Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do Samsunga z5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jako że nabyłem ostatnio Samsunga z5 więc teraz chcę wymienić słuchawki , moje akg k414p po prostu się z nim nie zgrywają , dźwięki ataki jakiś bez zycia , jak bym słyszał je za jakiejś ściany , bas zalewa wszystko, nie da się tego słuchać , a podobno ze z5 ma mało basu . Słuchawki Jakie mnie interesują to nauszne , nie chce , ani dokanałowych ( ból głowy , i żle sie czuje jak coś mam wepchnięte do ucha ) ani pchełek (mam kilka no name i jakieś Panasoniki ale w nich tylko śpię ). Słuchawki mogą być otwarte jak i zamknięte , na czym mi zależy najbardziej , lubię wysunięte średnie , a najlepiej jak wokal jest przed resztą instrumentów , Bas musi być punktowy i zwarty , nie może byś za miękki , musi mięć kopa , (wole żeby miał kopa niż schodził do hadesu) . Słuchawki muszą mieć dużo powietrza i szeroką scenę. Muzyki Słucham rożnej od rapu przez trance , hardcore, i hardstyle do rocka i metalu . Ostatnio cały czas słucham Power Metal .

Moje typ to

akg k 420

 

Czekam na wasze sugestię .

Słuchawki mogą być nowe jak i używane

Pozdrawiam i dziękuje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to połączenie, z5 i k420, i powiem Ci że bardzo dobrze się to zgrywa, ale dla mnie to z Z5 wszystko się dobrze zgrywa wink.gif Ale jeśli jak piszesz chcesz dużo powietrza i szeroką scenę to szukaj czegoś innego, K420 raczej są w tej kwestii przeciętne. Tych które wymieniasz nie słyszałem niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podałem też zamknięte , ale jak sadzę to one w ogóle powietrza nie mają .

Jak na razie moim faworytem jest akg k420

A jak w nich jest z izolacją ?

 

O czy 75 zł z przesyłką za z5 1GB (prawię nówka leżała cały czas w szafie) to dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena.

 

SHP5401 mają wokale z przodu, ale scenę wąską. Obczaj też Aiaiai Tracks. Powinny pasować. Mają mocny bas, sporo powietrza, fajne wokale.

 

 

 

 

Choć faktycznie jest tak, że jak wyjdziesz w otwartych słuchawkach z domu to przestrzeń i powietrze ledwo słychać. Ja bym się tym nie przejmował ;)

 

 

 

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiaiai Tracks trochę za drogie , na allegro kosztują min 220 zł . A używane będzie na pewno trudno dostać .

 

Chyba kupie SHP5401 . Są tanie jak barszcz , 2 razy tańsze niż k420 i podobno że lepsze .

Z kilkoma Philipsami miałem odczynienia i jak pamiętam to nie było źle , jak na tanie modele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP5401 mają fajne brzmienie, ale tłumienia to mają prawie zero - na zewnątrz, w mojej opinii, się nie nadają. CAL pod tym względem są sporo lepsze. Mogę też polecić Sennheisery PX200 II, Brzmienie mają bardziej wyrównane niż CAL czy 5401, które grają loudnessem. W PX200 jest zdecydowanie więcej średnicy, brakuje (mi) tylko trochę basu (lubię bas i średnicę), ale jak masz korektor w odtwarzaczu, to w zupełności wystarczy. Tłumienie też nie najgorsze, nieco gorzej niż CAL, ale to dlatego, że są mniejsze i nie zakrywają tak ucha. Scena szeroka jak na zamknięte słuchawki, (na pewno sporo szersza niż 5401).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham tylko na płaskim ustawieniu korektora . A i tak z5 nie ma aż tak rozbudowanego kolektora . Ja podałem cenę do 150 zł a wy podajecie ceny rzędu 200-250 zł .

SHP5401 trochę mi się wydają za duże , jako portable , nie składają się . Ciężko by było schować je w kieszeni .

PX200 II to znowu za drogie ponad 230 zł na allegro nie przemawia do mnie . Ale podobają mi się :)

Widzę że ktoś sprzedaje za 80 zł akg k 420 i chyba je kupie . Ale jeszcze się zastanowię .

 

I nie odpowiedzieliście mi na moje pytanie czy cena 75 zł z przesyłką za za z5 1GB jest dobra , nie przepłaciłem . Stan jak nowy bo nie była używana ????

Edytowane przez Enki92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX200 II to znowu za drogie ponad 230 zł na allegro nie przemawia do mnie . Ale podobają mi się :)

 

Zawsze możesz poszukać używanych - mi się udało za 90 + kw upolować

 

 

I nie odpowiedzieliście mi na moje pytanie czy cena 75 zł z przesyłką za za z5 1GB jest dobra , nie przepłaciłem . Stan jak nowy bo nie była używana ????

przecież rhalf napisał: "Dobra cena", ale na pewno nie okazja. Okazyjnie to mi się ostatnio udało kupić vedię V19 8GB - z wysyłką nieco ponad 30zł wyszło. Sprzedawana jako niesprawdzona i bez akcesoriów - okazała się 100% sprawna.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła jednak k420 .

A jeszcze jedno pytanie jak się ma z5 do p3 i do clipa + , ??

Bo miałem kupić najpierw p3 ale nigdzie nie było i miałem nie przewidziane wydatki , apotem miał być clip+ ale czytałem że jest trochę ciemny i ma lekko cofnięty wokal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/samsung-yp-q2-16gb-pl-menu-komplet-gwarancja-i1757810593.html << to coś takiego jak P3 lecz głównie do muzyki. Sam bym wziął, ale nie kręcą mnie już grajki, clip+ i N2 mi wystarczą a wole kasę ładować w sprzęt stacjonarny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie pary są super. Jednak to zupełnie inny sposób grania. shp2500 rzeczywiście potrzebują mocnego źródła i bez wzmacniacza są ciche natomiast mają niesamowitą przestrzeń i mocny bas, a na dobrym wzmocnieniu jakościowo też są bardzo dobre. Shp5401 nie mają dużej sceny, tylko malutką. Nie mają dużo basu, raczej tak w sam raz, za to grają bardzo precyzyjnie, po zrobieniu moda są jeszcze bardziej klarowne i mają naturalny dźwięk. Są to też bardzo udane słuchawki. W ich cenie raczej nie ciężko znaleźć coś lepszego, a nie wypadają wcale gorzej w stosunku do słuchawek za kilka stów. W ostateczności sprowadza się to do tego czy spodoba Ci się taki sposób prezentacji bo jakościowo są bardzo dobre. Dużo osób stawia je wyżej od CALi (ja się do nich też zaliczam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP 2500 jak pamiętam to nawet w nich jeździłem na rowerze . ale kabel miałem po lekkim tuningu bo 6 m to jak na portable trochę za dużo :)

 

A i ostatnie moje pytanie jak się ma SAMSUNG R0 do odtwarzaczy co wyżej wymieniłem ??

Bo jak na razie z5 wystarcza , czuje że w najbliższej przyszłości będzie zmiana ze względu na małą pamięć. Ale to dopiero za kilka miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności