Skocz do zawartości

Nationite Nanite N2


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Widzę, że większość postów jest na temat nie z tego forum czyli o sposobie pisania... ;-)

Ale są i takie które opisują jak gra ten playerek i do tych chciałbym nawiązać,

mianowicie jak zagra ten odtwarzacz ze słuchawkami Sennheisera HD380 Pro?

Będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się taką opinią.

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już w domu...

Moje pierwsze spostrzeżenia na plus to moc grajka a na minus to słyszalny szum i wąska scena.

Wygrzeją się słuchawki, dojdę do tego jak ustawić BBE aby nadto nie ocieplało dźwięku i zobaczymy.

Jak na razie to po prostu przeciętny grajek z "mocną dziurką" ;-)

Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez mirecc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szumów na słuchawkach dokanałowych absolutnie nie ma. Wąska scena? To ja radzę albo dobrze wygrzać 380-tki, albo je zmienić :lol:

 

Ewentualnie zainteresuj się utworami dobrze zrealizowanymi - mam nadzieję, że nie słuchasz na MP3 128 kb/s ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szumów na słuchawkach dokanałowych absolutnie nie ma. Wąska scena? To ja radzę albo dobrze wygrzać 380-tki, albo je zmienić :lol:

 

Ewentualnie zainteresuj się utworami dobrze zrealizowanymi - mam nadzieję, że nie słuchasz na MP3 128 kb/s ;).

 

Czytałem już wcześniej Twoje posty na temat Nanite N2 i odnoszę wrażenie, że jesteś mu bardzo przychylny.

Jeśli chodzi o jakość odtwarzanego dźwięku to jest ona po prostu przyzwoita bez rewelacji i myślę tu o słuchaniu bez żadnych polepszaczy w stylu BBE czy EQ.

Ustawienie BBE to raczej coś jak filtry CONTUR, LOUND i 3D. Rozszerzanie sceny za pomocą 3D to nie szeroka scena...

Playerek jest fajny tylko dlatego, że ma wbudowany wzmacniacz i daje radę napędzić 54 ohmowe HD380Pro i niewiele kosztuje i to właśnie tu tkwi jego zaleta.

Co do wygrzania słuchawek to pierwszą opinię wydałem po ponad dwudziestogodzinnym ich grzaniu, może i mało ale drastycznej różnicy po dłuższym wygrzaniu się nie spodziewam.

Słuchawki są zdecydowanie najlepsze w swojej klasie i jeszcze w polskiej cenie nie mają sobie równych i nie jest to tylko moje opinia.

A co do jakości plików to mam taką płytkę Dire Straist w FLAC, WAV i MP3 320 i muza jest tam od rąbanki do cieplutkich ballad i prawie gitarowego country z wokalami.

Na nich testuję zawsze sprzęt bo są niesamowicie bobrze zrealizowane i znam je na pamięć.

Szumy... kolego puść sobie jąkąś symfonię albo muzykę filmową gdzie trzeba się wsłuchać w dźwięki w cichych partiach... i wtedy będziesz poirytowany.

 

Jak już wcześniej pisałem to jest moja subiektywna opinia ale playerka dalej będę szukał lepszego... ;-)

Godny uwagi... w grupie do 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cie zmartwić ale lepszego odtwarzacza z takimi gabarytami i taką ceną (do 250zł) nie znajdziesz (mówiąc tylko i wyłącznie o jakości dźwięku). Jeśli chcesz wskoczyć poziom wyżej to po prostu musisz kupić większy odtwarzacz. Generalnie to pomimo opinii, że HD380 łatwo napędzić ja bym do nich nie podłączył malutkiego N2 tylko zdecydowanie coś z większymi gabarytami i mocą. Niemniej jak już wspomniałem na wstępie nie masz co liczyć na znalezienie odtwarzacza mocniejszego o gabarytach N2.

 

Szumy w dużej mierze zależą od zestawienie danego grajka z określonymi słuchawkami. Nie wiem jak tam wygląda Twoja przygoda ze sprzętem audio, ale ja nie zamierzam Ci tego tłumaczyć bardziej wnikliwie. Tak jak wspomniałem w poprzednim poście na moich słuchawkach dokanałówych tego szumu albo nie ma, albo jest minimalny, natomiast nie wiem jak to jest ze słuchawkami nausznymi, gdyż dla mnie podłączenie ich do N2 trochę mija się z celem ;).

 

Dlaczego jestem tak "przychylny" N2? Otóż ten malec w kwestii SQ przebija wszystkie małe i nieco większe odtwarzacze z jakimi miałem do czynienia, choć w tych gabarytach dużo na rynku ich nie ma. Co do tej sceny... Nie mam pojęcia czego oczekujesz od grajka za 250zł. Możesz mi wierzyć albo i nie, ale szerszej sceny w klasie cenowej do 500zł raczej nie znajdziesz :lol:.

Edytowane przez Troy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirecc w ogóle słuchałeś jakiś lepszych grajków? Czy wydajesz swoją opinie bez żadnego porównania?

 

Ja słuchałem HD380 na nim i żadnych szumów nie uświadczyłem... Z iem szumi bardzo minimalnie na większej głośności jak nie gra muzyka, gdy muzyka jest włączona nie ma opcji by usłyszeć szumy. N2 ma średnią scenę (wcale nie małą, po prostu nie jakąś wielką), ale za to ma zdecydowanie najlepszą głębie w tym pułapie grajków.

 

Bardzo możliwe, że trafił Ci się felerny egzemplarz, choć przed wydaniem wyroku proponuje zmienić firmware może w nim Ci coś nawala. Np na najnowszy fm cube c30.

 

Są zwolennicy i przeciwnicy używania EQ, lecz N2 kupuje się w głównej mierze dla BBE który robi cuda z dźwiękiem.

 

Jeśli mimo wszystko szukasz czegoś innego, to zainteresuj się Samsung R0 ma takie same możliwości albo i większe oraz dobrze zgrywa się z hdkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy są słyszalne w muzyce filmowej lub nawet bardziej symfonicznej w momentach kiedy instrumenty grają bardzo cicho i delikatnie.

W innych gatunkach muzycznych tego nie zauważyłem, choć widziałem zestawienie najpopularniejszych grajków na rynku i w szumieniu Nanite nie znajdował się nawet w połowie stawki.

Kilku grajków oprócz N2 się nasłuchałem przed kupieniem Nanite a sugerowałem się opiniami między innymi z tego forum bo akurat jego w sklepach nie ma aby samemu posłuchać.

Czy trafił mi się wadliwy egzemplarz? Nie sądzę, pewno nie ta półka cenowa mi odpowiada.

Moja opinia jest taka, że gra bardzo przyzwoicie w tej cenie ale po opiniach z forum wynika, iż powinien grać o niebo lepiej.

Podczas pisania recenzji podniecenie i pośpiech to zły doradca i może wypaczyć test lub opinię na korzyść opisywanego sprzętu.

Nie pozostaje nic innego jak ustawić pod upodobania BBE i zbierać forsę na coś droższego.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu i jakich grajków słuchałeś. Ale od jakiegoś czasu powtarzam to w kółko, że żyjemy w czasach kiedy wszystkie 'polecane' grajki trzymają poziom i grają przyjemnie. Jest też tak, że człowiek nie osłuchany nie doceni zalet danego playera, oczekuje on dźwięku 'efektownego', a na dźwięk efektowny często składa się poszarpane EQ grajka z podbitymi krańcami pasma i przekolorowaną barwą... niektórzy na bazie tego oceniają jakość, co jest bardzo mylące.

 

Kolejna sprawą jest zgranie playera ze słuchawkami. N2 zagra z większością słuchawek, ale nie ze wszystkimi wpadnie w synergie. A synergia to jedna z kluczowych rzeczy jeśli chodzi o końcowy efekt. HD380 grają dobrze z N2, ale jak dla mnie nie jest to wymarzona synergia. Ja właśnie lubię HDki z samsungami, które potrafią wykorzystać ich bas i scenę. N2 bardzo przyjemnie mi zgrał z ZX700. Scena była trójwymiarowa, a wysokie tony błyszczały, jakością może nie było lepiej od HD380, ale z pewnością przyjemniej się tego słuchało. A np. z MS1i to już w ogóle było wyborne połączanie.

 

Jakość grajków nie idzie proporcjonalnie z ceną... im wyżej wchodzimy tym różnice są mniejsze, często nie tyle nie słyszalne co nie do wychwycenia dla osób nieobeznanych.

 

Powtarzam też w kółko, że najlepsze, rzeczy w audio się docenia z czasem. Posłucha ktoś takiego creative'a i jest zachwycony bo ma dużo basu (który wszystko zalewa, ale to nie ważne bo tego się nie odbiera w pierwszym momencie), no i ludzie kupują, a po miesiącu czy po 2 są zmęczeni tym dudniącym dźwiękiem. A taki nie będę podawał nazwy odtwarzacz Y posłuchasz go i nie robi na tobie żadnego wrażenia, a potrzymasz go miesiąc czasu to po tym miesiącu nie masz ochoty się z nim rozstawać, gdyż dostrzegasz jak świetnie kontroluje wszystkie pasma, że ma sprężysty i urozmaicony jest bas, że góra ma dużą ilość szczegółów, a gitarki pięknie wybrzmiewają. Ale właśnie - by to docenić trzeba się osłuchać - wygrzać mózg xD.

 

Klasyki i muzkę filmową też słuchałem na n2 i akurat też na HD380 i szumów żadnych nie zauważyłem. Podejrzewam, że albo słaba jakość plików (jeśli zasysasz flaci to może się szybko okazać, że to nie do końca flaki...), albo źle zrealizowana płyta była u ciebie.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szumy, to albo wina softu (miałem identycznie na oryginalnie zainstalowanym, z październikowym od Cube nie ma takich przypadłości), albo jakiś wadliwy egzemplarz. Innej możliwości nie ma.

No, chyba że ktoś ma tu słuch otocjona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) choć widziałem zestawienie najpopularniejszych grajków na rynku i w szumieniu Nanite nie znajdował się nawet w połowie stawki. (...)

 

 

Kojarzę to zestawienie. Z tego co pamiętam niezłe bzdury były tam powypisywane. Śmialismy się z tego.

 

 

Nie ma się co sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy zapodasz mi link do softu od C30? Tam jest BBE i wszystkie inne potrzebne "rzeczy" ?

Jest wszystko to co w normalnym oprogramowaniu i z tego co zauważyłem z niczym nie ma problemu prócz przerzucania utworów (na trzy kliki zamiast dwóch), ale nie wiem czy to błąd czy nowa funkcja zapobiegająca przypadkowym zmianom kawałków. Firmware z dnia 17.10.2011:

http://www.51cube.com/tools.asp?page=2

 

Tylko mała uwaga do procesu aktualizacji - wyciągnij kartę, skopiuj muzykę z odtwarzacza by się później nie bawić w ponowne dobieranie i w sofcie do aktualizacji daj kasowanie wszystkich danych oraz formatowanie pamięci.

Jak robiłem to na "miękko", to mi wariowała głośność (na 31 było w miarę normalnie, nawet nie głośno) oraz BBE. I dopiero takie wyczyszczenie N2 w pełni postawiło go na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prócz przerzucania utworów (na trzy kliki zamiast dwóch), ale nie wiem czy to błąd czy nowa funkcja zapobiegająca przypadkowym zmianom kawałków.

 

no tak, wszystko można różnie interpretować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już v007.023 i pierwsze wrażenie , że jest zdecydowanie cichszy a ustawienie głośności pomiędzy 22 a 31 to minimalna różnica...

Faktycznie w polskim języku brakowało coś niecoś ;-) No i zniknął szum w cichych partiach utworów z czego jestem bardzo zadowolony.

Co zrobić żeby był głośniejszy? W porównaniu z oryginalnym softem z Nanite v007.022 to jest spadek o jakieś 30% a ja mam wysoką impedancję słuchawek.

Wgrałem na próbę też Cube c30 v007.022 ale nie ma różnicy prawie w głośności w porównaniu da Cube c30 v007.023...

Czy wie ktoś gdzie edytować firmware przed wgraniem aby podnieść głośność?

 

U mnie przerzucanie utworów jest na jeden klik, na dwa razy tylko jak jest wygaszony ekran. Czyli pierwszy klik to pobudka ekranu a drugi to zmiana utworu.

Edytowane przez mirecc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cichszy ale słuchawki napędza tak samo dobrze. A po co Ci głośniej? Aby sobie słuch rozwalić? Możesz wrócić do softu ninite 021 może tam też szumów i innych problemów nie uświadczysz bo był w sumie dopracowany, a jest głośniej.

 

Raczej nie ma możliwości edytowania firmwere jak by była to pewnie osoby poboczne poprawiłyby co nie co nie tylko głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

 

Jeszcze raz przeinstalowałem fw z 023 na 023 i zaznaczyłem tylko "usunięcie danych regionalnych" i pomogło. Głośność jest OK a było bardzo cicho!

 

Myślę, że edycja plików .sb dałaby tuningowe efekty bo to tam jest zapisane "co trza zrobić" z pudełkiem podczas wgrywania fw za pomocą programiku stubdaterup.

 

Tylko gdzie edytować co by nie spaprać czego innego... może notepad++ albo jakiś hexedytor albo coś w tym stylu dla kogoś kto zna się na rzeczy i poszukiwania cała na przód ;-)

Edytowane przez mirecc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zastanawiam sie nad kupnem tego playerka i jak to jest z wejsciem na karty pamieci? Poprostu sie ja wsuwa i wysuwa czy wsuwa sie ja do momentu 'klik' a zeby wyciagnac znowu trzeba ja troche wsunac i 'klik' sama wyskakuje? Nie wiem jak to wytlumaczyc. Chodzi mi o to czy wsuwa sie jak jak w czytnikach kart pamieci czy jak w np sansie clip+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności