Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podrabia się słuchawek za 40zł ;)

 

A co do wyższości SHP2700 nad SHP2500 miałbym wątpliwości. To właśnie model SHP2500 został okrzyknięty perełką już inne modele ponoć tak dobre nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podrabia się słuchawek za 40zł ;)

 

A co do wyższości SHP2700 nad SHP2500 miałbym wątpliwości. To właśnie model SHP2500 został okrzyknięty perełką już inne modele ponoć tak dobre nie są.

SHP2700 mają ten sam przetwornik co SHP5401, które są okrzyknięte perełką nie tylko w kategorii do 100zł. Wiadomo, że i obudowa robi swoje, ale wg mnie potencjał raczej mają większy SHP2700 niż SHP2500. Jeśli tylko się uda to zamierzam kupić SHP2700 w biedronkowej promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP2700 mają ten sam przetwornik co SHP5401

 

Jest to gdzieś potwierdzone? Bo jeśli tak to chyba wybiorę się do biedry :D Jedyną rzeczą która mi w SHP przeszkadzała to komfort.

 

Jakby shp2700 miały ten sam przetwornik co SHP5401 i dało się zdjąć fizeline, do tego dołożyć lepszy kabel to mogą być za 70zł największą okazją wszechczasów :P Bo muszle w shp2500 dają naprawdę świetną scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym 3 pary. Jedną dla siostry, drugą na modowanie a trzecią do porównania, ale boje się, że to jednak lipa będzie, więc chyba kupie jedną wygrzeję i albo zostawię albo siostrze pod choinkę włożę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdecydowałem się na zakup SL HD681. Zastanawiam się jednak czy wybrać wersję standardową, czy może skłonić do opcji B. Słuchawki głównie do rock`a i metal`u, czasem muzyka podchodząca po symfoniczną.

"HD681B – with Balanced character and powerful bass punch

For an “In hall” feel = rock music / exciting performances"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

At Keiji_T: nie wiem, czy ktoś się zlituje, bo było już parę takich pytań ;) Internet rzecze, że wersja B faktycznie pasuje do rocka.

 

A mnie tak natchnęło i zadam pytanie (które również mogło się pojawić, mimo to uwierzcie, że dużo postów przejrzałem).

 

Mianowice, jak pisałem, mam HD681 i zastanawiam się, czy i w jaki sposób je modujecie.

Czy wymiana padów na np. AKG K-240, poprawia odsłuch, czy to kwestia tylko wygody (pomijając, że to droga przyjemność)

Skarpetkowy mod to chyba tylko wygodę poprawia ?

 

Widziałem też na rockgrotto przeróbki, ale to mnie chyba przerasta.

No i jeszcze rekabling.

 

Podzielcie się proszę jakie mody wy zastosowaliście, jakie dały efekty

i czy laik może je przeprowadzić sam w domowym zaciszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie był podany jeszcze mod zaklejenia części otworów aby ściąć górę z tego zapamiętałem. Sam skarpetkowy zmienia z tego co pisano jakość bass`ów i ogólnie ociepla ich brzmienie. Pewnie z powodu nieco mniej dokładnego przylegania materiału niż stock`owej pseudo skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady od akg, są o wiele lepsze niż skarpetkowy mod...

Pady od akg rozumiem, że masz na myśli welurowe?

Kosztują drugie tyle co SL hd 681, naprawde uważasz, że to jest zmiana warta tej ceny ?

Tu nie chodzi o same słuchawki tylko o komfort słuchania. W stockach wytrzymałęm góra 30min w welurach akg 4h.

Jesli to dla ciebie za duzo kup welur, i robisz DIY pady.

Tylko dobry welur tez troche kosztuje i nie zawsze kupisz ten naturalny, bo syntetyczny to ja dziękuje.

Pytanie co dasz jak bedziesz sprzedawał SL-ki?

 

To jest dosc standartowy rozmiar (+-milimetry) stare SD409 juz go używały i tam pasuje tak samo dobrze co w AKG czy SL.

No i ludzie w tym temacie jest juz napisane dużo wystarczy poczytać wcześniejsze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowały mnie 70 zł przez thomann. de, wiec gdzie tu masz cene dwa razy tyle?

 

Wiesz, patrząc na to że te słuchawki będziesz miał dłużej to raczej w czym problem? a tak jak wyżej napisał retter6 to jest inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowały mnie 70 zł przez thomann. de, wiec gdzie tu masz cene dwa razy tyle?

 

Wiesz, patrząc na to że te słuchawki będziesz miał dłużej to raczej w czym problem? a tak jak wyżej napisał retter6 to jest inna bajka.

 

Wierzę, że są super wygodne.

 

Natomiast 70 zł pady, a 90 słuchawki, no to prawie drugie tyle (nie dwa razy tyle). Z tym, że na thomann.de welurowe pady z przesylka kosztuja ok. 150 PLN, skórzane ok. 100.

Moim zdaniem, to nie jest mało. Ale ok, wiadomo o co chodzi, nie ma co tego wałkować.

 

Mam nowe pytanie (panowie nie krzyczcie, przegladam fora ale konkretnej odpowiedzi nie widziałem).

SL HD681 mam podłączone pod Asus xonar d1.

Czy warto kupić do tego wzmacniacz słuchawkowy (do 100 pln), jeśli tak to jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP2700 mają ten sam przetwornik co SHP5401

Jest to gdzieś potwierdzone? ...

Widziałem na jakiejś ruskiej stronce mod na otwarte SHP2700 - zamiast tylnej ścianki koleś wstawił siatkę (od głośników samochodowych chyba) i były tam zdjęcia także przetwornika. A jako, że wieczór wcześniej naprawiałem jedne SHP5401 to mi się tak skojarzyło. Poza tym wcześniej już gdzieś o tym czytałem, więc to zdjęcie tylko mnie upewniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowały mnie 70 zł przez thomann. de, wiec gdzie tu masz cene dwa razy tyle?

 

Wiesz, patrząc na to że te słuchawki będziesz miał dłużej to raczej w czym problem? a tak jak wyżej napisał retter6 to jest inna bajka.

 

Wierzę, że są super wygodne.

 

Natomiast 70 zł pady, a 90 słuchawki, no to prawie drugie tyle (nie dwa razy tyle). Z tym, że na thomann.de welurowe pady z przesylka kosztuja ok. 150 PLN, skórzane ok. 100.

Moim zdaniem, to nie jest mało. Ale ok, wiadomo o co chodzi, nie ma co tego wałkować.

 

Mam nowe pytanie (panowie nie krzyczcie, przegladam fora ale konkretnej odpowiedzi nie widziałem).

SL HD681 mam podłączone pod Asus xonar d1.

Czy warto kupić do tego wzmacniacz słuchawkowy (do 100 pln), jeśli tak to jaki ?

 

zwłaszcza że jak robimy forumowe zamówienie to wysyłka jest za free...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam HD330 i musiałbym kupić Samsung Wave (by dźwięk był dość szczegółowy) + FiiO E6, żeby je napędzić. Trochę wydatek. Zastanawiam się, czy czasem na wyjścia z domu do grajka nie lepszą opcją byłoby po prostu kupno HD681? Słuchawki tylko do metalu/rocka. Z tego co czytałem, to separacja i szczegółowość jest na wysokim poziomie, jest mięso, no nie? :) Ma ktoś HD330 i HD681 i może się wypowiedzieć, czy różnią się jakością dźwięku? (nie chodzi tu o charakterystykę)

 

Jestem w kropce i nie wiem, czy zbierać na Wave + E6, czy może po prostu HD681.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś HD330 i HD681 i może się wypowiedzieć, czy różnią się jakością dźwięku? (nie chodzi tu o charakterystykę)

Mam jeszcze HD381 nie chwaląc się ;) bo nie ma czym.

Mięsa na pewno więcej mają HD-330, trochę grają jakby były wersją zamkniętą. Średnicy i wysokich więcej w 681

Jakościowo żadnym nic nie brakuje, całe pasmo jest "malowane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Trafiłem na to forum kilka dni temu. Moje leciwe już Technicsy RP-F 290 najlepsze swoje chwile mają już dawno za sobą i na dodatek ostatnio je złamałem. Na szybkości zacząłem rozglądać się za czymś nowym. Zajmuje się amatorsko muzyką i pomyślałem, żeby kupić coś na "jakiś czas", żeby pograło trochę do czasu, aż kupię ATH-M50. Czytałem o nich dużo i zbierają dobre opinie także takie słuchawki obrane miałem jako cel:). Jednak znalazłem też wiele tematów, gdzie trafiałem na komentarze odnośnie słuchawek Superlux HD681. Niska cena, egzotyczna i odpustowa nazwa, a jak się przyjrzeć-wygląd i wykonanie też :)). W sumie darowałbym je sobie od razu, gdyby nie te opinie, które zresztą z ciekawością czytałem. Tak mnie te słuchawki zaciekawiły, że od 2 godzin mam je na głowie.

I pierwsze wrażenia na gorąco:

Mocny, wyrazisty bass, w porównaniu do RP-F290, bardziej wyrazisty i pełny. Na pewno schodzi niżej i trzyma się nieźle. W Technicsach nie był zły jednak często miałem wrażenie, że kick zlewa się z bassem. Srednie z wysokimi ok, czekam aż trochę pograją, bo pamiętam jak grały na starcie Technicsy, a nie brzmiało to najlepiej. Słychać było jakiś metaliczny przydźwięk, który z czasem zniknął i pojawiły się soprany takie jakie lubię. Mam nadzieję, że tu będzie tak samo. Na razie nie jest źle, pokombinowałem chwilę w EQ, obniżyłem trochę pasmo 2 i 4 khz i teraz bardziej brzmi to tak jak lubię i tak jak to brzmiało chociażby w poprzednich moich słuchawkach. Ogólnie na pewno są to dobre słuchawki, jak za taką cenę - świetne. (w moim wypadku 99 zł).

 

Odnośnie padów: czytając wszystkie komentarze jak to jest z nimi źle spodziewałem się prawie końca świata, nie wiem, pewnie mam jakiś nieforemny łeb albo coś, ale jak na razie mam je założone około 3 godzin i jeszcze żyje :).

Edytowane przez Wk101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem juz prawie pewny ze kupię HD668 ale po przeczytaniu tej recenzji zdecydowałem sie własnie na HD681 :) Ma jedno pytanie, ktory model wybrac z oznaczeniem B czy F?, bedę ich używał z integrowana karta dzwiękową (realtek)

Najlepiej wersję bez żadnych literek na końcu - ma najwięcej basu

 

...Odnośnie padów: czytając wszystkie komentarze jak to jest z nimi źle spodziewałem się prawie końca świata, nie wiem, pewnie mam jakiś nieforemny łeb albo coś, ale jak na razie mam je założone około 3 godzin i jeszcze żyje :).

Co do padów to źle nie jest jeśli nie masz porównania z czymś welurowym. W ciepłe dni skóra pod nimi szybko się poci, ale można temu łatwo zapobiec stosując tzw "skarpetkowy mod" http://pokazywarka.pl/skarpetkowy_mod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności