobacz czy tam coś nie wpadło - to może być przyczyna trzeszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich :)

 

Forum śledzę od paru tygodni, słuchawek parę zgromadziłem, a dziś odebrałem paczuszkę z SL. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, poza... jakością padów. Zrobiłem mały napad na szafę i po stracie pary skarpet jest znacznie lepiej. Teraz 'wygrzewanie' w najprzyjemniejszy sposób, ze słuchawkami na uszach od rana :)

 

Naciągnięte trochę inaczej niż w "poradnikach", wizualnie i pod względem wygody jest ok.

 

 

sl_alchemik.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest ciut bardziej syntetyczny, mimo wszystko 18% elastanu robi swoje ;) A tak poważnie, wygoda jest nieporównywalna i w 5 min. można pozbyć się największej wady SL. Grzanie w toku od ponad doby, rzeczywiście zawieszenie trochę się uelastycznia, jest trochę więcej lepszego basu. Jednak to nic w porównaniu z reakcją mojej żonki (nie tolerującej do tej pory żadnych słuchawek...). Włączyłem płytę The Best Of Andrea Bocelli - Vivere, po chwili wyłączyła tv i przesłuchała cały cd. Cud ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpeta z mocnym wewnętrznym niewidocznym ściągaczem (rozmiar 42 :)), z dodatkiem sztucznych radości- bawełniane miały za słaby ściągacz. Ucięte ok 8cm od góry. Jak widać na focie, założone na słuchawkę bez zdejmowania padów, końcówka skarpety podwinięta do środka (paluchami, między org. pad a głośnik).

Poradnikowe zawijanie połowy słuchawki jakoś mi średnio pasowało, ala ja wzrokowiec jestem ;)

Edytowane przez alchemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Szybka piłka - jak SL HD681 mają się do AKG240MkII? Chodzi mi o dźwięk. Chciałem sobie zbudować jakiś zestaw wokół akg240mkII (jeszcze ich nie zamówiłem), i gdzieś przeczytałem, że te SL są bardzo podobne, tylko 5x tańsze, przeczytałem ponad 20 stron tematu ale nikt ich nie porównał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o jakość dźwięku i scenę a nie charakterystykę. V mi bardziej odpowiada, jak miałem HD555 to eq ustawiałem często właśnie na V ;) Miałem zamiar wydać na sprzęt 1000-1200 zł, ale skoro mógłbym kupić superluxy + np. xonara esence i jeszcze bym na tym przyoszczędził to bym wolał taką opcję ;)

 

Aktualnie mam AKG K77 i strasznie mi w nich przeszkadzała sycząca góra (teraz już po kilkuset h tego nie zauważam/zniknęła), podobno w SL HD681 EVO trochę poprawili ten problem... EDIT: po przeczytaniu recki EVO odpadają, mam już dość basowych słuchawek przy słuchaniu metalu...chciałbym takie senki HD555 ale bez zamulenia;)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że jednak się zagalopowałem z tymi akg240;)

 

Jeżeli chodzi o zestawienie SL-668 czy 330 z sennkami HD555 - też inna liga czy już można pokusić się o stwierdzenie, że SL są blisko? HD555 dawały mi poczucie "prawie profesjonalnych" słuchawek, jak teraz słucham muzyki na AKG K-77 to mnie ona wcale nie porywa (może też kwestia lipnego źródła). Dla mnie ważna jest scena, separacja instrumentów, szybki niezlewający się bas, nieprzyprawiająca o ból głowy góra i wygoda;P Jakieś Superluxy się kwalifikują?

 

Przepraszam za offtop i dzięki za merytoryczną rozmowę:) Po prostu zatęskniłem za muzyką, to co mam teraz to jest muzyczna patologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HD555 przez 4 lata, sprzedałem je jakieś 3 lata temu za śmieszne 130zł, pałąk miały pęknięty ale bez ryzyka złamania;) Nie chcę wchodzić drugi raz do tej samej rzeki, ciągnie mnie do czegoś nowego.

 

Już nie będę robił offtopu bo to jednak temat o konkretnych słuchawkach, poczytam o innych SL, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po zużyciu pary skarpet, bardzo proszę o odradzenie mi poniższego zakupu ;)

http://www.ebay.pl/itm/New-replacement-Floss-earpad-For-AKG-k240-K241-K270-K271-K272-Headphone-100mm-/251274239456?pt=US_Replacement_Parts_Tools&hash=item3a811c9de0#shpCntId

 

A tak poważnie, ma ktoś z Was te pady? Korci mnie, aby zamówić. Tylko albo słabe fotki albo również wykonanie takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem wczoraj HD681 i doznałem mocnego "szoku" po tym, jak cały czas słuchałem HD330, a tu nagle taki atak wysokich HD681. Na początku mi się to podobało, te detale, wybrzmiewanie talerzy, ale po dłuższym odsłuchu stwierdziłem, że jednak wysokie za mocno "dają" po uszach. Teraz zastanawiam się, czy nie lepszym jednak rozwiązaniem byłoby kupno wersji EVO. Nie chciałbym się bawić w żadne mody, bo potem bym ich nie sprzedał, już wolę sprzedać HD681 i kupić EVO. Ogólnie kupiłem je, bo z HD330 korzysta nałogowo narzeczona :D Także jak przyjdzie chęć posłuchania muzyki w czasie gdy HD330 zajęte, to nie mam słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W evo warto zrobić 2 mody - zmiana na welury i wyciągnięcie padów przykrywających przetwornik ( zostawić filtr ) - oba w 100% odwracalne. W tej sytuacji ciężko mi wskazać, które grają lepiej. Evo śą trochę jaśniejsze i to chyba jedyna poważniejsza różnica. No może scena lepsza w 330stkach. Chyba masz w K-ach mp3store. Skocz i posłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to, EVO jaśniejsze od jakich? Od zwykłych 681? Ja słyszałem, że są ciemniejsze i mają łagodniejsze wysokie. Mam w Katowicach MP3Store, owszem, ale mają tylko zwykłe 681, EVO nie ma do odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że bardziej przypadłaby mi do gustu wersja EVO, skoro się plasuje pomiędzy HD330 a HD681 zwykłymi. Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - EVO są dużo łagodniejsze od zwykłych 681 i moim zdaniem mają lepszą jakościowo górę od HD330. Oczywiście na welurach i bez wkładek przed przetwornikami.

Do tego to chyba najwygodniejsze z budżetowych słuchawek jakie miałem na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie HD330 były trochę za małe, do tego te ceratowe pady to porażka przy welurach. Dopiero jak się skarpety na nie założy, to można mówić o względnej wygodzie.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności